Προς το περιεχόμενο

Τι ? Που? Ποιός? Πότε? και άλλα FAQ...


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτες (4/4/2011) στην ΕΤ1 έπαιξε μία ιταλική ταινία, αντί αυτής που έλεγε το πρόγραμμα. Ώρα: 22:15.

Ξέρει κανείς ποια ήταν;

Ηθοποιοί κλπ παράγοντες άγνωστοι, φυσικά :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ατάκα απο μια ταινία η οποία πάνω κάτω έλεγε: ''Δεν μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες γιατί μ'αρέσει να θυμάμαι τα πράγματα με τον δικό μου τρόπο και όχι έτσι όπως γίνανε.''

 

Ποια, που και ποτε? Και γιατί? Πως και τι? Ποιανού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατάκα απο μια ταινία η οποία πάνω κάτω έλεγε: ''Δεν μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες γιατί μ'αρέσει να θυμάμαι τα πράγματα με τον δικό μου τρόπο και όχι έτσι όπως γίνανε.''

 

Ποια, που και ποτε? Και γιατί? Πως και τι? Ποιανού?

 

Memento??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατάκα απο μια ταινία η οποία πάνω κάτω έλεγε: ''Δεν μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες γιατί μ'αρέσει να θυμάμαι τα πράγματα με τον δικό μου τρόπο και όχι έτσι όπως γίνανε.''

 

Ποια, που και ποτε? Και γιατί? Πως και τι? Ποιανού?

 

http://www.imdb.com/title/tt0116922/quotes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τίτλο μιας ελληνικής ταινίας μικρού μήκους που προβλήθηκε πριν απο μια ελληνική ταινία στα village πριν 2 περίπου μήνες? καμιά ιδέα πώς θα μπορούσα να ψάξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τίτλο μιας ελληνικής ταινίας μικρού μήκους που προβλήθηκε πριν απο μια ελληνική ταινία στα village πριν 2 περίπου μήνες? καμιά ιδέα πώς θα μπορούσα να ψάξω?

 

Θαρρώ, πως η υπόθεση, θα βοηθούσε αρκετά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν σποδυλωτή ταινία και περιέγραφε διάφορες φάσεις της καθημερινής ζωής φαινομενικά ασύνδετες μεταξύ τους, πάντα κόσμος που περίμενε στην ουρά για κάτι και τελικά η ουρά αυτή κατέληγε σ΄ένα συσσίτιο για άπορους στην είσοδο του καλλιμάρμαρου ... το κιόσκι κατέβαζε ρολά στη μούρη του τελευταίου πεινασμένου και εκείνος μέσα στην αγανάκτησή του έδινε μια κλωτσιά και τίναζε στον αέρα καρέ-καρέ όλες τις προηγούμενες ουρές :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα mid-90's θρίλερ με μια σατανική σκιά που είχε δραπετεύσει από κάπου και άλλους τους τρέλαινε και τους έκανε δολοφόνους κλπ., άλλους τους ρούφαγε και έπαιρνε δύναμη. Νομίζω οτι στο τέλος είχε τρελάνει όλη την πόλη. Η μόνη σκηνή που θυμάμαι είναι με ένα γέρο που σκότωσε τη γυναίκα του με το τσεκούρι και μετά βγήκε στους δρόμους με τη φανέλα και κρατώντας το τσεκούρι. Σε βιντεοκασέτα το είχα δει.

 

edit: καλά, προχτές έψαχνα όλη μέρα και δεν το έβρισκα, τώρα το βρήκα αμέσως: Shadow Builder (1998)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

ήταν σποδυλωτή ταινία και περιέγραφε διάφορες φάσεις της καθημερινής ζωής φαινομενικά ασύνδετες μεταξύ τους, πάντα κόσμος που περίμενε στην ουρά για κάτι και τελικά η ουρά αυτή κατέληγε σ΄ένα συσσίτιο για άπορους στην είσοδο του καλλιμάρμαρου ... το κιόσκι κατέβαζε ρολά στη μούρη του τελευταίου πεινασμένου και εκείνος μέσα στην αγανάκτησή του έδινε μια κλωτσιά και τίναζε στον αέρα καρέ-καρέ όλες τις προηγούμενες ουρές :confused:

 

Παιζόταν πριν από το Attenberg ε; Ψάχνοντας με αυτό το στοιχείο στο Google βρήκα ότι λέγεται Casus Belli και πρέπει να είναι αυτή: http://www.myfilm.gr/article7293.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζόταν πριν από το Attenberg ε; Ψάχνοντας με αυτό το στοιχείο στο Google βρήκα ότι λέγεται Casus Belli και πρέπει να είναι αυτή: http://www.myfilm.gr/article7293.html

 

ναι αυτό ήταν! ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...