Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, back15220 said:

Παρουσιάστηκε και το νέο extended gameplay demo του Rathet για το Ps5:

Ερωτεύσιμο game!!!🙂😀😁

Next gen απλά και ωραία... αν τώρα βλέπουμε αυτό τι θα δούμε σε λίγα χρόνια από τα άλλα 1st party studios όπως naughty dog, santa monica και guerrilla 😲

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

Σωστός. Δύσκολα να το έχουμε day 1 και εμείς. Περίοδο Χριστουγέννων μας κόβω. Δε βαριέσαι, θα έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο για τυχόν αστοχίες της πρώτης revision

Και κάνα παιχνιδάκι παραπάνω και ίσως και κάνα patch για κάποια previous gen παιχνίδια.

Πάντως το gamescom χθες ήταν η κατάθλιψη η ίδια ειδικά κάτι αστεία βίντεο σαν της bioware να μας δείχουν concept art(???????)

και να κόβουν βόλτες στις λίμνες! Ήταν που ήταν το developement αργό, πλάκωσε και ο covid και άστα να πάνε.Όπως το πάνε τα πρώτα

σοβαρά παιχνίδια απο naughty dog κλπ θα τα δούμε λίγο πριν το ps5 pro! Βέβαια εγώ θα είμαι ευχαριστημένος στην αρχή αν τουλάχιστον δούμε

πατσάκια για τα previous gen games.. και κάτι παραπάνω στα cross gen παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, back15220 είπε

Παρουσιάστηκε και το extended gameplay demo του νέου Ratchet για το Ps5:

Kαι στο τέλος της παρουσίασης οι developers αποκάλυψαν πως το game θα κυκλοφορήσει στο ‘launch window’του Ps5!!!🙂😀😁

Aν και το εικαστικο του game  το  καρτουνιστικο δεν μου αρεσει καθολου , με  απωθει παντα στα games .Ο τεχνικος τομεας  δειχνει  οτι εχουν κανει φοβερη δουλεια .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα γραφικά δεν το συζητάω έχουν ξεφύγει πόσο μάλλον κρίνοντας ότι το είδαμε μέσω streaming αλλά το ζουμί για μένα είναι μετά το 6ο λεπτό που αρχίζει να αλλάζει κόσμους. Όσο πετσόκομα και να έπεφτε στο παιχνίδι νομίζω είναι κάτι που με τίποτα δεν θα μπορούσε να επιτευχθεί στα υπάρχοντα συστήματα και αυτό για μένα είναι ο ορισμός του next gen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, gRim είπε

Για τα γραφικά δεν το συζητάω έχουν ξεφύγει πόσο μάλλον κρίνοντας ότι το είδαμε μέσω streaming αλλά το ζουμί για μένα είναι μετά το 6ο λεπτό που αρχίζει να αλλάζει κόσμους. Όσο πετσόκομα και να έπεφτε στο παιχνίδι νομίζω είναι κάτι που με τίποτα δεν θα μπορούσε να επιτευχθεί στα υπάρχοντα συστήματα και αυτό για μένα είναι ο ορισμός του next gen.

Αυτό δε μπορεί να επιτευχθεί πουθενά, πλην ίσως high end workstation με δυνατή pcie nvme raid card επειδή δεν υπάρχουν ακόμα gen4 nvme που να ακουμπούν το IO του PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υποτιθεται η αλλαγη γινεται  στα 4K/60fps?  δεν το πιστευω.

36 λεπτά πριν, ilos είπε

Αυτό δε μπορεί να επιτευχθεί πουθενά, πλην ίσως high end workstation με δυνατή pcie nvme raid card επειδή δεν υπάρχουν ακόμα gen4 nvme που να ακουμπούν το IO του PS5.

υποτιθεται  το PS5 εχει την δικια του ssd τεχνολογια που το επιτρεπει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Κανει μπαμ το trailer οτι ειναι 30fps,κριμα βεβαια μιας και μιλαμε για shooter.

Μακαρι να υπαρχει επιλογη για 60ρι.

Ίσως έχει κανα  performance mode χωρίς RT (Με SS reflections + cube maps) σε 4K@60 fps και ίσως με τίποτα χρήση  temporal injection της Insomniac να δούμε κανα 60ρι και με RT (που δεν το νομίζω ).

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Ας δούμε 60αρι και χωρίς rt.Ας βάλουν επιλογή ρε γαμωτο.Ελεος με το 30αρι πια.

Ενάμιση χρόνο με μια rx 580 έχω παίξει καμία 20ρια παιχνίδια στο πσ σε fhd/60. Δοκίμασα να παίξω last of us 2 και gotsusima στο basic ps4 και κουράστηκα με τα 30. Κακοφαινεται πολύ πλέον. Αν μου έλεγες προ rx580 αυτή την ατάκα δεν θα έδινα σημασία αλλά πλέον συμφωνώ απόλυτα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...