Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ξεκίνησα και εγώ και φαίνεται αρκετά ωραίο. Αυτή η μίξη μεταξύ ανθρώπων του δάσους και ρομπότ είναι κάπως περίεργη αλλά έχει ενδιαφέρον και ξεφεύγει από τα γνωστά. Αρκετά rewarding οι μάχες θα έλεγα ειδικά με το slow time.

Spoiler

Κρίμα που πεθαίνει ο Rost. Ελπίζω στη συνέχεια να μαθαίνουμε την ιστορία του και γιατί τον εξόρισαν. Πολύ μυστικοπαθεια από τα npcs σε αυτό το θέμα.

Στο τεχνικό κομμάτι, πολύ όμορφο το game, cross-gen γραφικά βέβαια, αλλά είναι καλοσχεδιασμένος ο κόσμος με κάποια σημεία να είναι αρκετά εντυπωσιακά. Το μόνο μικρό παράπονο είναι ότι θα ήθελα να μην ήταν τα cutscenes στα 30fps για να μην χαλάει το fluidity. Αυτό το βλέπω ότι το έχουν πολλά games και δεν καταλαβαίνω το λόγο από τη στιγμή που είναι pre-rendered αλλά ίσως ο κόσμος έχει εθιστεί στη μετριότητα και δεν ασχολείται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Το ξεκίνησα και εγώ και φαίνεται αρκετά ωραίο. Αυτή η μίξη μεταξύ ανθρώπων του δάσους και ρομπότ είναι κάπως περίεργη αλλά έχει ενδιαφέρον και ξεφεύγει από τα γνωστά. Αρκετά rewarding οι μάχες θα έλεγα ειδικά με το slow time.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κρίμα που πεθαίνει ο Rost. Ελπίζω στη συνέχεια να μαθαίνουμε την ιστορία του και γιατί τον εξόρισαν. Πολύ μυστικοπαθεια από τα npcs σε αυτό το θέμα.

Στο τεχνικό κομμάτι, πολύ όμορφο το game, cross-gen γραφικά βέβαια, αλλά είναι καλοσχεδιασμένος ο κόσμος με κάποια σημεία να είναι αρκετά εντυπωσιακά. Το μόνο μικρό παράπονο είναι ότι θα ήθελα να μην ήταν τα cutscenes στα 30fps για να μην χαλάει το fluidity. Αυτό το βλέπω ότι το έχουν πολλά games και δεν καταλαβαίνω το λόγο από τη στιγμή που είναι pre-rendered αλλά ίσως ο κόσμος έχει εθιστεί στη μετριότητα και δεν ασχολείται..

Ναι, μαθαίνεις αυτό που αναφέρεις στο spoiler.

Μετά από κάθε mayor mission, να επιστρέφεις να του μιλάς. Ωραία πινελιά από τους developers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κακα τα sides απλα τα περισσοτερα στο ιδιο μοτιβο. Κανε tracking καποιον πανε βοηθησε τον κτλ. Εχει και καποια καλυτερα ομως οπως αυτο με το forge τερμα πανω δεξια στον χαρτη η εκεινο με τον τυπο που επινε αιμα απο ρομποτ που λεει το παρελθον και στο stormbird λεει το μελλον απο forbidden west. 80% ειμαι 52 Level παω φουλ για το τελος και μετα πιανω frozen wilds. Οι μαχες εχουν γινει σχετικα ευκολες ακομα και με 2 thunderjaw δεν εχω θεμα. Στα hunting grounds μου εμειναν 3 για blazing sun να δω τι οπλα θα μου δωσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τα hunting grounds και διάλεξα στην τύχη αυτό που πρέπει να ρίξεις τους κορμούς. Πώς όμως τα κάνεις να πάνε στο σωστό σημείο; Πήγα τους έριξα δύο βέλη να αρχίσουν να τρέχουν από πίσω μου ώστε να τα κατευθύνω στο σημείο με τους κορμούς αλλά αυτά πάνε άναρχα όπου να 'ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Το armor να βρεις 🤫

Άσε το 1 από τα 5 power cell βρίσκεται στο all mother στο ναό και πρέπει να το τελειώσω για να μπορέσω να το πάρω να ξεκλειδώσω τη στολή. Δεν ήξερα ότι το ένα power cell βρίσκεται εκεί. 

3 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Δοκίμασα τα hunting grounds και διάλεξα στην τύχη αυτό που πρέπει να ρίξεις τους κορμούς. Πώς όμως τα κάνεις να πάνε στο σωστό σημείο; Πήγα τους έριξα δύο βέλη να αρχίσουν να τρέχουν από πίσω μου ώστε να τα κατευθύνω στο σημείο με τους κορμούς αλλά αυτά πάνε άναρχα όπου να 'ναι..

Μόλις αρχίσεις να ρίχνεις αυτά τρέχουν ως κοπάδι. Αν πάνε να φύγουν από τα αριστερά που έχει κενό θα τρέξεις να τα βαρέσεις από εκεί ώστε να πάνε από το διάδρομο που είναι τα ξύλα. Το είχα κάνει στην αρχή το συγκεκριμένο από ότι θυμάμαι έχει και αλλού στοίβα με ξύλα για να ρίξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AntonisKo είπε

Η στολή είναι game changer.

Βάλτε το σε προτεραιότητα 🙂

Κοντευω να το τερματισω πριν λιγο εκανα και το τελευταιο hunting ground πηρα ολα τα blazing suns και πηγα πηρα τα lodge οπλα απο Meridian. Γενικα και 3 thunderjaw να μου την πεσουν δεν θα με ριξουν. Η στολη με τα 5 power cells δινει αρκετα παραπανω στατιστικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Arkin είπε

 Η στολη με τα 5 power cells δινει αρκετα παραπανω στατιστικα?

Ε ναι! 💪

Επεξ/σία από AntonisKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AntonisKo είπε

Ε ναι! 💪

Με εχει κλεισει το all mother temple δεν πηρα απο την αρχη το power cell απο τα 5. Εχω παρει ολες τις στολες και τα οπλα τα rare κουμπωσα και καλα modification για να δουμε ποσο καλυτερη θα ειναι αυτη η στολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες στατιστικων, γιατί το έχω τελειώσει σε PS4 pro όταν είχε πρώτο κυκλοφορήσει.

Θυμάμαι ξεκάθαρα όμως ότι έδινες πόνο παντού μετά. 🙂

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σκοτωνουμε ενα Thunderjaw σε λιγοτερο απο 1 λεπτο. Τελειωσα πριν λιγο και τα τελευταια 3 Hunting Grounds τσιμπησα τα 3 οπλακια απο το Lodge περιμενα να με δωσει και καποιο κανονικο με hardpoint arrows αλλα τουλαχιστον το ropecaster θα τιμηθει δεοντως. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...