Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Οι οδηγίες της πρώτης σελίδας για Βραζιλία δουλεύουν κανονικά; Επίσης είδα ότι ακόμα πιο φτηνά είναι με κωδικούς Τουρκίας, υπάρχει δοκιμασμένο κόλπο για εκεί;

 

Υ.Γ. Είμαι τελείως άσχετος με αυτά

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, thagkol είπε

Καλημέρα. Οι οδηγίες της πρώτης σελίδας για Βραζιλία δουλεύουν κανονικά; Επίσης είδα ότι ακόμα πιο φτηνά είναι με κωδικούς Τουρκίας, υπάρχει δοκιμασμένο κόλπο για εκεί;

 

Υ.Γ. Είμαι τελείως άσχετος με αυτά

Παίξε με Βραζιλία, ισχύει ο οδηγός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να βρω κάπου στο site του gamepass επίσημα ότι θα μετατραπεί το gold σε ultimate αν ακολουθήσω τον οδηγό. Ισχύει ακόμα αυτό; Πατάω στο link που δίνει ο οδηγός στο βήμα 2 για επιβεβαίωση αλλά δε βρίσκω κάτι σχετικό.

 

edit: Δούλεψε κανονικά με Βραζιλία, 3x32 ευρώ. Έγινε το conversion / upgrade κανονικά, απλά ο 37ος μήνας χάθηκε, πήρα 3 χρόνια ακριβώς (λογικό μου φαίνεται, το γράφει ότι είναι το μέγιστο).

Επεξ/σία από thagkol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα  έχω διαβάσει αναλυτικά ολη την διαδικασία απλά έχω και γω μερικές απορίες αν μπορείτε να μου τις λύσετε

Να τονίσω ότι το θέλω για xbox

1)μήπως πρώτα πρώτα πρέπει να αγοράσω το xbox games for pc(με 1€) και μετά να κάνω ότι κάνω?

2)όταν θα έχω στα χέρια μου την κονσόλα(xbox series s),τότε να κάνω την διαδικασία για το ultimate pass η δεν παίζω ρόλο? Εννοώ πειράζει άμα το κάνω από το pc και μόλις έρθει η κονσόλα απλά βάζω τον λογαριασμό μου τα έχω όλα έτοιμα. 3)λόγω ρίσκου,φόβου και απειρίας θα πάρω τις κάρτες από Ευρώπη απλά εκεί έρχονται(μεσω email) και κουμπώνω τους κωδικούς?

4)θα πάρω τους 36μηνες άρα θα έχω ultimate pass για 3χρονια σωστά?

5)τέλος με το ultimate pass θα έχω και τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει αλλά και τι δυνατότητα online, να παίζω πχ ultimate team(fifa22)??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤️

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikoskara123x είπε

Καλησπέρα  έχω διαβάσει αναλυτικά ολη την διαδικασία απλά έχω και γω μερικές απορίες αν μπορείτε να μου τις λύσετε

Να τονίσω ότι το θέλω για xbox

1)μήπως πρώτα πρώτα πρέπει να αγοράσω το xbox games for pc(με 1€) και μετά να κάνω ότι κάνω?

2)όταν θα έχω στα χέρια μου την κονσόλα(xbox series s),τότε να κάνω την διαδικασία για το ultimate pass η δεν παίζω ρόλο? Εννοώ πειράζει άμα το κάνω από το pc και μόλις έρθει η κονσόλα απλά βάζω τον λογαριασμό μου τα έχω όλα έτοιμα. 3)λόγω ρίσκου,φόβου και απειρίας θα πάρω τις κάρτες από Ευρώπη απλά εκεί έρχονται(μεσω email) και κουμπώνω τους κωδικούς?

4)θα πάρω τους 36μηνες άρα θα έχω ultimate pass για 3χρονια σωστά?

5)τέλος με το ultimate pass θα έχω και τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει αλλά και τι δυνατότητα online, να παίζω πχ ultimate team(fifa22)??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤️

 

 

 

 

Πάρε το Xbox και περνάς τους 36 μήνες gold και καπάκι σαν νέος χρήστης περνάς τον 1 μήνα (ίσως έχει και δώρο 1 ακόμα) gamepass, και όλο μαζί μετατρέπεται σε 37 μήνες ultimate.

Οι κωδικοί έρχονται στο email που δηλώνεις κατά την αγορά και τους περνάς στην επιλογή redeem code στο store.

Και μόνο gold που βάζεις, έχεις τα δωρεάν του κάθε μήνα και παίζεις online.

Το gamepass είναι η βιβλιοθήκη 100+ παιχνιδιών τα οποία παίζεις όσο έχεις ενεργή συνδρομή, όταν λήξει,τα έχεις μεν αλλά δεν μπορείς να τα παίξεις, το ίδιο ισχύει και για gold συνδρομή, παίζεις τα δωρεάν και online όσο είσαι ενεργός.

Όσο αφορά κλειδιά κοιτάς...

Θα τα γράψω ανά σειρά,βάσει αξιοπιστίας και προσωπικής εμπειρίας...

Instant gaming

Cdkeys

Eneba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι νέος κ αρχάριος οπότε ετοιμαζομαι για αύριο που θα έχω την κονσόλα στα χέρια μου. Θελω να φτιαξω 4 προφιλ στην κονσόλα. Ενα για καθε παιδι, ενα και για τους δύο (οταν παίζουν μαζί) και ενα για μένα. Πήγα πρώτα έφτιαξα λογαριασμό στη Microsoft, και προσθεσα τους λογαριασμούς των παιδιών ως οικογένεια. Όμως απ ότι είδα κ αν κατάλαβα καλά, για να φτιάξειςxbox account (που λογικά θα ζητηθούν στη συσκευή όταν ανοίξει) ζητάει ενα Microsoft email. Όμως όταν αγοράσω το gamepass, αν συνδεθεί με xbox account δηλ. με μοναδικό e mail, τότε μόνο ο κύριος χρήστης θα βλέπει το gamepass. Εκτός κ αν συνδέεται το gamepass με Microsoft account και οσα προφιλ x box account και επομένως διαφορετικά email έχεις, όλα έχουν πρόσβαση στον κύριο Microsoft account. Παρακαλώ τα φώτα σας.

Επίσης στις οδηγίες λέτε να βάλουμε πραγματικά στοιχεία στο Microsoft account. Αυτό κατα την ενεργοποίηση με Brazilian ip, δε θα δημιουργήσει πρόβλημα; Δεν γίνεται κάποιος έλεγχος σε αυτό;

Ευχαριστώ κ σορυ αν σας κούρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mikele13- είπε

Πάρε το Xbox και περνάς τους 36 μήνες gold και καπάκι σαν νέος χρήστης περνάς τον 1 μήνα (ίσως έχει και δώρο 1 ακόμα) gamepass, και όλο μαζί μετατρέπεται σε 37 μήνες ultimate.

Οι κωδικοί έρχονται στο email που δηλώνεις κατά την αγορά και τους περνάς στην επιλογή redeem code στο store.

Και μόνο gold που βάζεις, έχεις τα δωρεάν του κάθε μήνα και παίζεις online.

Το gamepass είναι η βιβλιοθήκη 100+ παιχνιδιών τα οποία παίζεις όσο έχεις ενεργή συνδρομή, όταν λήξει,τα έχεις μεν αλλά δεν μπορείς να τα παίξεις, το ίδιο ισχύει και για gold συνδρομή, παίζεις τα δωρεάν και online όσο είσαι ενεργός.

Όσο αφορά κλειδιά κοιτάς...

Θα τα γράψω ανά σειρά,βάσει αξιοπιστίας και προσωπικής εμπειρίας...

Instant gaming

Cdkeys

Eneba

@mikele13- Αρα εν ολίγης όταν έχω στα χέρια μου τότε κάνω όλη την διαδικασία

Τα περισσότερα θα γίνουν μέσω του pc και απλά θα περάσω τους κωδικούς στο xbox 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή των €32 από cdkeys είναι σταθερή ή έπεσε τώρα; Έχω άλλες 2 βδομάδες ultimate. Να το πάρω τώρα ή θα το βρω πάλι σε 2 βδομάδες; Εννοείται πως θα το βάλω σε νέο account για να κάνω και την μετατροπή σε ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, anthony_88 είπε

Όταν λήξει η περίοδος που περάσαμε μέσω Βραζιλίας, τι κάνουμε τότε;

Ξανά τα ίδια. Απλά δεν βάζεις τον έναν μήνα Ultimate με 1€ και βάζεις από κάποιο κλειδάδικο ή official με ~13€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/11/2021 στις 9:17 ΠΜ, sphinxgr είπε

Το ότι γράφει Αργεντινή, δεν σημαίνει πως δουλεύει σωστά και όντως δίνει ip Αργεντινής. Για αυτό στο 2ο post προτείνεται συγκεκριμένο vpn για την Βραζιλία, γιατί δεν δουλευουν όλα σωστά.

  1. άπειρα profiles μπορείς να έχεις
  2. 1 profile χρειάζεσαι  με συνδρομή. Αυτό θα τη μοιράζει σε όλα τα υπόλοιπα στην ίδια κονσόλα
  3. Δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Απλά ακολουθήσε κατά γράμμα τις οδηγίες του 2ου post.

---------

Τις θες ακόμα πιο συνοπτικά? Να τες:

  1. Αγοράζουμε 3 συνδρομές των 12 μηνών brazil https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil  Κάνουμε εγγραφή στο site με τα πραγματικά μας στοιχεία (και χώρα και όλα τα στοιχεία μας πραγματικά). Μόλις κάνουμε την αγορά, λαμβάνουμε αμέσως τους κωδικούς στο mail (κοιτάμε και στα Junk mails μήπως πήγε εκεί το mail)
  2. Σε κινητό κατεβάζουμε το TunnelBear VPN. To ανοίγουμε και βάζουμε περιοχή Βραζιλία.
  3. Στο ίδιο κινητό, κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox και μπαίνουμε στο ακόλουθο link https://redeem.microsoft.com/
  4. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys. Συνεχίζουμε με τους υπόλοιπους κωδικούς που έχουμε. 
  5. Κλείνουμε το TunnelBear.
  6. Αγοράζουμε το 1€ Ultimate, για 1 μήνα και απενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση (recurring) αν είναι ενεργή.

Επειδη σκεφτομαι και εγω να αρχισω αγορες απο τον μπαρμπα μου που μενει βραζιλια

Για αγορες παιχνιδιων τι κανουμε?Αγοραζουμε μονο βραζιλιανικες γκιφτ καρτ απο κλειδαδικα?Με την ιδια ακριβως διαδικασια?Η μπορουμε κανονικα μεσω της πιστωτικη/χρεωστικη καρτας  να κανουμε αναλογες  αγορες?παντα με ενεργοποιημενο το  vpn?

Στις 15/10/2021 στις 9:24 ΜΜ, d_gkal είπε

Δε χρειάζεται vpn. 

Τουλάχιστον τελευταία φορά που έκανα αγορά από Βραζιλία δε χρειάστηκε. 

 

Απλά αγόρασα βραζιλιάνικη gift, έκανα log in με τον λογαριασμό μου στο βραζιλιάνικο store και πληρωμή με την gift card. 

 

Τόσο απλά

Γινεται και μεσα απο την κονσολα  αυτο?Δηλαδη  απλα να αλλαζεις το  region? και περνας την βραζιλιανικη gift  card για αγορες και καθαρισες?

Η μονο απο υπολογιστη, ταμπλετ η κινητο?

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...