Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά το magic system του DeS είναι ίδιο με του DS3 (έχεις mana bar όχι spell uses). Αλλά γενικά είναι σαν Dark souls sideproject με ένα σωρό gimmicks/mechanics που τα εγκατέλειψαν στα μετέπειτα souls.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ilos είπε

Βασικά το magic system του DeS είναι ίδιο με του DS3 (έχεις mana bar όχι spell uses). Αλλά γενικά είναι σαν Dark souls sideproject με ένα σωρό gimmicks/mechanics που τα εγκατέλειψαν στα μετέπειτα souls.

Σαν ωμή δυσκολία πάντως, εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολο από αλλά souls games πάντως αν θυμάμαι σωστά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nekrik είπε

Σαν ωμή δυσκολία πάντως, εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολο από αλλά souls games πάντως αν θυμάμαι σωστά .

Debatable. Μόλις συνηθίσεις τα mechanics (που είναι πολύ weird με τα σημερινά souls standards), ίσως είναι το πιο εύκολο από όλα πλην vanilla DS2. Τα περισσότερα bosses είναι gimmicky/puzzly παρά δύσκολα. Πόσο μάλλον αν τα cheesάρεις ή παίξεις mage.😁 2-3 bosses έχει όλα και όλα "δύσκολα" και αυτά και πάλι glitchάρονται/exploitάρονται αν δε γουστάρεις να τα παίξεις στα ίσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Χεχε, σε καμία περίπτωση δεν τρολάρω. Απλά εκφράζω την άποψή μου αστειευόμενος.

Αναφορικά με το σύστημα ψύξης, ένα educated guess κάνω, βασιζόμενος στο form factor του PS4 Pro και αυτού που βλέπουμε στο PS5. Προσωπικά δεν βλέπω κάποια τρομερή διαφορά στο σχεδιασμό, πέραν από το πλαστικό περίβλημα.

Αν είμαι σωστός, τότε καλώς. Αν είμαι λάθος, πάλι καλώς. Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.

Για το θέμα του θορύβου, αστειευόμενος δήλωσα 2 πράγματα: Αφενός αν το σύστημα ψύξης είναι όντως παραπλήσιο με του PS4 Pro, τότε θα υπάρχει σίγουρα κάποιος έντονος θόρυβος, αφετέρου κάτι τέτοιο είναι παντελώς αδιάφορο για τους gamers που συνηθίζουν να παίζουν με ακουστικά. Σε αυτούς τους gamers ανήκω και εγώ και ουδεμία φορά άκουσα τον περιβόητο θόρυβο του PS4 Pro, διότι ποτέ δεν έπαιξα χωρίς ακουστικά.

Πάντως το τελευταίο μοντέλο του ps4 pro(cuh7216b)μόνο σε κάποιες στιγμές ακούγεται καμία σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα,θέλω να πιστεύω ότι το 5 θα είναι εντελώς αθόρυβο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω που δυσκολεύεσαι, τα πράγματα είναι εντελώς ξεκάθαρα με το BC στο PS5, μόνο εσύ πρέπει να μπερδεύεσαι.

@Raiden5, του τα εξηγώ ωραία;

Το βίντεο που εχει το συγκεκριμένο άρθρο ειναι από τον Απρίλιο.... έλεος....Ας διασταυρώνουμε και λίγο μερικά πράγματα...

Sorry αλλα προτιμώ να πιστευω αυτό που εχει πει πρόσφατα επίσημα για το BC η sony, μου φαίνεται ποιο λογικό.

 

9 ώρες πριν, panther_512 είπε

Χεχε, σε καμία περίπτωση δεν τρολάρω. Απλά εκφράζω την άποψή μου αστειευόμενος.

Αναφορικά με το σύστημα ψύξης, ένα educated guess κάνω, βασιζόμενος στο form factor του PS4 Pro και αυτού που βλέπουμε στο PS5. Προσωπικά δεν βλέπω κάποια τρομερή διαφορά στο σχεδιασμό, πέραν από το πλαστικό περίβλημα.

Αν είμαι σωστός, τότε καλώς. Αν είμαι λάθος, πάλι καλώς. Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.

Για το θέμα του θορύβου, αστειευόμενος δήλωσα 2 πράγματα: Αφενός αν το σύστημα ψύξης είναι όντως παραπλήσιο με του PS4 Pro, τότε θα υπάρχει σίγουρα κάποιος έντονος θόρυβος, αφετέρου κάτι τέτοιο είναι παντελώς αδιάφορο για τους gamers που συνηθίζουν να παίζουν με ακουστικά. Σε αυτούς τους gamers ανήκω και εγώ και ουδεμία φορά άκουσα τον περιβόητο θόρυβο του PS4 Pro, διότι ποτέ δεν έπαιξα χωρίς ακουστικά.

Δεν μετράει μόνο ο σχεδιασμος (ασε που μιλάμε για κατά πολύ μεγαλύτερη κονσόλα σε σχέση με το Pro) Η πατέντα που εχει βγει στην φορα για το σύστημα ψύξης του PS5 ειναι ότι θα διαθέτει liquid metal, αν ισχύει κάνει δουλειά αυτό και δεν θα εχουμε θέματα με υπερβολικό θόρυβο. 

Επεξ/σία από Raiden5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

This is not just your average remaster, though, as community director James Stevenson explained on the PlayStation Blog: “The remaster for the PS5 is no simple up-res, as many of the game’s art assets have been completely updated to take advantage of the PS5 console’s horsepower. You’ll see better-looking characters with improved skin, eyes, hair, and facial animation, including our new, next-generation Peter Parker.” Presumably, it’ll be the same character model as the inevitable Marvel’s Spider-Man 2.

“You’ll also see ray-traced reflections and ambient shadows, improved lighting, more pedestrians and vehicles stretching further into the distance, and the same optional performance mode offered on Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, allowing you to finally play the game at a targeted 60 frames-per-second frame rate,” Stevenson continued. “We’ll be supporting near-instant loading, 3D audio, and the DualSense controller’s haptic feedback. Lastly we’re adding three amazing new Spider-Man suits, new photo mode features, and even new Trophies for those of you looking to Platinum the game all over again.”

 

το αν αξιζει ειναι προφανως αλλη κουβεντα που θα το κρινουμε οταν μας το δειξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, xavier said:

το αν αξιζει ειναι προφανως αλλη κουβεντα που θα το κρινουμε οταν μας το δειξουν...

στο λεω εγω απο τωρα δεν θα αξιζει 🤣

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα δεν θα με χαλασει να περιμενω λιγο καιρο παραπανω μπας και την βγαλουν και σε μαυρο χρωμα.Νομιζω θα ειναι πιο κουκλι σε μαυρο με μπλε φωτισμο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, icenex said:

Ασχετο αλλα δεν θα με χαλασει να περιμενω λιγο καιρο παραπανω μπας και την βγαλουν και σε μαυρο χρωμα.Νομιζω θα ειναι πιο κουκλι σε μαυρο με μπλε φωτισμο.

μαυρο και με οσο λιγοτερο φωτισμο να μην φαινεται 🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το design ειναι χαλια σε σχεση με τις γραμμες που μας ειχε συνηθίσει η σονυ, νομιζω σε μαυρο χρωμα θα ειναι χειρότερο tbh, θα θυμιζει κατι πολυ παλια pc tower μαυρα με τα μπλε λεντακια κοντα στο μπροστινο fan :P Το θεμα ειναι οτι συνήθως τετοια design τα συνηθιζεις και σου φαινονται ωραια μετα απο λιγο, με το ps5 δεν ισχυει μου φαινεται και θα συνεχισει να μου φαινεται κακασχημο. :P 

Τι να γινει δεν παιρνουμε κονσολα για το design ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο χαλια ρε εσεις στην τελικη παρτε 4 ποδια απο το ικεα και καντε το τραπεζακι σαλονιου.Πως κανετε ετσι λυσεις υπαρχουν. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Ασχετο αλλα δεν θα με χαλασει να περιμενω λιγο καιρο παραπανω μπας και την βγαλουν και σε μαυρο χρωμα.Νομιζω θα ειναι πιο κουκλι σε μαυρο με μπλε φωτισμο.

Παιζει να βγαινουν τα πλαινα πλαστικα και να βαζεις διαφορετικου χρωματος

Αλλα απο την αλλη δεν ειναι σιγουρο ακομα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Ασχετο αλλα δεν θα με χαλασει να περιμενω λιγο καιρο παραπανω μπας και την βγαλουν και σε μαυρο χρωμα.Νομιζω θα ειναι πιο κουκλι σε μαυρο με μπλε φωτισμο.

Θα γίνει αυτό ρε. Δεν γνωρίζω μονο κατά πόσο θα έχουμε full black κονσολα στο launch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε.

Ολόκληροι μαντράχαλοι είστε, μιλήστε για την κονσόλα που αντιστοιχεί στο κάθε νήμα χωρίς να κάνετε σαν κακιασμένες πεθερές. Δηλαδή όπα κάπου.

Αυστηρά on-topic εφεξής, γράφει επάνω επάνω τι είναι «on-topic».

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...