Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρουμε τι γίνεται με το online στα παιχνίδια του 4 στο ps5?Λογικά δεν θα έχει backward ώστε να παίζεις με αυτούς του 4 θα παίζεις μόνο με όσους έχουν 5 σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω με την κονσόλα που έχω, με τον θόρυβο που κάνει.

Αντίστοιχο πρόβλημα έχω και εγώ στο πισι μου που είναι πλέον δεκαετίας. Το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι ο θόρυβος που κάνει, όχι πως είναι αρχαίο. Τώρα αναρωτιέμαι μήπως απλά αλλάζοντας καννα ανεμιστηράκι ή κουτί θα διορθωθεί ...και κάπως έτσι παλέψω να το έχω για 1-2 χρονάκια ακόμα. Μήπως προς το παρόν υπάρχει αντίστοιχη λύση και για'σενα;;

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω με την κονσόλα που έχω, με τον θόρυβο που κάνει. Καθυστερώ να παίξω κάποια παιχνίδια ακριβώς για να τα τρέξω στο νέο hardware ήσυχα και ωραία. Να μπορώ να βάλω τα ηχεία μου να τα απολαύσω και όχι αναγκαστικά ακουστικά για να μην ακούω τον Pratt & Whitney PW1000G

Να ειχαμε και παραπανω πληροφοριες πανω στο θεμα του θορυβου/day one υποστηριξης μεταξυ αλλων,καλα θα ηταν. 

Και εγω πχ εχω αφησει το Until Dawn που ετρεχε χαλια στο ps4,αλλα ειναι αγνωστο το ποτε και αν θα υποστηριζεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2020 στις 11:28 ΜΜ, EuphangeL είπε

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω με την κονσόλα που έχω, με τον θόρυβο που κάνει. Καθυστερώ να παίξω κάποια παιχνίδια ακριβώς για να τα τρέξω στο νέο hardware ήσυχα και ωραία. Να μπορώ να βάλω τα ηχεία μου να τα απολαύσω και όχι αναγκαστικά ακουστικά για να μην ακούω τον Pratt & Whitney PW1000G

Ψιλοoff-topic: Έφαγα το δόλωμα που μόνος μου έριξα. Σκέφτηκα οτι αποκλείεται να είναι φυσιολογικός πλέον αυτός ο θόρυβος. Ήταν unplayable η φάση, έκανε σαν jet. Κατέληξα οτι ήρθε η ώρα να κάνω την χειρουργική επέμβαση και να αντικαταστήσω την θερμοαγώγιμη πάστα / καθαρίσω το σύστημα ψύξης.

Από σκόνη τα πράγματα ήταν σχεδόν καθαρά. Πολύ λίγη συγκέντρωση που με spray αέρα την απομάκρυνα. Η πάστα όμως φαινόταν σε πολύ κακή κατάσταση:

IMG_2395.jpg.731eab09fd437a71a8e3aaedd8f1863f.jpg

IMG_2396.jpg.e266bfe3ad83d4e2bed4976469ea23f0.jpg

Καθάρισα με ισοπροπυλική αλκοόλη, έβαλα Arctic mx-4 και όντως σταμάτησε να κάνει σαν jet engine. Ανεβάζει στροφές (ελληνικό καλοκαίρι) κατά τη διάρκεια παιχνιδιού αλλά σε αποδεκτά επίπεδα

IMG_2397.jpg.4212b72d9d9b45a2d48d33d98847d651.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cocous είπε

Αν αλλάξεις και τα thermal pads που είναι άθλια ια ηρεμήσεις εντελώς. 😉😉😉😉

Της RAM? Triggάρουν αύξηση των RPM του fan οι θερμοκρασίες στη RAM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πίστεψέ με παίζουν τρελλό ρόλο. Και τα αλλα που θα βάλεις θα κοιτάξεις να καλύψουν πλήρες τις μνήμες. 

Μετά η κονσόλα θα ακούγεται ελάχιστα. Τεράστια διαφορά. 

Βάλε αυτά. 

http://www.e-shop.gr/thermal-grizzly-minus-pad-8-thermal-pad-120x20x10mm-2-pcs-p-PER.816410

Θα με θυμηθείς. 

Επεξ/σία από cocous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προσωπική άποψη αυτό το παιχνίδι γάτας με ποντίκι με έχει κουράσει αφάνταστα,σε 3 με 4 μήνες κυκλοφορούν νέας γενιάς κονσόλες και δεν ξέρουμε τιμή, ημερομηνίες,launch παιχνίδια κλπ κλπ

Η ιστορία έχει δείξει ότι η κονσόλα με την χαμηλότερη τιμή βγαίνει νικητής ps1,ps2,xbox360(αρχικά τουλάχιστον),ps4 και για πολλούς είναι ένας λόγος αγοράς μαζί με τα παιχνίδια εννοειται,η sony έχει χτίσει ένα φοβερό brand name που με το 4 το απογείωσε απίστευτα,μακάρι τώρα που θα μπει ο Σεπτέμβρης να έχουμε καμία ανακοίνωση όσο πιο γρήγορα γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, babis13 είπε

Πάντως προσωπική άποψη αυτό το παιχνίδι γάτας με ποντίκι με έχει κουράσει αφάνταστα,σε 3 με 4 μήνες κυκλοφορούν νέας γενιάς κονσόλες και δεν ξέρουμε τιμή, ημερομηνίες,launch παιχνίδια κλπ κλπ

Η ιστορία έχει δείξει ότι η κονσόλα με την χαμηλότερη τιμή βγαίνει νικητής ps1,ps2,xbox360(αρχικά τουλάχιστον),ps4 και για πολλούς είναι ένας λόγος αγοράς μαζί με τα παιχνίδια εννοειται,η sony έχει χτίσει ένα φοβερό brand name που με το 4 το απογείωσε απίστευτα,μακάρι τώρα που θα μπει ο Σεπτέμβρης να έχουμε καμία ανακοίνωση όσο πιο γρήγορα γίνεται

λογικα μεσα στο σαββατοκυριακο θα δωσει τιμη η ms στη gamescom και θα ακολουθησει και η σονι μεσα στην επομενη εβδομαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

λογικα μεσα στο σαββατοκυριακο θα δωσει τιμη η ms στη gamescom και θα ακολουθησει και η σονι μεσα στην επομενη εβδομαδα...

Αμην !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να δώσει τιμή πρώτη η MS, από που το συμπεραίνετε αυτό όταν ο Spencer έχει δηλώσει στο παρελθόν "we will not be out of position on power or price" δείχνοντας ξεκάθαρα ότι θα περιμένουν την Sony?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καταντησει αηδια αυτο με την τιμη . 2 μηνες πριν την κυκλοφορια κοντευουμε αν αυτη εινια αρχες Νοεμβριου ( πες 6/11 ? ) εχουν μεινει 74 ημερες . Τι περιμενουν ; Να μας πουνε αυριο το βγαζουμε αυτη ειναι η τιμη του ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...