Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/6/2020 στις 10:32 ΠΜ, Fulgore είπε

Αστα να πανε,τεραστιο το διλημμα

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews
 

όντως αστα να πάνε... για άλλη μια φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dev1l είπε

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews
 

όντως αστα να πάνε... για άλλη μια φορά!

Οταν και αν το παιξεις με το καλο το παιχνιδι και εσυ και το τελειωσεις,ας μας πεις και μας τους υπολοιπους αν συμφωνεις με τα 0 και 1/10 που του βαζουν στο metacritic και προκυπτει αυτο το user score.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Αν και όπως φαίνεται είναι φώτοσοπ, κάπως έτσι θα είναι. 

Μου αρέσει γιατί σου δίνει πολλές επιλογές για το πως θα το τοποθετήσεις. 

Προφίλ, ανφας, κάτι ενδιάμεσο, σε κάθετη ή οριζόντια θέση. 

Προσωπικά μου άρεσε από την αρχή, αλλά είναι τελείως υποκειμενικό το ζήτημα της αισθητικής. 

Στην τελική ακόμα και να μην σου αρέσει η εμφάνιση το κρύβεις σε σύνθετο τηλεόρασης με πορτάκι.

Στην ουσία θέλω να πάμε, να δούμε τις καταστάσεις στην ουσία.

Θέλω το PS5 να είναι πράγματι ανταγωνιστικά-καλό!!

Στεναχωριέμαι να αγοράζω κονσόλα με βάση μόνο τα games και όχι επειδή πράγματι μου καλύπτει όλες μου τις ανάγκες στο σαλόνι (π.χ. το PS4 Pro δεν υποστηρίζει στο Blueray 3D και 4K, ενώ το Xbox One S υποστηρίζει)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/6/2020 στις 2:05 ΜΜ, Brazhlias είπε

Παιδια δεν νομιζω πως καποιος παιρνει ps μονο για τα exclusives. Ναι σιγουρα ειναι το μεγαλο ατου, αλλα δεν ξερω ποσοι εχουν την ευχερεια να πληρωσουν 500 γιουρο για κονσολα και αλλα τοσα για 7-8 παιχνιδια. Να βγει δηλαδη ενα πακετο κοντα στο χιλιαρικο και μετα να παρουν και xbox ή pc για να παιζουν τα multiplatform.

Οι περισσοτεροι αν εχουν ps θα παιξουν εκει και το gta και το rdr κι ας μην φαινεται η σκια απο το γρασιδι τοσο καλη οσο στο xbox και το pc.

Προσωπικα μιλοντας μη εχοντας παιξει ουτε 1 exclusive της sony ολα τα χρονια εκτος του spiderman το μονο που δε με αγχωνει ειναι μη ξεμεινω απο exclusives.

Mονο τα AAA του ps4 να πιάσω τα οποια βρισκεις πλεον σε τιμη χωμα δε μου φτανουν 2 χρονια. Μετα εχω το pc για multiplatform οποτε its ok.

Και σιγουρα δε θα χτυπησω ps5 αν δε περασει τουλάχιστον 1 χρονος για να κανουν οι υπολοιποι που θα το αγορασουν τη "δοκιμη για μενα" και επισης για ευνόητους λογους (ps4, ps4 slim, ps4 pro κτλπ κτλπ........)

Οποτε ετσι οπως τα υπολογιζω οταν αγορασω ps5 πιο πολλές πιθανότητες εχω να ξεμεινω απο multiplatform στο pc παρα απο sony exclusives 😂

Τωρα απο κει και περα σιγουρα με ενδιαφερει τα exclusive της sony να παραμεινουν μονιμα exclusive διοτι αν ενα ωραιο πρωι ξυπνήσω και είναι ολα playable στο pc τοτε απλα εγω και οσοι αγορασαμε κονσολα μονο για τα αποκλειστικά θα κλαίμε τα λεφτα που δωσαμε. Τοσο απλα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Προσωπικα μιλοντας μη εχοντας παιξει ουτε 1 exclusive της sony ολα τα χρονια εκτος του spiderman το μονο που δε με αγχωνει ειναι μη ξεμεινω απο exclusives.

Mονο τα AAA του ps4 να πιάσω τα οποια βρισκεις πλεον σε τιμη χωμα δε μου φτανουν 2 χρονια. Μετα εχω το pc για multiplatform οποτε its ok.

Και σιγουρα δε θα χτυπησω ps5 αν δε περασει τουλάχιστον 1 χρονος για να κανουν οι υπολοιποι που θα το αγορασουν τη "δοκιμη για μενα" και επισης για ευνόητους λογους (ps4, ps4 slim, ps4 pro κτλπ κτλπ........)

Οποτε ετσι οπως τα υπολογιζω οταν αγορασω ps5 πιο πολλές πιθανότητες εχω να ξεμεινω απο multiplatform στο pc παρα απο sony exclusives 😂

Τωρα απο κει και περα σιγουρα με ενδιαφερει τα exclusive της sony να παραμεινουν μονιμα exclusive διοτι αν ενα ωραιο πρωι ξυπνήσω και είναι ολα playable στο pc τοτε απλα εγω και οσοι αγορασαμε κονσολα μονο για τα αποκλειστικά θα κλαίμε τα λεφτα που δωσαμε. Τοσο απλα.

Εχεις σκεφτεί τι θα πει ο περίγυρος σου όταν θα έχεις ξεμείνει με το PS4; Πως θα κυκλοφορείς έξω; 

Spoiler

😛😛😛😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kostiger είπε

Τουλάχιστον το ip παραμένει στη sony. Θα είχε ενδιαφέρον μια δεύτερη προσπάθεια από κάποιο άλλο στόυντιο, μιας και είναι αρκετά ωραίο το setting. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Τουλάχιστον το ip παραμένει στη sony. Θα είχε ενδιαφέρον μια δεύτερη προσπάθεια από κάποιο άλλο στόυντιο, μιας και είναι αρκετά ωραίο το setting. 

Ε δεν το λες και καλό αυτό. Καλό setting αλλά το γκέιμ τπτ το ιδιαίτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Ε δεν το λες και καλό αυτό. Καλό setting αλλά το γκέιμ τπτ το ιδιαίτερο. 

Ναι συμφωνώ. Το 1886 δεν ήταν κάτι αξιοσημείωτο. Απλώς δημιούργησε καλές βάσεις (από θέμα κόσμου) στις οποίες θα μπορούσαν να φτιάξουν κάτι ωραίο. 

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πάντως σαν devs τους ταιριάζει περισσότερο το VR φαίνεται. Έχουν φτιάξει ωραία πράγματα στο PC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PDS13 said:

Ε δεν το λες και καλό αυτό. Καλό setting αλλά το γκέιμ τπτ το ιδιαίτερο. 

Πέρα από το setting είχαν πετύχει και την ατμόσφαιρα, είχε καλά γραφικά, αξιοπρεπή ήχο ενώ και το τέλος έδινε δυνατότητα να συνεχιστεί σε κάτι πολύ καλύτερο και πιο ανοιχτό. 

Γενικά ένα πιθανό δεύτερο μέρος είχε τη βάση για να εξελιχθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω  πιστευω πως ενω το game δεν ηταν κατι ιδιαιτερο, το ολο  setting και η αIσθητικη του ειχαν πολυ ενδιαφερον και καλο θα ειναι να δουμε μια συνεχεια με υψηλοτερα production value sto PS5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stevenfins είπε

Τουλάχιστον το ip παραμένει στη sony. Θα είχε ενδιαφέρον μια δεύτερη προσπάθεια από κάποιο άλλο στόυντιο, μιας και είναι αρκετά ωραίο το setting. 

Προτιμώ τη χρυσή μετριότητα του Order, από πολλά δοξασμενα map cleaners. Και σαφως επιθυμώ συνέχιση του franchise.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, kostiger είπε

Προτιμώ τη χρυσή μετριότητα του Order, από πολλά δοξασμενα map cleaners. Και σαφως επιθυμώ συνέχιση του franchise.

Kαλα ναι, χιλιες φορες εδω που τα λεμε.

 

Παντως απο το the order θα προτιμουσα να παιξω το lone echo. Φανταζομαι τωρα δεν προκειται να το δω ποτε σε PS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...