Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, vorlon είπε

Λέτε όλοι οτι τα contoler του PS4 δεν θα λειτουργουν με το PS5 και οτι θα πρέπει να παρουμε καινούργια. Τα contoler του PS2 λειτουργουσαν με το PS3? Του PS3 λειτουργουσαν με το PS4? Το BD controller του PS3 λειτουργουσε με το PS4?

Η απάντηση ειναι οχι. Δεν θυμάμε κανείς να ενοχλείται ποιό παλία. Απλός πάντα για κάποιους θα υπάρχει κατι που θα τους ενοχλεί. 

του ps1 παιζαν στο ps2 παντως :P 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vorlon είπε

Λέτε όλοι οτι τα contoler του PS4 δεν θα λειτουργουν με το PS5 και οτι θα πρέπει να παρουμε καινούργια. Τα contoler του PS2 λειτουργουσαν με το PS3? Του PS3 λειτουργουσαν με το PS4? Το BD controller του PS3 λειτουργουσε με το PS4?

Η απάντηση ειναι οχι. Δεν θυμάμε κανείς να ενοχλείται ποιό παλία. Απλός πάντα για κάποιους θα υπάρχει κατι που θα τους ενοχλεί. 

Απο τη μια ισχυει αυτο που λες, απο την αλλη, οταν το κανει ο ανταγωνιστης, δημιουργουνται απαιτησεις να το κανεις και εσυ.

Κι εγω, ολη αυτη τη μιρλα την βλεπω υπερβολικη, αλλα νομιζω πως παντα ετσι ειναι στα launch των κονσολων. Και στο τελος, γενια με τη γενια, οι πωλησεις ολο και αυξανονται, παρολο που με βαση τη γκρινια που ακουγεται θα επρεπε να γινεται το αντιθετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Απλώς σκέψου ότι τώρα ο άμεσος ανταγωνιστής το υποστηρίζει

Αν το υποστήριζε θα επαιζες games με το contoler του PS4? Ας μην κοροιδευομαστε.....

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon είπε

Αν το υποστήριζε θα επαιζες games με το conroler του PS4? Ας μην κοροιδευομαστε.....

Εννοείται πως σαν κύριο θα χρησιμοποιούσα το δικό του, αλλά αν ήθελα ας πούμε να παίξω ένα co op μπορεί να μην βιαζομουν να αγοράσω και δεύτερο. Μην ξεχνάμε ότι και η τιμή αυξήθηκε τώρα στα 70€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία των παιχνιδιών, κυρίως των 3rd party, δεν θα έχουν κάποια τρομερή διαφορά αφού έτσι και αλλιώς θα πρέπει να υποστηρίζουν τα χειριστήρια του xbox one. Τις πιο μεγάλες διαφορές θα τις δούμε λογικά στα 1st party.

Πάντως και εγώ προσωπικά το έχω πάρει απόφαση ήδη από τα προηγούμενα χρόνια, οπότε και δεν μου έκανε εντύπωση. Απλώς η αλήθεια να λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vorlon είπε

Απο την στιγμή που το νεο controler εχει λειτουργίες που δεν εχει το παλιο, πως θα επαιζες?

δηλαδη τα multiplatform δεν θα παιζουν στο xbox χωρις τα haptic triggers? Οπως και να χει , χειριστηριο για να παιζεις εχεις το χειριστηριο που σου δινεται με τη κονσολα...Το 2ο χειριστηριο που το χρειαζεσαι για τα coop, κανα ποδοσφαιρακι δλδ κανα platform, δε νομιζω να απαιτουν προσθετες λειτουργιες απο το χειριστηριο...

οπως ειπα, στο ps2, υποστηριζοταν το χειριστηριο του ps1. Ειχαμε 3 χειριστηρια ps2 και εγω επαιζα με σταυρο του ps1, που δεν ειχε μοχλους...Ας  λειτουργει και ας κρινω εγω αν μου κανει, αν μπορω να παιξω ή οχι...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η νέα λειτουργία το haptic feedback που δε θα το δούμε ούτε σε 2 χρόνια από τώρα και μόνο σε first party games? 😁 Τουλάχιστον το dualshock 4 είχε και τα 2 touchpad buttons, που αν εξαιρέσουμε το bloodborne και to TLOU2 ζήτημα να τα έχω χρησιμοποιήσει πάλι σε άλλο game. Πέφτει χοντρό δούλεμα μιλάμε σε αυτό το θέμα.

Επίσης μην παραλείψω το έχω χρησιμοποιήσει το touchpad και στο ghost of tsushima για να κάνω ποζεριές μετά τα fights ή να παίξω την φλογέρα μου.😁

Game changing εντελώς μιλάμε.😁

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, xavier είπε

δηλαδη τα multiplatform δεν θα παιζουν στο xbox χωρις τα haptic triggers? Οπως και να χει , χειριστηριο για να παιζεις εχεις το χειριστηριο που σου δινεται με τη κονσολα...Το 2ο χειριστηριο που το χρειαζεσαι για τα coop, κανα ποδοσφαιρακι δλδ κανα platform, δε νομιζω να απαιτουν προσθετες λειτουργιες απο το χειριστηριο...

οπως ειπα, στο ps2, υποστηριζοταν το χειριστηριο του ps1. Ειχαμε 3 χειριστηρια ps2 και εγω επαιζα με σταυρο του ps1, που δεν ειχε μοχλους...Ας  λειτουργει και ας κρινω εγω αν μου κανει, αν μπορω να παιξω ή οχι...

Εχουν πει πως τα χειριστηρια του 4, θα παιζουν για τα games απο το 4. Σωστα;

Εφοσον θα εχουν παιχνιδια cross-gen, το ιδιο θα πρεπει να ισχυει και για αυτα. Δηλαδη pro-fifa-spiderman κλπ.

Δεν ξερω αν θα γινει, αλλα το βρισκω δικαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.eurogamer.net/articles/ps5-exclusive-first-party-confirmed-games-6300

Project Athia🤩

Παιχνιδαρες έρχονται λεμεεεεε!!!!!

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...