Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από πότε έγινε feature το unlocked frame rate? 🤣

Πάντως σαν χθες θυμάμαι βγήκε στο PS5 και έλεγα θα περιμένω να βγει στο PC για να παίξω και το προηγούμενο μαζί.

Οπότε προχώρησα σήμερα και χτύπησα το zero dawn. Ελπίζω να μην έχει πολύ ubisoftιλα και να με κρατήσει η πλοκή μέχρι τέλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, just getting started είπε

Οπότε προχώρησα σήμερα και χτύπησα το zero dawn. Ελπίζω να μην έχει πολύ ubisoftιλα και να με κρατήσει η πλοκή μέχρι τέλους.

Έχει λίγο ως πολύ κάποιες φορές, αλλά εντάξει δεν είναι και ανάγκη να κάνεις και όλα τα ερωτηματικά στον χάρτη. Το στορυ είναι πολύ καλύτερο από των games της ubi πάντως. Και γενικά θέλει να διαβάζεις και τα διάφορα που βρίσκεις για να καταλαβαίνεις κάποια πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εφόσον δεν είναι τίποτα level locked και το στόρυ κρατάει, κομπλέ τότε.

Είδα στο how long to beat 29 ώρες main. Μια χαρά. Καιρό έχω να παίξω "μεγάλο" παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Οκ εφόσον δεν είναι τίποτα level locked και το στόρυ κρατάει, κομπλέ τότε.

Είδα στο how long to beat 29 ώρες main. Μια χαρά. Καιρό έχω να παίξω "μεγάλο" παιχνίδι.

εγώ αφιέρωσα 153 λολ γιατί έκανα τα πάντα (τα πάντα πάντα όμως) και το DLC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

εγώ αφιέρωσα 153 λολ γιατί έκανα τα πάντα (τα πάντα πάντα όμως) και το DLC.

Εκανες και new game+?

Γιατι στο normal με τα παντα ολα με πηρε 87 ωρες συνολο στο πρωτο walkthrough εκανα και την μυστικη στολη και γενικα τα παντα και σιγουρα 4-5 ωρες απο αυτες εβγαζα και τα screenshot μου 😛 

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Εκανες και new game+?

Γιατι στο normal με τα παντα ολα με πηρε 87 ωρες συνολο στο πρωτο walkthrough εκανα και την μυστικη στολη και γενικα τα παντα και σιγουρα 4-5 ωρες απο αυτες εβγαζα και τα screenshot μου 😛 

 

Screenshot_2.png

όχι δεν είχα κάνει new game+. Δεν ξέρω γιατί μου πήρε τόσο πολύ. Γενικά πάντως τα open world τα τραβάω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

όχι δεν είχα κάνει new game+. Δεν ξέρω γιατί μου πήρε τόσο πολύ. Γενικά πάντως τα open world τα τραβάω. 

Και δεν ειναι να πεις οτι το βιαστηκα. Μηπως το ειχες στο hard και σε δυσκολεψαν καποιες μαχες? Γιατι ειναι αρκετα παραπανω ωρα. Σκεψου καθισα διαβασα καθε log ακουσα καθε κασετα και ειχα max level αρκετα νωρις. Και το DLC μαζι τα παντα ολα και εκει. Μακαρι να πεσει γρηγορα το FW εκει στο 30αρι θα φυγει αγορα να το απολαυσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Και δεν ειναι να πεις οτι το βιαστηκα. Μηπως το ειχες στο hard και σε δυσκολεψαν καποιες μαχες? Γιατι ειναι αρκετα παραπανω ωρα. Σκεψου καθισα διαβασα καθε log ακουσα καθε κασετα και ειχα max level αρκετα νωρις. Και το DLC μαζι τα παντα ολα και εκει. Μακαρι να πεσει γρηγορα το FW εκει στο 30αρι θα φυγει αγορα να το απολαυσουμε. 

στο ultra hard ναι. ίσως γι' αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

στο ultra hard ναι. ίσως γι' αυτό. 

Προφανως για αυτο οποτε λογικες οι ωρες θα ηταν αρκετα πιο δυσκολο. Ultra hard θα επαιζα στο δευτερο playthrough να εχω και την τουμπανη τη στολη μονιμα και full bow κτλ για να ειναι πιο ανετο. Στο jedi fallen order ειχα βαλει jedi master δευτερη πιο δυσκολη δυσκολια και καποιες μαχες ηταν ζορικες οταν τις περνας ομως η ικανοποιηση ειναι μεγαλυτερη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ γενικά τα τραβάω τα open world πολύ αν μου αρέσουν.

Εδώ ακόμα και το god of war που είναι semi-open το τερμάτισα στις 50 ώρες, ενώ τελειώνει άνετα στις 30 ξέρω γω.

Ίσως και κακό αυτό γιατί ψιλό καίγομαι. Έπαιξα τόσο spiderman τελευταία για τα γύρω γύρω που εν τέλει το άφησα εδώ και 2 βδομάδες χωρίς να τελειώσω το main story.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προφανως για αυτο οποτε λογικες οι ωρες θα ηταν αρκετα πιο δυσκολο. Ultra hard θα επαιζα στο δευτερο playthrough να εχω και την τουμπανη τη στολη μονιμα και full bow κτλ για να ειναι πιο ανετο. Στο jedi fallen order ειχα βαλει jedi master δευτερη πιο δυσκολη δυσκολια και καποιες μαχες ηταν ζορικες οταν τις περνας ομως η ικανοποιηση ειναι μεγαλυτερη. 

Για το new game+ δηλαδή, γιατί δεν χω παίξει ποτέ σε κανένα game, στην ουσία ξεκινάς από την αρχή με το level, το gear και τα skills που είχες μαζέψει στο πρώτο playthrough ή έχει και άλλες διαφορές;

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, just getting started είπε

Καλά και εγώ γενικά τα τραβάω τα open world πολύ αν μου αρέσουν.

Εδώ ακόμα και το god of war που είναι semi-open το τερμάτισα στις 50 ώρες, ενώ τελειώνει άνετα στις 30 ξέρω γω.

Ίσως και κακό αυτό γιατί ψιλό καίγομαι. Έπαιξα τόσο spiderman τελευταία για τα γύρω γύρω που εν τέλει το άφησα εδώ και 2 βδομάδες χωρίς να τελειώσω το main story.

Ειναι ωραια κακα τα ψεμματα ακομα και ubisoftila να βγαζει αν σου αρεσει ο κοσμος απλα τα λιωνεις και το χαιρεσαι και ας κανεις τα ιδια και τα ιδια πολλες φορες. Το spiderman ειναι οτι σε πιο ubisoftila εχω παιξει απο sony 100 φορες να σκοτωσεις ιδιους εχθρους γενικα απο τις 50 ωρες οι 25 ειναι να κανεις τα ιδια και τα ιδια αλλα ειναι τοσο καλο το swing γουσταρουμε και τις μαχες με τα gadzets οποτε το λιωνεις. Δεν υπαρχει παιχνιδι πανω των 20 ωρων που να μην εχει ιδια και ιδια πραγματα ειναι ακατορθωτο να γινει κατι τετοιο δεν βγαινουν αλλιως οι ωρες. Μια ισορροπια ομως κανοντας main quest side και collectibles ειναι το καλυτερο για αυτα τα παιχνιδια. Τελειωσε παντως το spiderman οσο φτανεις στο τελος η βασικη ιστορια ειναι εξαιρετικη και θα σου αρεσει οπως και τα 3DLC μου αρεσαν πολυ με την cat και την silver και τον κεφαλα της μαφιας. Απλα λογικα καηκες με τα side και τους εχθρους που βγαινουν σε καθε district απο 50 φορες οποτε λογικο να το αφησεις. 

3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Για το new game+ δηλαδή, γιατί δεν χω παίξει ποτέ σε κανένα game, στην ουσία ξεκίνας από την αρχή με level το το gear και τα skills που είχες μαζέψει στο πρώτο playthrough ή έχει και άλλες διαφορές;

Ναι εχεις τα παντα απο το πρωτο playthrough και το level οποτε σου λεει πανε στο ultra hard στο new game+ ωστε να εισαι ηδη αρματωμενος και να μην τα βρεις σκουρα στο πρωτο. Δεν γνωριζω για αλλες διαφορες νομιζω ειχα διαβασει οτι βρισκεις ακομα καλυτερα οπλα στο new game+ οσο προχωρας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Arkin είπε

την τουμπανη τη στολη

Spoiler

ποια εννοείς; αυτή που βρίσκεις αν μαζέψεις τα power cells;

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι εχεις τα παντα απο το πρωτο playthrough και το level οποτε σου λεει πανε στο ultra hard στο new game+ ωστε να εισαι ηδη αρματωμενος και να μην τα βρεις σκουρα στο πρωτο. Δεν γνωριζω για αλλες διαφορες νομιζω ειχα διαβασει οτι βρισκεις ακομα καλυτερα οπλα στο new game+ οσο προχωρας. 

απλά στο συγκεκριμένο game δεν ξέρω πόσο νόημα έχει. το story το ίδιο θα είναι, θα ξέρεις τι θα γίνει. νομίζω new game+ ίσως έχει νόημα σε κάτι που είναι πιο rpg φάση, ώστε στο 2ο playthrough να κάνεις διαφορετικες επιλογές σε διαλόγους και quests, κτλ χωρίς να πρέπει να κάνεις όλο το grind φτου και απ' την αρχή.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

ποια εννοείς; αυτή που βρίσκεις αν μαζέψεις τα power cells;

 

Αυτη ναι στο κρυσφηγετο που θελει τα power cells ειναι πολυ δυνατη και προτεινετε για ultra hard στο new game+ playthrough. Στο μεταξυ τι σου κανει το mouse/keyboard. Στα 666 kills ανθρωπων τα 531 ειναι headshots. Μου αρεσει οταν τα παιχνιδια κρατανε τετοια logs με kills κτλ οπως και το progression.

Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-45.jpg
Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-52-1.jpg
Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-53.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, just getting started said:

Από πότε έγινε feature το unlocked frame rate? 🤣

Πάντως σαν χθες θυμάμαι βγήκε στο PS5 και έλεγα θα περιμένω να βγει στο PC για να παίξω και το προηγούμενο μαζί.

Οπότε προχώρησα σήμερα και χτύπησα το zero dawn. Ελπίζω να μην έχει πολύ ubisoftιλα και να με κρατήσει η πλοκή μέχρι τέλους.

Σχετικά με την πλοκή, στην αρχή δε φαίνεται ενδιαφέρων, μόνο το μυστήριο σε κρατάει, αλλά προς το τέλος που αρχίζει να σου δίνει απαντήσεις, γίνεται εκπληκτικό. Το λέω μην κουραστείς από τα γύρω γύρω και το παρατήσεις.

Επεξ/σία από mike299
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...