Προς το περιεχόμενο

Χρέωση ανανέωσης χρεωστικής κάρτας


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 minutes ago, Joshua21 said:

Η συγκεκριμένη δεν ξέρω πότε ακριβώς εκδόθηκε, αλλά σίγουρα πριν το 2010.

Untitled321.jpg

ειχα εθνικη πριν το 2010 και θυμαμαι οτι αργουσε παρα πολυ να ληξει .μου την ειχαν βγαλει απο την εργασια.και μου ειχε κανει εντυπωση.δουλευουν ακομα αυτες απο περιεργεια.Ισως να ηταν τετοια και η δικια μου αλλα πρεπει να την εχασα καποια στιγμη ή την αλλαξαν δεν ξερω.δεν θυμαμαι. ποτε μου δεν καταλαβα γιατι πρεπει να ληγει μια καρτα σε 5 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα να ζητήσω μια κάρτα prepaid μαζι με το payband μεσω e banking αλλα δεν ελεγε μεσα τπτ για ορους, λεφτα η συνδρομες.. Πηρα τηλ. αλλα δν εβγαλα ακρη με το ρομποτ,εστειλα email αλλα ακομα περιμενω.. Ξερει κανεις αν  χρεώνεται η έκδοση της? Αν εχει συνδρομη? Ξερω μονο οτι εχει 1 προμηθεια οταν τη φορτώνεις..

Για την Εθνικη μιλάω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα εληξε το καλοκαιρι η καρτα αναληψης στην Πειραιως και μου εστειλαν καινουργια απο μονοι τους,αν την ενεργοποιησω θα μου τραβηξει λεφτα για την ενεργοποιηση της λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

εμενα εληξε το καλοκαιρι η καρτα αναληψης στην Πειραιως και μου εστειλαν καινουργια απο μονοι τους,αν την ενεργοποιησω θα μου τραβηξει λεφτα για την ενεργοποιηση της λετε?

Δεν νομίζω, αν ήταν θα σε είχαν χρεώσει ήδη, άσε που η χρέωση αντικατάστασης αν θυμάμαι καλά ξεκίνησε Οκτώβριο 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Πανος999 said:

Εγω πηγα να ζητήσω μια κάρτα prepaid μαζι με το payband μεσω e banking αλλα δεν ελεγε μεσα τπτ για ορους, λεφτα η συνδρομες.. Πηρα τηλ. αλλα δν εβγαλα ακρη με το ρομποτ,εστειλα email αλλα ακομα περιμενω.. Ξερει κανεις αν  χρεώνεται η έκδοση της? Αν εχει συνδρομη? Ξερω μονο οτι εχει 1 προμηθεια οταν τη φορτώνεις..

Για την Εθνικη μιλάω.. 

γενικοτερα χωρις  να ξερω για εθνικη στις prepaid πληρωνεις το γεμισμα οποτε καλυτερα χρεωστικη

14 minutes ago, eidikos33 said:

εμενα εληξε το καλοκαιρι η καρτα αναληψης στην Πειραιως και μου εστειλαν καινουργια απο μονοι τους,αν την ενεργοποιησω θα μου τραβηξει λεφτα για την ενεργοποιηση της λετε?

λογικα πρεπει  να στα εχουν παρει.δες χρεωσεις στο winbank.αν την θες κιολας πρεπει να την ενεργοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2020 στις 1:03 ΠΜ, sonikk είπε

Γεια και χαρα.Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει.Προχθες πηγα να κανω μια αναληψη απο ΑΤΜ της alpha bank.Διαπιστωσα οτι το υπολοιπο του λογαριασμου μου ηταν μειον 5 ευρω.Δεν ειχα κανει καποια αναληψη το τελευταιο διμηνο οποτε προσπαθουσα να σκεφτω τι συνεβη και ελειπε αυτο το μικροποσο.Θυμηθηκα οτι τον γεναρη ειχε ληξει η καρτα μου γιατι την ειχα 5 χρονια  και η τραπεζα μου εστειλε μια καινουρια.Η ανανεωση καρτας στοιχιζει 5 ευρω? Ειχα την εντυπωση πως αυτο καταργηθηκε.

Σας ευχαριστω!

Το ΕΚΠΟΙΖΩ ειχε αναλάβει μια δράση για τις χρεώσεις των τραπεζών προ 2μηνου. Στειλε τους εκεί μια καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν νομίζω, αν ήταν θα σε είχαν χρεώσει ήδη, άσε που η χρέωση αντικατάστασης αν θυμάμαι καλά ξεκίνησε Οκτώβριο 2019.

 

 

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

γενικοτερα χωρις  να ξερω για εθνικη στις prepaid πληρωνεις το γεμισμα οποτε καλυτερα χρεωστικη

λογικα πρεπει  να στα εχουν παρει.δες χρεωσεις στο winbank.αν την θες κιολας πρεπει να την ενεργοποιησεις

απο το καλοκαιρι την εχω παραλαβει οταν και μου εληξε η προηγουμενη που ειχα μου την εστειλαν ταχυδρομικως χωρις να εχω ζητησει αποστολη καινουργιας,πηγα σε ενα μηχανημα που εχει η Πειραιως και εκανα ενημερωση στις κινησεις και δεν ειδα να με εχουν χρεωσει κατι,να δοκιμασω να την ενεργοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

απο το καλοκαιρι την εχω παραλαβει οταν και μου εληξε η προηγουμενη που ειχα μου την εστειλαν ταχυδρομικως χωρις να εχω ζητησει αποστολη καινουργιας,πηγα σε ενα μηχανημα που εχει η Πειραιως και εκανα ενημερωση στις κινησεις και δεν ειδα να με εχουν χρεωσει κατι,να δοκιμασω να την ενεργοποιησω?

Το καλοκαίρι είπαμε πως δεν υπήρχε χρέωση αντικατάστασης.

Επίσης εφόσον κατάφερες και έκανες συναλλαγή (την ενημέρωση) είναι ήδη ενεργοποιημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το καλοκαίρι είπαμε πως δεν υπήρχε χρέωση αντικατάστασης.

Επίσης εφόσον κατάφερες και έκανες συναλλαγή (την ενημέρωση) είναι ήδη ενεργοποιημένη.

Tην ενημερωση την εκανα μεσα στο καταστημα με το βιβλιαριο σε ενα μηχανημα που εχει η Πειραιως που ειναι μονο για ενημερωσεις νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, poulinos είπε

το κανουν ολες οι τραπεζες οποτε δεν μπορεις να πεις οκ παω στην ταδε τραπεζα που δεν εχει χρεωση. αν δεν το εκανε μια τοτε θα λεγαμε παμε ολοι σε εκεινην.αλλα οπως καταλαβα ολες οι μεγαλες τουλαχιστον το κανουν.

Είχε αναφερθεί σε άλλο topic. Στην Εθνική αν έχεις χρεωστική Mastercard μπορείς να βγάλεις δωρεάν Visa και να ζητήσεις να μην ανανεωθεί η Mastercard. Και το ανάποδο, αν έχεις Visa μπορείς να βγάλεις δωρεάν Mastercard. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@KalishBioloid δηλαδή ενεργοποιώ την Visa δωρεάν λίγο πριν ανανεωθεί-λήξει η Mastercard,

μου έρχεται κανονικά η Visa και μετά μολις τελειώσει η Mastercard, ενεργοποιώ πάλι καινούργια Visa δωρεάν? 🤪

Ισχύει πάντως αυτό που αναφέρεις (το γράφει στο app της Εθνικής)

Αναφορά σε κείμενο

Είχε αναφερθεί σε άλλο topic. Στην Εθνική αν έχεις χρεωστική Mastercard μπορείς να βγάλεις δωρεάν Visa και να ζητήσεις να μην ανανεωθεί η Mastercard. Και το ανάποδο, αν έχεις Visa μπορείς να βγάλεις δωρεάν Mastercard. 

 

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, eidikos33 είπε

απο το καλοκαιρι την εχω παραλαβει οταν και μου εληξε η προηγουμενη που ειχα μου την εστειλαν ταχυδρομικως χωρις να εχω ζητησει αποστολη καινουργιας,πηγα σε ενα μηχανημα που εχει η Πειραιως και εκανα ενημερωση στις κινησεις και δεν ειδα να με εχουν χρεωσει κατι,να δοκιμασω να την ενεργοποιησω?

Η κάρτα ενδέχεται να είναι ήδη ενεργοποιημένη, γιατί θυμάμαι, όταν άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς, μου την έδωσαν ενεργοποιημένη. Βέβαια, αν δεν την χρησιμοποιήσεις, δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα. Πήγαινε στο ΑΤΜ και δες. Δεν έχει νόημα να ρωτάς αν θα χρεωθείς, τη στιγμή που η κάρτα θεωρείται πλέον απαραίτητη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...