Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Loool αν ισχύει κάτι τέτοιο. Τραγικό. Αμφιβάλλω όμως οτι ισχύει. Έχεις κάποια legit πηγή; 

New PS4 games must also run on PlayStation 5 from July, Sony tells devs

Πριν σχεδον ενα μηνα https://www.eurogamer.net/articles/2020-05-29-new-ps4-games-must-be-playstation-5-compatible-from-july-sony-tells-devs

 

9 λεπτά πριν, babality είπε

Παρ'ολα αυτα μοιρασε μερικα χαστουκια με το "later free upgrade" οποτε δεν πειραζει την συγχωρουμε που το ανακοινωσε:P

Ενταξυ,αυτα τα αναφερουν απλα για να ''ηρεμισουν''τον κοσμο μετα την προσφατη ανακοινωση οτι το παιχνιδι θα καθυστερησει για αλλη μια φορα και θα βγει τελικα τον Νοεμβριο.

Dont get me wrong,αγαπαω CDPR και εννοειται εχω προπαραγγειλει και το Cyberpunk,αλλα η συγκεκριμενη κινηση δεν ειναι για να λεμε ουαου.

Για ουαου ηταν οταν πρωτο βγηκε και δηλωσε υποστηριξη στο Xbox smart delivery πριν απο ολους πχ ή επισης η προσφατη προωθηση που κανουν για κατοχους του Witcher 3 σε κονσολες που δινουν τσαμπα κοπια για το PC.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

New PS4 games must also run on PlayStation 5 from July, Sony tells devs

Πριν σχεδον ενα μηνα https://www.eurogamer.net/articles/2020-05-29-new-ps4-games-must-be-playstation-5-compatible-from-july-sony-tells-devs

Ενταξυ,αυτα τα αναφερουν απλα για να ''ηρεμισουν''τον κοσμο μετα την προσφατη ανακοινωση οτι το παιχνιδι θα καθυστερησει για αλλη μια φορα και θα βγει τελικα τον Νοεμβριο.

Dont get me wrong,αγαπαω CDPR και εννοειται εχω προπαραγγειλει και το Cyberpunk,αλλα η συγκεκριμενη κινηση δεν ειναι για να λεμε ουαου.

Για ουαου ηταν οταν πρωτο βγηκε και δηλωσε υποστηριξη στο Xbox smart delivery πριν απο ολους πχ ή επισης η προσφατη προωθηση που κανουν για κατοχους του Witcher 3 σε κονσολες που δινουν τσαμπα κοπια για το PC.

Α, άλλο αυτό και άλλο αυτό που κάνει η CD Project. Βασικά καμία σχέση.

Αυτό που αναφέρεις εννοεί να είναι απλά compatible με το PS5. 

Η CD Project θα δώσει δωρεάν την έκδοση του PS5 στους κατόχους της PS4 έκδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Α, άλλο αυτό και άλλο αυτό που κάνει η CD Project. Βασικά καμία σχέση.

Αυτό που αναφέρεις εννοεί να είναι απλά compatible με το PS5. 

Η CD Project θα δώσει δωρεάν την έκδοση του PS5 στους κατόχους της PS4 έκδοσης. 

Εχεις πετυχει εσυ ως τωρα καποια εταιρεια η οποια να εχει ανακοινωσει οτι θα πουλαει στο Ps5 enhanced εκδοση του ps4 παιχνιδιου της,ειδικα δε αν υποστηριζεται μεσω BC?

Οχι οτι δεν εχω ικανες ορισμενες εταιρειες βεβαια βλεπε Ubisoft και ΕΑ.

Δεν εχει και νοημα κιολας ,γιατι υποτιθεται ο λογος που αγοραζαμε τα Remaster σε αυτη την γενια ειναι επειδη δεν μπορουσαμε να τα παιξουμε αλλιως,τουλαχιστον στο Ps4(βγαζω απεξω τα remake προφανως).

Παρε και απο Bungie για Destiny 2 ενα παλιοτερο

Θελω πολυ να δω εταιρειες να ζητανε 30 και 40+ευρω για Ps5 enhanced εκδοσεις ps4 παιχνιδιων που θα παιζουν ουτως ή αλλως στο ps5,τι ψηφιακα γιαουρτια εχουν να φανε.

Εκει που ειναι Respect για παραδειγμα η CDPR ειναι στην προσφατη ανακοινωση οτι οποιος εχει ps4 εκδοση για το Witcher 3,μπορει να αποκτησει δωρεαν μια κοπια για την PC εκδοση του στην πλατφορμα της το GoG

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχεις πετυχει εσυ ως τωρα καποια εταιρεια η οποια να εχει ανακοινωσει οτι θα πουλαει στο Ps5 enhanced εκδοση του ps4 παιχνιδιου της,ειδικα δε αν υποστηριζεται μεσω BC?

Οχι οτι δεν εχω ικανες ορισμενες εταιρειες βεβαια βλεπε Ubisoft και ΕΑ.

Δεν εχει και νοημα κιολας ,γιατι υποτιθεται ο λογος που αγοραζαμε τα Remaster σε αυτη την γενια ειναι επειδη δεν μπορουσαμε να τα παιξουμε αλλιως,τουλαχιστον στο Ps4(βγαζω απεξω τα remake προφανως).

Παρε και απο Bungie για Destiny 2 ενα παλιοτερο

Θελω πολυ να δω εταιρειες να ζητανε 30 και 40+ευρω για Ps5 enhanced εκδοσεις ps4 παιχνιδιων που θα παιζουν ουτως ή αλλως στο ps5,τι ψηφιακα γιαουρτια εχουν να φανε.

Εκει που ειναι Respect για παραδειγμα η CDPR ειναι στην προσφατη ανακοινωση οτι οποιος εχει ps4 εκδοση για το Witcher 3,μπορει να αποκτησει δωρεαν μια κοπια για την PC εκδοση του στην πλατφορμα της το GoG

Εχεις δίκιο σε αυτό που αναφέρεις. Δεν υπάρχει εταιρεία να πουλάει enhanced ps5 έκδοση. Όμως δεν έχω πετύχει και πολλές που θα δίνουν δωρεάν enhanced εκδόσεις. Νομίζω μόνο η Bungie όπως γράφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
49 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Απο το εργοστάσιο.
Τούμπανο είναι.
 

ps5.png

Ω Χριστέ μου...

Υπομονή.  Τρία χρονάκια ακόμα για ενα slim black.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εχεις δίκιο σε αυτό που αναφέρεις. Δεν υπάρχει εταιρεία να πουλάει enhanced ps5 έκδοση. Όμως δεν έχω πετύχει και πολλές που θα δίνουν δωρεάν enhanced εκδόσεις. Νομίζω μόνο η Bungie όπως γράφεις. 

Ε λογικο ειναι ρε συ.

Μην ξεχνας οτι δεν γνωριζουμε και πολλα ΑΑΑ παιχνιδια που θα κυκλοφορησουν μετα το καλοκαιρι(τουλαχιστον οχι ακομα)λογω Covid.

AC Vallhalla

Cyberpunk και κανα 2 ακομα.

Ακομα και τα παιχνιδια που εδειξαν προσφατα στην παρουσιαση του Ps5,δεν γνωριζουμε ποσα απο αυτα θα κυκλοφορησουν το 2020 και ποσα απο 2021 και μετα. 

 

16 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Ω Χριστέ μου...

Υπομονή.  Τρία χρονάκια ακόμα για ενα slim black.

Ε μεγαλη επιφανεια παντως που εχει,θα τονισει τρελα ορισμενα σχεδια που θα κυκλοφορησουν αργοτερα οπως υπαρχουν διαφορα skins για το ps4 τωρα

https://www.skroutz.gr/c/109/Accessories/f/440732_446330/Skins-PS4.html?keyphrase=sticker&o=ps4+sticker+skin

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ε μεγαλη επιφανεια παντως που εχει,θα τονισει τρελα ορισμενα σχεδια που θα κυκλοφορησουν αργοτερα οπως υπαρχουν διαφορα skins για το ps4 τωρα

https://www.skroutz.gr/c/109/Accessories/f/440732_446330/Skins-PS4.html?keyphrase=sticker&o=ps4+sticker+skin

Ότι και να βάλεις θα το κάνεις χειρότερο, είναι απο μόνη της ugly δεν θέλει και βοήθεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Ότι και να βάλεις θα το κάνεις χειρότερο, είναι απο μόνη της ugly δεν θέλει και βοήθεια. 

Το θεμα εμφανισης σε ηλεκτρονικα προιοντα οπως οι κονσολες video παιχνιδιων ειναι αρκετα υποκειμενικό. 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το θεμα εμφανισης σε ηλεκτρονικα προιοντα οπως οι κονσολες video παιχνιδιων ειναι αρκετα υποκειμενικό. 

Σίγουρα, σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Αν κάποιος επίσης θέλει να κάνει την κονσόλα του λατέρνα γιατί έτσι του αρέσει δικαίωμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dreaming123 είπε

Απο το εργοστάσιο.
Τούμπανο είναι.
 

ps5.png

Αν και όπως φαίνεται είναι φώτοσοπ, κάπως έτσι θα είναι. 

Μου αρέσει γιατί σου δίνει πολλές επιλογές για το πως θα το τοποθετήσεις. 

Προφίλ, ανφας, κάτι ενδιάμεσο, σε κάθετη ή οριζόντια θέση. 

Προσωπικά μου άρεσε από την αρχή, αλλά είναι τελείως υποκειμενικό το ζήτημα της αισθητικής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...