Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tempo είπε

κανονικά με ευρωπαϊκές ετήσιες ή με τουρκικες/αργεντινής κλπ;

Τούρκικες, να πω την αλήθεια δεν έλεγξα τιμές Αργεντινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, xlemp21 είπε

Καλησπέρα παιδιά στο φόρουμ,είμαι κάτοχος series s και θέλω να πουλήσω την κονσόλα μου ,καθώς και το acount που περιέχει 550+ παιχνίδια και είναι αγορασμενα και βρίσκονται στην βιβλιοθήκη μου.

Τι ενέργειες πρέπει να κάνω βήμα βήμα ώστε αυτά τα games,να ακολουθήσουν τον επόμενο κάτοχο;

Ευχαριστώ πολυ

Δινεις και τους κωδικους του λογαριασμου σου.Δεν υπαρχει αλλος τροπος να μεταφερθουν τα παιχνιδια σε αλλο λογαριασμο.Πρεπει μαζι με την κονσολα να δωσεις και τους κωδικους του λογαριασμου σου στον νεο κατοχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δινεις και τους κωδικους του λογαριασμου σου.Δεν υπαρχει αλλος τροπος να μεταφερθουν τα παιχνιδια σε αλλο λογαριασμο.Πρεπει μαζι με την κονσολα να δωσεις και τους κωδικους του λογαριασμου σου στον νεο κατοχο.

Δεν γίνεται δηλαδή σε συνεννόηση με τον φίλο να αλλάξω κωδικό και άλλο email σε περίπτωση που ήθελα εγώ να αλλάξω κωδικό και άλλο email δεν θα μπορούσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, xaralas είπε

To εκανες; Με ενδιαφέρει και μενα. Δηλαδη αγοραζω πχ απο eneba κλειδακι αργεντινης μπαινω με VPN και το κανω redeem; Τοσο απλο;

Ακριβώς αυτό αγοράζεις από αργεντινή και βάζεις μετά το vpn TunnelBear και κανεις redeem

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/6/2023 στις 11:19 ΜΜ, xlemp21 είπε

Δεν γίνεται δηλαδή σε συνεννόηση με τον φίλο να αλλάξω κωδικό και άλλο email σε περίπτωση που ήθελα εγώ να αλλάξω κωδικό και άλλο email δεν θα μπορούσα;

Όπως σου είπαν. Τα παιχνίδια πάνε παρέα με το mail. Ουσιαστικά το λογαριασμό mail σου πουλάς, με ότι έχει μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2023 στις 12:47 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Με την fups που αγοράζω από το Τουρκικο store συνέχεια δεν έχω αλλάξει τίποτα στην κονσόλα. 

Από υπολογιστή κάνω login με τα στοιχεία μου στο Τουρκικο store χωρίς vpn.

Βρίσκω το παιχνίδι που θέλω και πάω να το αγοράσω. Βάζω τα στοιχεία της κάρτας Fups και μια Τουρκική διεύθυνση.

Αγοράζω κανονικά και σε μερικά δευτερόλεπτα έρχεται mail από microsoft ότι αγόρασα το παιχνίδι.

Μπαίνω κονσόλα και το κάνω download και τέλος.

Το ποιο σημαντικό είναι τα DLC και γενικά τα add ons των παιχνιδιών που βρίσκονται σε γελοίες τιμές.

Συγκεκριμένα τις προάλλες για το overcooked 2 αγόρασα και τα 4 addon που υπάρχουν με 2,30€....

Στο Ελληνικό store to κόστος θα ήταν 32€!!!!!!

Και εγω δεν εχω καταλαβει γιατι ακομη ασχολουνται με eneba ορισμενοι και VPN. Μια απο τα ιδια με fups card απευθειας αγορα οτι παιχνιδι θελω απο το Τουρκικό κατάστημα.

Mεχρι και για συνδρομη εβαλα προχθες στον κολλητο του γιου μου ultimate game pass στο λογαριασμο του microsoft ελληνικο account  και θα γινεται η χρεωση καθε μηνα 45₺ = 1.75€ στην FUPS 

xbox 2.png

xbox3.png

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Και εγω δεν εχω καταλαβει γιατι ακομη ασχολουνται με eneba ορισμενοι και VPN. Μια απο τα ιδια με fups card απευθειας αγορα οτι παιχνιδι θελω απο το Τουρκικό κατάστημα.

Mεχρι και για συνδρομη εβαλα προχθες στον κολλητο του γιου μου ultimate game pass στο λογαριασμο του microsoft ελληνικο account  και θα γινεται η χρεωση καθε μηνα 45₺ = 1.75€ στην FUPS 

xbox 2.png

xbox3.png

Καλημέρα,

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σχετικά με την FUPS. Αν κατάλαβα καλά η διαδικασία είναι ως εξής, βγάζω την fups στην οποία για τηλέφωνο δηλώνω αυτό από το pingme και σε αυτή ενώνω Revolut. Στη συνέχεια μπαίνω στο Τούρκικο store με μια Τούρκικη διεύθυνση και την κάρτα fups και αγοράζω συνδρομές παιχνίδια κλπ. Σωστά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaktos77 είπε

Καλημέρα,

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σχετικά με την FUPS. Αν κατάλαβα καλά η διαδικασία είναι ως εξής, βγάζω την fups στην οποία για τηλέφωνο δηλώνω αυτό από το pingme και σε αυτή ενώνω Revolut. Στη συνέχεια μπαίνω στο Τούρκικο store με μια Τούρκικη διεύθυνση και την κάρτα fups και αγοράζω συνδρομές παιχνίδια κλπ. Σωστά;

 

Kαλημερα. αφου εχεις φτιαξει σωστα με τουρκικη ip την FUPS CARD (λογαριασμο) και εισαι ετοιμος και αφου εχεις δηλωση την καρτα στον λογαριασμο microsoft με τουρκικη διευθυνση  μπαινεις τουρκικο store  και πατας στην αγορα που θες να κανεις και εισαι ετοιμος. Ομως για να παρεις την τιμη ultimate στα 1.75€ το μηνα θα βαλεις πρωτα vpn να εισαι σιγουρος οτι εχεις τουρκικη IP και την ενεργοποιεις καθε μηνα να σε χρεωνει το ποσο που ανεφερα. 

Εγω στελνω λεφτα στην fups μεσω revolut instant σε 30 sec εχουν παει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε τον νου σας όμως να μην κάνετε update την εφαρμογή της FUPS στο κινητό γιατί υπάρχει περίπτωση να ζητήσει επιβεβαίωση με sms στο κινητό που είχατε δώσει και μετά τέλος. δεν θα έχετε εικόνα πόσα χρήματα έχχει μέσα.

Αυτό βέβαια μπορεί να γίνει και κάποια στιγμή και χωρίς update, δηλαδή να ζητήσει η fups επιβεβαίωση και πάπαλα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

έχετε τον νου σας όμως να μην κάνετε update την εφαρμογή της FUPS στο κινητό γιατί υπάρχει περίπτωση να ζητήσει επιβεβαίωση με sms στο κινητό που είχατε δώσει και μετά τέλος. δεν θα έχετε εικόνα πόσα χρήματα έχχει μέσα.

Αυτό βέβαια μπορεί να γίνει και κάποια στιγμή και χωρίς update, δηλαδή να ζητήσει η fups επιβεβαίωση και πάπαλα.

 

ισχυει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

έχετε τον νου σας όμως να μην κάνετε update την εφαρμογή της FUPS στο κινητό γιατί υπάρχει περίπτωση να ζητήσει επιβεβαίωση με sms στο κινητό που είχατε δώσει και μετά τέλος. δεν θα έχετε εικόνα πόσα χρήματα έχχει μέσα.

Αυτό βέβαια μπορεί να γίνει και κάποια στιγμή και χωρίς update, δηλαδή να ζητήσει η fups επιβεβαίωση και πάπαλα.

 

Για αυτό βάλτε την απο τώρα σε Google pay,Apple pay η όπου αλλού αποθηκεύεται για άμεσες πληρωμές χωρίς 3d secure για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και από αυτήν την πλευρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...