Προς το περιεχόμενο

Νοθευμενη Βενζινη προκαλεσε 800€ ζημια...


dimos15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, filip123go είπε

Υπάρχει μια εφαρμογή στο playstore με τα ελληνικά βενζινάδικα. Τουλάχιστον ας αφήσει βαθμολογία εκεί. 
Σε όσα έχω πάει με καλή βαθμολογία δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα..

Και αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου και σε εμένα την διεύθυνση σε pm.
Ευχαριστώ πολύ!

στο εστειλα.

Αν λες το fuelgr ενα βενζιναδικο που ηταν εταιρικο μυρτεα και εβαζα βενζινη αλλαξε ιδιοκτητη εδω και ενα μηνα και στην εφαρμογη το εχει ακομα ως μυρτεα...

Ενα μελος μου ετειλε σε pm να βαζω απο avin mymarket.  https://www.mymarket.gr/el-GR/Υπηρεσιες/πρατηρια-καυσιμων.aspx

Απο εκει εχει βαλει κανεις? Σκεφτομαι να το δοκιμασω..

Επεξ/σία από dimos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 minutes ago, dimos15 said:

Αν λες το fuelgr ενα βενζιναδικο που ηταν εταιρικο μυρτεα και εβαζα βενζινη αλλαξε ιδιοκτητη εδω και ενα μηνα και στην εφαρμογη το εχει ακομα ως μυρτεα...

ποιό είναι αυτό το πρώην μυρτεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dimos15 είπε

στο εστειλα.

Αν λες το fuelgr ενα βενζιναδικο που ηταν εταιρικο μυρτεα και εβαζα βενζινη αλλαξε ιδιοκτητη εδω και ενα μηνα και στην εφαρμογη το εχει ακομα ως μυρτεα...

Ενα μελος μου ετειλε σε pm να βαζω απο avin mymarket.  https://www.mymarket.gr/el-GR/Υπηρεσιες/πρατηρια-καυσιμων.aspx

Απο εκει εχει βαλει κανεις? Σκεφτομαι να το δοκιμασω..

Αν το τρέχει η εταιρεία πιστεύω δεν θα κάνουν τσιπιές που θα τους χαλάσουν το όνομα για φραγκοδίφραγκα...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, apostoleas είπε

καθότι κάτοχος βανκελ παρασπονδίες στην βενζινη μπορει να σημάνουν το τελος του μοτερ και αρα η αναγκη για καθαρη βενζινη ειναι επιτακτική.

Οποτε κανεις λιστα σε εξελοφυλλο απο ολα τα βενζινάδικα της περιοχης που σε ενδιαφέρει (απο παρατηρητήριο τιμων), διαλέγεις τους πρώτους 15 με βαση το κόστος, και μετα με βαση την διεύθυνση ψαχνεις εαν εχουν φαει πρόστιμα (εχει δουλίτσα εδω γιατι δεν ειναι καπου μαζεμένα ολα). Για οποιοδήποτε πρόστιμο αποκλείονται μόνιμα.

Ετσι εχω καταλήξει σε δυο βενζινάδικα κοντα στο σπιτι και σε αλλα δυο στην δουλεια και κανω την δουλεια μου. Εφοσον γεμιζω παντα οταν αδειασουν τα 3/4 του ντεπόζιτου τσεκάρω και την ποσότητα που εβαλαν εαν βγάλει αντίστοιχα χιλιόμετρα. 

Εαν βγαλει καποιος app που να σου λεει εαν εχει φαει πρόστιμο το πρατήριο, η να γινει κατι σε google maps θα σωσει κοσμος.

my 2 cents

πριν χρονια ενας φιλος μου ειχε κανει ιστοσελιδα που εκανε την δουλεια που περιγραφεις διασταυρωση στοιχειων θεσης και τιμων και δημοσιευσεων για προστιμα απο το υπουργειο περιβαλλοντος και το συμπερασματα ηταν δυο:

- αυτοι με τις πιο φτηνες τιμες ηταν και εκεινοι που ειτε ειχαν καταδικαστει για νοθειες ή κλοπες στην ποσοτητα, ειτε ηταν βενζινδικα που ειχαν αλλαξει ιδιοκτησια στα χαρτια.

- αρκετοι απο αυτους που εχουν καταδικαστει συνεχιζαν να δουλευουν και να εχουν φαει πολλαπλα προστιμα.

Μια δημοσιογραφικη ερευνα που ειχε πεσει σε γνωση μου δεν εισπραττεται τιποτα απο τα προστιμα γιατι κανουν προσφυγες και κανουν χρονια για να τελεσιδικησουν οποτε μπορουν ακαθεκτα να συνεχιζουν το εργο τους που μαλλον ειναι πιο κερδοφορο απο τα προστιμα.

Οποιος κανει την εφαρμογη που λες, θα βρεθει κυνηγημενος απο ολους τους βενζιναδες και τις ενωσεις τους και τις εταιρειες τους δεν το συνιστω σε κανεναν και θα ειναι κατι πολυ   πολυ πολυ ψυχοφθορο. Αν καθε ενας απο αυτους κανει μια αγωγη συκοφαντικης δυσφημισης στον κατασκευαστη αυτης της εφαρμογης θα καταστραφει η ζωη του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, mrkra said:

πριν χρονια ενας φιλος μου ειχε κανει ιστοσελιδα που εκανε την δουλεια που περιγραφεις διασταυρωση στοιχειων θεσης και τιμων και δημοσιευσεων για προστιμα απο το υπουργειο περιβαλλοντος και το συμπερασματα ηταν δυο:

- αυτοι με τις πιο φτηνες τιμες ηταν και εκεινοι που ειτε ειχαν καταδικαστει για νοθειες ή κλοπες στην ποσοτητα, ειτε ηταν βενζινδικα που ειχαν αλλαξει ιδιοκτησια στα χαρτια.

- αρκετοι απο αυτους που εχουν καταδικαστει συνεχιζαν να δουλευουν και να εχουν φαει πολλαπλα προστιμα.

Μια δημοσιογραφικη ερευνα που ειχε πεσει σε γνωση μου δεν εισπραττεται τιποτα απο τα προστιμα γιατι κανουν προσφυγες και κανουν χρονια για να τελεσιδικησουν οποτε μπορουν ακαθεκτα να συνεχιζουν το εργο τους που μαλλον ειναι πιο κερδοφορο απο τα προστιμα.

Οποιος κανει την εφαρμογη που λες, θα βρεθει κυνηγημενος απο ολους τους βενζιναδες και τις ενωσεις τους και τις εταιρειες τους δεν το συνιστω σε κανεναν και θα ειναι κατι πολυ   πολυ πολυ ψυχοφθορο. Αν καθε ενας απο αυτους κανει μια αγωγη συκοφαντικης δυσφημισης στον κατασκευαστη αυτης της εφαρμογης θα καταστραφει η ζωη του.

περίεργο αυτό που λες γιατί αυτό που έχω διαπιστώσει κατά καιρούς είναι πως οι νοθείες σε ποιότητα και ποσότητα δεν περιορίζονται σε αυτούς που έχουν τις φτηνές τιμες
αλλά ότι και πρατήρια με ακριβές τιμές μια χαρά έχουν βρεθει να νοθεύουν

Πολλώ δε μάλλον που φτηνά πρατήρια  πολλές φορές είναι και εταιρικά , κ για να μην πω για τον πρώην προεδρο των βενζινοπωλών που διατηρούσε ένα από τα επί χρόνια φτηνότερα πρατήρια στην Κλεισθένους...

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mrkra είπε

πριν χρονια ενας φιλος μου ειχε κανει ιστοσελιδα που εκανε την δουλεια που περιγραφεις διασταυρωση στοιχειων θεσης και τιμων και δημοσιευσεων για προστιμα απο το υπουργειο περιβαλλοντος και το συμπερασματα ηταν δυο:

- αυτοι με τις πιο φτηνες τιμες ηταν και εκεινοι που ειτε ειχαν καταδικαστει για νοθειες ή κλοπες στην ποσοτητα, ειτε ηταν βενζινδικα που ειχαν αλλαξει ιδιοκτησια στα χαρτια.

- αρκετοι απο αυτους που εχουν καταδικαστει συνεχιζαν να δουλευουν και να εχουν φαει πολλαπλα προστιμα.

Μια δημοσιογραφικη ερευνα που ειχε πεσει σε γνωση μου δεν εισπραττεται τιποτα απο τα προστιμα γιατι κανουν προσφυγες και κανουν χρονια για να τελεσιδικησουν οποτε μπορουν ακαθεκτα να συνεχιζουν το εργο τους που μαλλον ειναι πιο κερδοφορο απο τα προστιμα.

Οποιος κανει την εφαρμογη που λες, θα βρεθει κυνηγημενος απο ολους τους βενζιναδες και τις ενωσεις τους και τις εταιρειες τους δεν το συνιστω σε κανεναν και θα ειναι κατι πολυ   πολυ πολυ ψυχοφθορο. Αν καθε ενας απο αυτους κανει μια αγωγη συκοφαντικης δυσφημισης στον κατασκευαστη αυτης της εφαρμογης θα καταστραφει η ζωη του.

Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις κάλλιστα μια υπάρχουσα πλατφόρμα (google business, foursquare κλπ) και να γράψεις την κριτική σου...

Δύσκολο να σε κυνηγήσουν από εκεί!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, KoreanW είπε

περίεργο αυτό που λες γιατί αυτό που έχω διαπιστώσει κατά καιρούς είναι πως οι νοθείες σε ποιότητα και ποσότητα δεν περιορίζονται σε αυτούς που έχουν τις φτηνές τιμες
αλλά ότι και πρατήρια με ακριβές τιμές μια χαρά έχουν βρεθει να νοθεύουν

Πολλώ δε μάλλον που φτηνά πρατήρια  πολλές φορές είναι και εταιρικά , κ για να μην πω για τον πρώην προεδρο των βενζινοπωλών που διατηρούσε ένα από τα επί χρόνια φτηνότερα πρατήρια στην Κλεισθένους...

επειδη με τον τροπο που το διατυπωσα μπορει να μην εγινα κατανοητος, παρτο αναποδα. Δες ποια πρατηρια είναι στην λιστα των τιμωρημενων και δες και τις τιμες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mrkra said:

επειδη με τον τροπο που το διατυπωσα μπορει να μην εγινα κατανοητος, παρτο αναποδα. Δες ποια πρατηρια είναι στην λιστα των τιμωρημενων και δες και τις τιμες τους...

έχεις συγκεντρώσει κάποια στατοστικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα μία φορά vpower.Την άλλη μέρα το πρωί έπρεπε να μιζάρω 10-15 δευτερόλεπτα να πάρει μπρος.Μέσα σε 5 μέρες μου έφαγε την αντλία.

Δυστυχώς δεν άδειασα τη δεξαμενή.Έριξα κάποιο καθαριστικό μετά από 3 μήνες περίπου ελάχιστα αλλά ακόμη υπάρχουν προβληματάκια στην εκκίνηση.Τι μπορώ να του κάνω;;;;;; Δυστυχώς τίποτε. Όνομα;;;;;Δυστυχώς δεν έχω αποδείξεις και θα βρω το μπελά μου,οπότε είναι να μη σου κάτσει και να μην κάνεις τη μαλ..ία που έκανα εγώ να αλλάζεις πρατήριο για να βάλω το δήθεν ανώτερο καύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Καλο με παντα χαμηλες τιμες φαινεται να ειναι αυτο Αναστάσεως 5, Χολαργός!

Οποιος το ξερει ας πει αποψη..

Αυτο το πρατηριο παιζει να εχει την φθηνοτερη βενζινη σε ολη την Ελλαδα...

Λιγο που το εψαξα απο avin τωρα εγινε aegean και εχει και ενα σχολιο στο google για νοθευμενη βενζινη...

Απο την αλλη βλεπω οτι βαζει πολυς κοσμος καθε μερα και ειναι και διπλα στο υπουργειο συγκοινωνιων...

Οποτε δεν ξερω τι παιζει.. εσυ εχεις βαλει εκει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αυτοκινητο ειναι, ποσα χλμ εχει, το δουλευει συχνα με λαμπακι? Οι ανλιες βενζινης ειναι αναλωσιμες χαλανε χωρις να φταιει κατι ιδιαιτερο, ο μηχανικος πως καταλαβε οτι ειναι η βενζινη νοθευμενη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimos15 είπε

Αυτο το πρατηριο παιζει να εχει την φθηνοτερη βενζινη σε ολη την Ελλαδα...

Λιγο που το εψαξα απο avin τωρα εγινε aegean και εχει και ενα σχολιο στο google για νοθευμενη βενζινη...

Απο την αλλη βλεπω οτι βαζει πολυς κοσμος καθε μερα και ειναι και διπλα στο υπουργειο συγκοινωνιων...

Οποτε δεν ξερω τι παιζει.. εσυ εχεις βαλει εκει?

Οχι γι αυτο ρωταω..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...