Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά: 

Μου μπήκε εχθες το windows 10 update 20h2 και το παιχνίδι έπαιζε χάλια, κόλλαγε που πριν ήταν smooth. Framedrops, stuttering κλπ. 
Εκανα updates τους drivers της κάρτας και τίποτα, έκλεισα το game mode των windows και τίποτα. 
 

Εκανα επαναφορά από τα windows στην προηγούμενη version 1909 και όλα σούπερ, παίζει μια χαρά όπως πριν. 
 

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχη με τα update των windows οσο πιο πισω σε update τοσο καλυτερα τρεχει γενικοτερα το συστημα.

Οσο για το game κατα τα αλλα τρεχει μια χαρα, το optimization σε συναρτηση με τα γραφικα ειναι παραπανω απο αψογο και το καινουριο mode στο warzone ειναι ολα τα λεφτα.

Το μονο ψεγαδι που με ενοχλει καπως ειναι οτι διαρκως το παιχνιδι μου ''φωναζει'' μεσα στη μουρη αγορασε season pass. Θα ηθελα μια επιλογη στα options που να μπορω να κλεισω εντελως καθε προτροπη ή παραπομπη σε season pass κτλπ μιας και δεν σκοπευω να δωσω ουτε cent αλλα anyway.

Στις 28/11/2020 στις 3:54 ΜΜ, hellraiser2030 είπε

το Call of Duty: Warzon ειναι καλυτερο απο το pubg;

Mη ρωτας τα αυτονοητα. Εννοειται πως ειναι καλυτερο με χαοτικη διαφορα αντικειμενικα μιλωντας. 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stratigos24 είπε

Ενημερωτικά: 

Μου μπήκε εχθες το windows 10 update 20h2 και το παιχνίδι έπαιζε χάλια, κόλλαγε που πριν ήταν smooth. Framedrops, stuttering κλπ. 
Εκανα updates τους drivers της κάρτας και τίποτα, έκλεισα το game mode των windows και τίποτα. 
 

Εκανα επαναφορά από τα windows στην προηγούμενη version 1909 και όλα σούπερ, παίζει μια χαρά όπως πριν. 
 

Α γι' αυτό έχει stutters..Μπορεί να φταίει η 20H2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Α γι' αυτό έχει stutters..Μπορεί να φταίει η 20H2.

Έχεις και εσύ θέμα με 20h2?

38 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω εχω τη 2004 και παει μπαλα.

Στην νεότερη κατάταξη του Νοεμβρίου, τα Windows 10 2004 έχουν μερίδιο 37,6% και εξακολουθούν να βρίσκονται στην πρώτη θέση. Το μερίδιο των Windows 10 20H2 αυξήθηκε σε 8,8% από το προηγούμενο συμβολικό 1,7%, γεγονός που επέτρεψε σε αυτήν την ενημέρωση να πάρει την τέταρτη θέση. Το περσινό φθινόπωρο η ενημέρωση των Windows 10 1909 έφθασε το 36,4% και τα Windows 10 1903 παρέμειναν πίσω με 10,2%.

https://techingreek.com/windows-10-1909-20h2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έβαλα πριν λίγες μέρες την 20H2 και με 3600 και 3060ti, βλέπω απίστευτα αποτελέσματα και βελτίωση.

Το καλύτερο update κατά πολλούς για gaming στα Windows από τότε που βγήκαν τα 10άρια.

Βάζω tweaks και κάνω optimise κάποια games και το προτείνουν σαν βασικό στοιχείο.

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

38 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Εγώ έβαλα πριν λίγες μέρες την 20H2 και με 3600 και 3060ti, βλέπω απίστευτα αποτελέσματα και βελτίωση.

Το καλύτερο update κατά πολλούς για gaming στα Windows από τότε που βγήκαν τα 10άρια.

Βάζω tweaks και κάνω optimise κάποια games και το προτείνουν σαν βασικό στοιχείο.

 

Κάπου το χάνουν στα update τα windows. Παίζει άμα βάλεις καθαρή εγκατάσταση με format την έκδοση 20H2 όλα να είναι οκ. Περασμένα με ενημέρωση κάνουν νερά. 

Και ακόμα, ναι, μπορεί να το προτείνουν, αλλά πχ το rtx δε δούλευε (κάποια στιγμή δε ξέρω ακόμα) σε έκδοση πέραν κάποιας 19xx. Όλο κάτι τέτοιες βλακείες παίζουν...

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

  Περασμένα με ενημέρωση κάνουν νερά. 

Το θεμα ειναι αργοτερα διορθωνεται με μελλοντικο update ή αν δεν κανεις clean install κλαφτα χαραλαμπε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosmcmc είπε

Το θεμα ειναι αργοτερα διορθωνεται με μελλοντικο update ή αν δεν κανεις clean install κλαφτα χαραλαμπε?

Έλα μου ντε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 10:54 ΜΜ, stratigos24 είπε

Εκανα επαναφορά από τα windows στην προηγούμενη version 1909 και όλα σούπερ, παίζει μια χαρά όπως πριν. 

Οταν κανεις επαναφορα σε προηγουμενη εκδοση στο κραταει για παντα ή σου βαζει ξανα major update μελλοντικα?

2 ώρες πριν, Tantalord είπε

Εγώ έβαλα πριν λίγες μέρες την 20H2 και με 3600 και 3060ti, βλέπω απίστευτα αποτελέσματα και βελτίωση.

Το καλύτερο update κατά πολλούς για gaming στα Windows από τότε που βγήκαν τα 10άρια.

Βάζω tweaks και κάνω optimise κάποια games και το προτείνουν σαν βασικό στοιχείο.

Με clean install το εβαλες ή μεσω update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Οταν κανεις επαναφορα σε προηγουμενη εκδοση στο κραταει για παντα ή σου βαζει ξανα major update μελλοντικα?

Με clean install το εβαλες ή μεσω update?

Σου έχει για μελλοντικά.

Εγώ βρήκα τρόπο μέσω registry να το κρατήσεις χωρίς updates, αλλά είπα άστο καλύτερα και έβαλα να ξανα ψάξει για update σε ένα μήνα και έχω βάλει υπενθύμιση 2 μέρες πριν τελειώσει ο μήνας και να το παρατείνω άλλον ένα μήνα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Οταν κανεις επαναφορα σε προηγουμενη εκδοση στο κραταει για παντα ή σου βαζει ξανα major update μελλοντικα?

Με clean install το εβαλες ή μεσω update?

Update αλλά όχι μέσα από τα Windows αλλά από την ιστοσελίδα της MICROSOFT

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Επεξ/σία από Tantalord
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Tantalord είπε

Το καλύτερο update κατά πολλούς για gaming στα Windows από τότε που βγήκαν τα 10άρια.

Ποιοι και που το λένε αυτο ;

Εγω δεν εχω δει καμία διαφορά στις τελευταίες τρεις ενημερώσεις των windows 10 . Δεν είχα ουτε εχω πρόβλημα στα παιχνίδια με το performance, αλλού υπάρχουν κουλαμάρες ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...