Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS4 - Θερμοκρασίες / Υπερθέρμανση


THE GG GAMER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Τουλάχιστον για Xbox που γνωρίζω και επειδή το υπόλοιπο εγγύησης φαίνεται και online στον λογαριασμό που έχεις δηλωμένη την κονσόλα, η MS δίνει σίγουρα 24 μήνες εγγύηση.

Ετσι είναι η ms δίνει 24 απευθύνεσαι όμως εκεί. Απλά ο γερμανος 12 

5 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Τουλάχιστον για Xbox που γνωρίζω και επειδή το υπόλοιπο εγγύησης φαίνεται και online στον λογαριασμό που έχεις δηλωμένη την κονσόλα, η MS δίνει σίγουρα 24 μήνες εγγύηση.

Ετσι είναι η ms δίνει 24 απευθύνεσαι όμως εκεί. Απλά ο γερμανος 12 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, spegouras είπε

Το αριστερό καπάκι μου είχαν πει. Όταν τους είπα να γίνουν πιο συγκεκριμένοι για πιο καπάκι μου είπαν το πίσω αν θυμάμαι καλα. Θα τα τσεκάρω ολα, το αυτοκόλλητο της εγγύησης που ακριβώς βρίσκεται; στην πίσω μεριά με τις θύρες; 

Ειλικρινά αν δεν μου είχαν πει και οι 2 πωλητές για τα 2 χρόνια εγγύησης, αντί να ζήσω όλη αυτήν την μουρλα θα το είχα κάνει και εγώ μόνος μου . Ωρολογοποιιος είμαι κάτι πιάνει το χέρι μου και με λίγη βοήθεια από το ίντερνετ ίσως να τα κατάφερνα ίσως και όχι. Πάντως στα pc λύσιμο δέσιμο τα πάω αρκετά καλά. 

Ναι φιλε μου στην πισω μερια θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγορά την έκανες από κατάστημα ή από το eshop.
Αν θυμάμαι καλά το εν λόγω κατάστημα στέλνει μαζί με τις ηλεκτρονικές παραγγελίες και κάποια έγγραφα για το τι ισχύει με τις εγγυήσεις.
Δεν θυμάμαι πόσες σελίδες έιναι, αλλά νομίζω 2 + την απόδειξη από την παραγγελία.

Αν έχει κάποιος τα χαρτιά αυτά ας τα ελέγξει και ας τα βγάλει μια φώτο για αποδεικτικό.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά έχω το ps4 το κανονικό το πήρα πριλ λίγο καιρό από έναν φίλο το πρόβλημά είναι ότι ζεστενεται πάρα πολύ ακόμα και σε slip Mode τι να κάνω?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Manos7180 είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω το ps4 το κανονικό το πήρα πριλ λίγο καιρό από έναν φίλο το πρόβλημά είναι ότι ζεστενεται πάρα πολύ ακόμα και σε slip Mode τι να κάνω?? 

Άνοιγμα καθαρισμό και αλλαγή θερμαγωγιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ ευκολο να το ανοιξεις, δες ενα απο τα δεκαδες youtube videos How to open ps4. απλα θες torx κατσαβιδακι.

θελει λιγη παραπανω προσοχη αν σηκώσεις κ το τροφοδοτικο αλλα τιποτα το τρομερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

PS4 υπερθερμανση και thermal pads

Καλησπερα,

εχω ενα Playstation 4 1ης γενιας, το οποιο τωρα πια οταν το ανοιγω, κανει 3 συνεχομενα beeps και η μπλε γραμμη γινεται κοκκινη. Διαβαζοντας διαφορα, κατεληξα οτι αυτο ειναι σημαδι υπερθερμανσης και καλο ειναι να γινει αλλαγη θερμοαγωγιμης παστας. Στην αναζητηση μου βρηκα οτι πολλοι αλλαξανε και τα thermal pads της μνημης, χωρις ομως καποιος να αναφερει το μεγεθος το οποιο πρεπει να αγοραστει. Υπαρχει καποιος ο οποιος εχει προχωρησει στο παραπανω εγχειρημα και γνωριζει τον ακριβη τυπο τον thermal pads ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, papastr0umf είπε

Καλησπερα,

εχω ενα Playstation 4 1ης γενιας, το οποιο τωρα πια οταν το ανοιγω, κανει 3 συνεχομενα beeps και η μπλε γραμμη γινεται κοκκινη. Διαβαζοντας διαφορα, κατεληξα οτι αυτο ειναι σημαδι υπερθερμανσης και καλο ειναι να γινει αλλαγη θερμοαγωγιμης παστας. Στην αναζητηση μου βρηκα οτι πολλοι αλλαξανε και τα thermal pads της μνημης, χωρις ομως καποιος να αναφερει το μεγεθος το οποιο πρεπει να αγοραστει. Υπαρχει καποιος ο οποιος εχει προχωρησει στο παραπανω εγχειρημα και γνωριζει τον ακριβη τυπο τον thermal pads ?

Καθαρισμός και αλλαγή θερμαγωγιμης και θα είσαι οκ.

Όσο αφορά τα pads μετράς πόσα χιλιοστά είναι και αγοράζεις ανάλογα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Για την ιστορια και μονο, εχω να πω οτι η εγχειρηση στεφθηκε με επιτυχια, και τωρα το PS4 ειναι πιο αθορυβο κι απο οταν ηταν καινουριο (αληθεια)

Χρησιμοποιηθηκαν τα παρακατω υλικα:

20201206_205950.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος...

ΑΛΛΑ το καλύτερο θα ήταν όσο αφορά την εφαρμογή της θερμαγωγιμης πάστας,να έβαζες μια μπίλια στο κέντρο, και με το πάτημα της μητρικής, και σφίξιμο του clamp θα απλωνόταν ομοιόμορφα, χωρίς να υπάρχουν κενά αέρα.

Εύγε όμως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.Έχω θέμα με το PS4 fat του μικρού.Ο ανεμιστήρας λειτουργεί λες και απογειώνεται αεροπλάνο και που και που έχει σβήσει από θερμοκρασία.Το PS4 είναι καθαρό από σκόνη γιατί το καθαρίζω συχνά.Μάλλον με την πάστα του επεξεργαστή πρέπει να έχει θέμα.Που προτείνετε επισκευή ;;;Έχω βρει το easyservice.gr.Ξέρετε αν είναι αξιόπιστο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αλλαγή πάστας είναι αρκετά εύκολο. Τουλάχιστο δες κανενα δυο βιντεάκια και αποφάσισε εάν ειναι αρκετά εύκολο για σένα ή όχι πριν πας σε εξωτερική βοήθεια που θα κοστίσει και παραπάνω λογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

PS4 σβήνει από υπερθέρμανση και δεν μπορώ να βρω τι φταιει. Είναι αρκετά παιχνιδια που το κάνει αυτό δηλαδή μόλις μπω στο παιχνιδι μου λέει πως έχει ζεσταθεί και μετά μου κλείνει. Το έχω καθαρίσει 4 φορές μέσα σε μια μέρα και δεν έχει άλλη σκόνη τι να κάνω?? 

3 λεπτά πριν, Alex2007430 είπε

PS4 σβήνει από υπερθέρμανση και δεν μπορώ να βρω τι φταιει. Είναι αρκετά παιχνιδια που το κάνει αυτό δηλαδή μόλις μπω στο παιχνιδι μου λέει πως έχει ζεσταθεί και μετά μου κλείνει. Το έχω καθαρίσει 4 φορές μέσα σε μια μέρα και δεν έχει άλλη σκόνη τι να κάνω?? 

Επίσης η κονσόλα είναι 8 χρονών κανονικό και είναι με τα 500GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Ο ανεμιστηρας γυρναει? Σιγουρα πρεπει να αλλαχθουν παστες.

Ναι ο ανεμιστήρας γυρνάει αλλά δεν ξέρω ποσο θα κοστισει για αλλαγή παστας και αν είναι όντως αυτό γιατί όπως ξανά είπα η κονσόλα είναι 8 χρονών. Ευχαριστώ για την βοήθεια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...