Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Αν βάλω 2x12μηνες Gold συνδρομές (τώρα δεν έχω ενεργή συνδρομή) πόσους μήνες ultimate θα πάρω;; (είδα ότι οι 36 μήνες Gold γίνονται 24 μήνες ultimate.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 minutes ago, Liako25 said:

Καλησπέρα σε όλους! Αν βάλω 2x12μηνες Gold συνδρομές (τώρα δεν έχω ενεργή συνδρομή) πόσους μήνες ultimate θα πάρω;; (είδα ότι οι 36 μήνες Gold γίνονται 24 μήνες ultimate.)

16 μήνες ultimate θα πάρεις κατά την μετατροπή απο gold σε ultimate.

Απο εκεί και πέρα πρόσθεσε και +1 μήνα (ή οτιδήποτε άλλο βάλεις) απο το ίδιο το ultimate που θα χρησιμοποιήσεις για την μετατροπή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tempo είπε

16 μήνες ultimate θα πάρεις κατά την μετατροπή απο gold σε ultimate.

Απο εκεί και πέρα πρόσθεσε και +1 μήνα (ή οτιδήποτε άλλο βάλεις) απο το ίδιο το ultimate που θα χρησιμοποιήσεις για την μετατροπή.

Άρα με 82,18 ευρώ παίρνεις 16 μήνες Ultimate (5,13 ευρώ/μήνα) και με 122,77 ευρώ παίρνεις 24 μήνες Ultimate (5,11 ευρώ/μήνα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τελείωσε η εκ Βραζιλίας συνδρομή μου έκανα μια νέα με 3μηνες ευρωπαϊκές απο Eneba. Πήρα 8 3μηνες και έκανα την μετατροπή σε Ultimate από το επίσημο site. Έχω πια συνδρομή μέχρι 17/1/2025. Κόστος ελαφρά λιγότερο από 80€ όποτε μιλάμε για κάπου 4.5€ τον μήνα. Σαν την άλλη που είχα κάνει δεν συγκρίνεται αλλά δεν έχω παράπονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πω εδώ το εξής:

Γνώμη μου είναι να μην βάζετε οτιδήποτε λιγότερο από 36 μήνες σε αυτή την φάση. Μόλις ολοκληρωθεί η εξαγορά τον Οκτώβριο, δεν ξέρουμε πως θα κινηθούν οι τιμές στις συνδρομές. 

Εντελώς συμπτωματικά, η δική μου λήγει τέλος Σεπτέμβρη και τότε θα φορτώσω φουλ 36 μήνες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πω εδώ το εξής:

Γνώμη μου είναι να μην βάζετε οτιδήποτε λιγότερο από 36 μήνες σε αυτή την φάση. Μόλις ολοκληρωθεί η εξαγορά τον Οκτώβριο, δεν ξέρουμε πως θα κινηθούν οι τιμές στις συνδρομές. 

Εντελώς συμπτωματικά, η δική μου λήγει τέλος Σεπτέμβρη και τότε θα φορτώσω φουλ 36 μήνες.

Και θα συνεχίσουν να ισχύουν κανονικά οι συνδρομές όμως;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Malthador said:

Να πω εδώ το εξής:

Γνώμη μου είναι να μην βάζετε οτιδήποτε λιγότερο από 36 μήνες σε αυτή την φάση. Μόλις ολοκληρωθεί η εξαγορά τον Οκτώβριο, δεν ξέρουμε πως θα κινηθούν οι τιμές στις συνδρομές. 

Εντελώς συμπτωματικά, η δική μου λήγει τέλος Σεπτέμβρη και τότε θα φορτώσω φουλ 36 μήνες.

έχεις το δίκιο σου, συν το γεγονός ότι η ms κλείνει ουσιαστικά κάποιες "τρύπες" σιγά-σιγά.

Απο την άλλη μεριά εγώ περιμένω να δω και το Xbox Game Pass Friends & Family όπου μπορεί να υπάρξουν ευκαιρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πω εδώ το εξής:

Γνώμη μου είναι να μην βάζετε οτιδήποτε λιγότερο από 36 μήνες σε αυτή την φάση. Μόλις ολοκληρωθεί η εξαγορά τον Οκτώβριο, δεν ξέρουμε πως θα κινηθούν οι τιμές στις συνδρομές. 

Εντελώς συμπτωματικά, η δική μου λήγει τέλος Σεπτέμβρη και τότε θα φορτώσω φουλ 36 μήνες.

Καλό θα ήταν αλλά μην ξεχνάς ότι δεν έχουν όλοι το ίδιο πορτοφόλι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Liako25 είπε

Και θα συνεχίσουν να ισχύουν κανονικά οι συνδρομές όμως;;

Οι υπάρχουσες συνδρομές αποκλείεται να ακυρωθούν. Για νέες συνδρομές όπως φαίνεται, η microsoft αρχίζει σιγά σιγά κ διαγραφεί τους πλάγιους τρόπους ανανέωσης. 

Από 2.5€ το μήνα που είχα ξεκινήσει το θέμα, φτάσαμε στα 5€ κ θεωρώ θα συνεχίσει να ανεβαίνει. 

Για εμένα προσωπικά το οικονομικό όριο που είχα βάλει, μάλλον έχει ξεπεραστεί. Ισως πλέον για κάποιους αξίζει καλύτερα να αγοράζουν τα παιχνίδια που πραγματικά θέλουν, από κλειδαδικα, παρά να δίνουν 60€ το χρόνο για να δοκιμάζουν παιχνίδια. 

Εγώ ας πούμε παίζω 10 ώρες το μήνα. Δεν το βλέπω να με τραβάει η φάση της συνδρομής πλέον. Έχω βέβαια υπόλοιπο 2 έτη από παλιές εποχές που βαζαμε συνέχεια μήνες με 2€.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, sphinxgr said:

Οι υπάρχουσες συνδρομές αποκλείεται να ακυρωθούν. Για νέες συνδρομές όπως φαίνεται, η microsoft αρχίζει σιγά σιγά κ διαγραφεί τους πλάγιους τρόπους ανανέωσης. 

Από 2.5€ το μήνα που είχα ξεκινήσει το θέμα, φτάσαμε στα 5€ κ θεωρώ θα συνεχίσει να ανεβαίνει. 

Για εμένα προσωπικά το οικονομικό όριο που είχα βάλει, μάλλον έχει ξεπεραστεί. Ισως πλέον για κάποιους αξίζει καλύτερα να αγοράζουν τα παιχνίδια που πραγματικά θέλουν, από κλειδαδικα, παρά να δίνουν 60€ το χρόνο για να δοκιμάζουν παιχνίδια. 

Εγώ ας πούμε παίζω 10 ώρες το μήνα. Δεν το βλέπω να με τραβάει η φάση της συνδρομής πλέον. Έχω βέβαια υπόλοιπο 2 έτη από παλιές εποχές που βαζαμε συνέχεια μήνες με 2€.

Στα 60 ευρώ το χρόνο, περισσότερο θα αξίζει το friends and family, αφενός για να μην μπαίνουμε στη διαδικασία με τα VPN's κλπ και αφετέρουνα έχουμε μια στάνταρ ομάδα φίλων όπου θα παίζουμε μεταξύ μας.

Όταν φυσικά γίνει διαθέσιμο στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, sphinxgr said:

Οι υπάρχουσες συνδρομές αποκλείεται να ακυρωθούν. Για νέες συνδρομές όπως φαίνεται, η microsoft αρχίζει σιγά σιγά κ διαγραφεί τους πλάγιους τρόπους ανανέωσης. 

Από 2.5€ το μήνα που είχα ξεκινήσει το θέμα, φτάσαμε στα 5€ κ θεωρώ θα συνεχίσει να ανεβαίνει. 

Για εμένα προσωπικά το οικονομικό όριο που είχα βάλει, μάλλον έχει ξεπεραστεί. Ισως πλέον για κάποιους αξίζει καλύτερα να αγοράζουν τα παιχνίδια που πραγματικά θέλουν, από κλειδαδικα, παρά να δίνουν 60€ το χρόνο για να δοκιμάζουν παιχνίδια. 

Εγώ ας πούμε παίζω 10 ώρες το μήνα. Δεν το βλέπω να με τραβάει η φάση της συνδρομής πλέον. Έχω βέβαια υπόλοιπο 2 έτη από παλιές εποχές που βαζαμε συνέχεια μήνες με 2€.

Ίδια φαση ακριβώς είμαι και εγώ. Ελπίζω να συνεχισουμε να μπορούμε να κάνουμε αγορές με fups στο μέλλον.

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανέωσα για 2 χρόνια με κόστος 103 ευρώ με 12 3μηνες και μια ultimate απο eneba,  ο μήνας βγαίνει 4,3 ευρώ.Αν συνυπολογίσουμε ότι μοιράζεται σε 2 xbox, τότε μιλάμε για ένα πολύ μικρό κόστος σε σχέση με το τι προσφέρει η υπηρεσία.Ευχαριστώ τον @sphinxgr και όλο το community  για την πολύτιμη βοήθεια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, epiphobe είπε

Ανανέωσα για 2 χρόνια με κόστος 103 ευρώ με 12 3μηνες και μια ultimate απο eneba,  ο μήνας βγαίνει 4,3 ευρώ.Αν συνυπολογίσουμε ότι μοιράζεται σε 2 xbox, τότε μιλάμε για ένα πολύ μικρό κόστος σε σχέση με το τι προσφέρει η υπηρεσία.Ευχαριστώ τον @sphinxgr και όλο το community  για την πολύτιμη βοήθεια.

 

Τι εννοείς σε 2 xbox? Που έχεις το λογαριασμό σαν home πχ και μπορείς να παίζεις τα παιχνίδια σου κ με άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...