Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pip1908 είπε

Παίδες,λίγη βοήθεια....το εγκατέστησα πριν λίγες ημέρες,το παιχνίδι κάνει fps drops ,σε οποιαδήποτε στιγμή.....

λίγο που το έψαξα, μιλάνε για vram στο full 

κ cpu θέματα....

είμαι με 10700κ, 3070ti, 16gb ram,  παίζω full 2k με motion blur off- vsyng off 

όλα update κ verify  το παιχνίδι...

 

 

 

Κανονικά δεν έπρεπε να έχεις θέματα. Έχεις κάποιο πρόγραμμα πχ Msi afterburner για να δεις τι γίνεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tambas91 για το zero dawn που λες σε μεγαλύτερα level και ειδικά αν πάρεις τα πιο καλά όπλα από τους μικροπωλητές του DLC έχει νόημα να βάλεις το ultra hard. Σε κάτι μεγάλα robot (stormbird, Thunderjaw, κτλ) πρέπει να χρησιμοποιείς διαφορετικά όπλα, να χτυπάς σε συγκεκριμένα σημεία και η μάχη κρατάει αρκετή ώρα γιατί δεν πέφτουν με τίποτα στην τέρμα δυσκολία. Και αν καταφέρεις και τα ρίξεις είναι rewarding το feeling, αφού στο τέλος σου έρχεται να ποζάρεις από πάνω τους όπως κάτι Αμερικάνοι που σκοτώνουν λιοντάρια στην Αιθιοπία ξέρω 'γω :P

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

@Tambas91 για το zero dawn που λες σε μεγαλύτερα level και ειδικά αν πάρεις τα πιο καλά όπλα από τους μικροπωλητές του DLC έχει νόημα να βάλεις το ultra hard. Σε κάτι μεγάλα robot (stormbird, Thunderjaw, κτλ) πρέπει να χρησιμοποιείς διαφορετικά όπλα, να χτυπάς σε συγκεκριμένα σημεία και η μάχη κρατάει αρκετή ώρα γιατί δεν πέφτουν με τίποτα στην τέρμα δυσκολία. Και αν καταφέρεις και τα ρίξεις είναι rewarding το feeling, αφού στο τέλος σου έρχεται να ποζάρεις από πάνω τους όπως κάτι Αμερικάνοι που σκοτώνουν λιοντάρια στην Αιθιοπία ξέρω 'γω :P

το έχω βάλει στο hard νομίζω είναι το sweet spot για εμενα... γενικά βγάζει πολύ ubisoft φάση από ένα σημείο και μετά και κουράζει (και φαντάσου δε παίζω και κάθε μέρα).. επίσης το AI δε παλεύετε δε ξέρω τη μάστιγα είναι αυτή.. σε κυνηγάνε 10 νοματαίοι κρύβεσαι σε ένα bush σχεδόν μπροστά στα ματια τους και στέκονται σα χαϊβάνια, μετά σφυρίζεις και σε ακούει μονο αυτός που κοιτάς και ας είναι άλλοι τριγύρω, μιλάμε τραγωδία ρε συ οι στρατιώτες του starfield μπροστά τους είναι προφέσορες :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

το έχω βάλει στο hard νομίζω είναι το sweet spot για εμενα... γενικά βγάζει πολύ ubisoft φάση από ένα σημείο και μετά και κουράζει (και φαντάσου δε παίζω και κάθε μέρα).. επίσης το AI δε παλεύετε δε ξέρω τη μάστιγα είναι αυτή.. σε κυνηγάνε 10 νοματαίοι κρύβεσαι σε ένα bush σχεδόν μπροστά στα ματια τους και στέκονται σα χαϊβάνια, μετά σφυρίζεις και σε ακούει μονο αυτός που κοιτάς και ας είναι άλλοι τριγύρω, μιλάμε τραγωδία ρε συ οι στρατιώτες του starfield μπροστά τους είναι προφέσορες :P 

καλά ναι οι άνθρωποι είναι πανίβλακες αλλά παραδόξως τα machines έχουν σχετικά καλό AI. Σε ακολουθούν, αλλάζουν θέσεις, σε κάνουν double team, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τσεκαρετε δικο μου βιντεακι πως πεφτουν τα Thunderjaw σε ουτε μισο λεπτο και δεν ειχα παει ακομα στο frozen wilds

δεν είναι ultra hard αυτό όμως. με 3 σκοινιά έπεσε κάτω. στο ultra hard δεν γίνεται αυτό. Και μια να φας σου τρώει τη μισή ζωή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

δεν είναι ultra hard αυτό όμως. με 3 σκοινιά έπεσε κάτω. στο ultra hard δεν γίνεται αυτό. Και μια να φας σου τρώει τη μισή ζωή

Ναι ειναι στο κανονικο walkthrough που εκανα το πρωτο ισως μελλοντικα κανω και new game+ στο ultra hard αλλα που να προλαβεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ναι ειναι στο κανονικο walkthrough που εκανα το πρωτο ισως μελλοντικα κανω και new game+ στο ultra hard αλλα που να προλαβεις. 

καλά ναι, σε λίγο θα βγει το forbidden west. στο ultra hard είναι δύσκολο πολύ όμως. αυτά τα μεγάλα δεν πέφτουν με τίποτα και 60 level να είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω normal το επαιξα αλλα ηταν αρκετα ευκολο σπανια δηλαδη να χασεις. Τωρα στο ultra hard πας με full εξοπλισμο full level απο το πρωτο playthrough οποτε σιγουρα θα ειναι πιο εφικτα προφανως ομως θα θελει πολυ προσοχη και ακριβεια. Με ποντικι η ακριβεια ειναι 1000% οποτε λιγο dodge λιγο να μαθεις που ειναι τα σημεια τους πιστευω θα ειναι doable. Στο frozen wilds τα Fireclaw και τα Scorcher προσφεραν μεγαλυτερο challenge απο thunderjaw και stormbird. Το πρωτο thunderjaw και το πρωτο stormbird με δυσκολεψαν μετα που μαθαινεις ομως ειναι παιχνιδακι γινεσαι και εσυ πιο τουμπανο προφανως full bow οπλα κτλ κτλ γενικα απολαυση οι μαχες με τα ρομποτ στο zero dawn. Ανυπομονω για forbidden west να κατανοησουμε και 100% την ιστορια με τα ελληνικα. 

Εχω αφησει το new game+ και το ultra hard και εχει ενα ακομα achievement μολις τα εχεις ολα

 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

καλά ναι οι άνθρωποι είναι πανίβλακες αλλά παραδόξως τα machines έχουν σχετικά καλό AI. Σε ακολουθούν, αλλάζουν θέσεις, σε κάνουν double team, κτλ.

και στα machines γινόταν αυτό με το σφύριγμα κατά τα αλλα έχεις δίκιο ότι είχαν λίγο καλύτερη συμπεριφορά γενικά όμως κουράζει να κανεις συνεχεια το ίδιο πράγμα... θα μου άρεσε πολύ περισσότερο να είχε μια linear ιστορία σε το tlou

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως τα thunderjaw έχουν exploit. συνήθως είναι σε μια περιοχή σαν ένας τεράστιος λάκκος με βράχια γύρω γύρω. αν κρυφτείς στα βράχια και του ρίχνεις από μακριά δεν έρχεται προς τα εσένα γιατί πηγαίνει μόνο σε μια συγκεκριμένη περιοχή γύρω γύρω. μόνο ranged σου ρίχνει αλλά κρύβεσαι πίσω από το βράχο και του χτυπάς πρώτα το laser κανόνι και 2 μπούρδες που έχει στο στόμα και τέλος. μετά δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν σε πλησιάζει.

το stormbird πάντως σε ultra hard είναι δύσκολο. πρέπει να του ρίχνεις σκοινιά για να το κρατάς στο έδαφος γιατί όταν πετάει σε έχει για πλάκα. Και είναι και δύσκολο να του χτυπήσεις τις μηχανές στα φτερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...