Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, privateer είπε

Indie το FS2020, το Ori, το Wasteland. παιχνδια με 90αρια στο metacritic. Μαλιστα.

Ακομη και το grounded αν το επαιζες θα αλλαζες γνωμη εξαιρετικο παιχνιδι το οποιο μπορει ανετα να γινει επιτυχια οταν κυκλοφορησει κανονικα.

βρε αμα σου αρεσουν εσενα, ποιος ειμαι εγω που θα σου αλλαξω γνωμη...παντως επαναλαμβανω μιλας για μικρα παιχνιδακια που ηταν σε αναπτυξη πριν καν τα στουντιο αποκτηθουν απο την MS...

το Ori το επαιξα και ειναι οντως καλο παιχνιδακι...είναι καποιο απο αυτα το μεγαλο ΑΑΑ παιχνιδι, που θα πουλησει κονσολες? Ας ειμαστε λιγο σοβαροι...

Τεσπα, μην το κουραζουμε...Αν καποιος δε θελει να παιξει παιχνιδια και θελει ενα flight sim, θα παρει pc να ασχοληθει με το flight sim της MS...οπως τη βρισκει ο καθενας...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, ilos είπε

Όποιο γουστάρεις αγορίνα, αρκεί να μη βγει το ακατανόμαστο.😁

// Ghost ΧΑΛΑΡΑ από μένα.

Δε παίζει όμως τα pc exclusives και ξεχνάει mouse + keyboard.😁

Από τη στιγμή που όλα τα MS exclusives έρχονται PC πια, η συνταγή για να τα έχεις όλα είναι PC + PS5. Αυτό είναι γνωστό τις πάσι.

Tlou2 μέχρι να σβησει ο ήλιος.

ΠΑΣΟΚ ρε μούτρο που ψηφίζεις Στεφανοπλο.😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, xavier είπε

βρε αμα σου αρεσουν εσενα, ποιος ειμαι εγω που θα σου αλλαξω γνωμη...παντως επαναλαμβανω μιλας για μικρα παιχνιδακια που ηταν σε αναπτυξη πριν καν τα στουντιο αποκτηθουν απο την MS...

το Ori το επαιξα και ειναι οντως καλο παιχνιδακι...είναι καποιο απο αυτο το μεγαλο ΑΑΑ παιχνιδι, που θα πουλησει κονσολες? Ας ειμαστε λιγο σοβαροι...

Τεσπα, μην το κουραζουμε...Αν καποιος δε θελει να παιξει παιχνιδια και θελει ενα flight sim, θα παρει pc να ασχοληθει με το flight sim της MS...οπως τη βρισκει ο καθενας...

Flightsimulator σε PC κάτω τον 1500€ και να πηγαίνει τρένο αποκλείεται. Τα παιχνίδια σε λίγο καιρό στο PC θα θέλεις τούμπανο εργαλείο εκτός και εάν συμβιβάζεσαι με την πασκεντζα..ποιο οικονομικά του έρχεται κάποιου να πάρει ένα XBOX Series X από το να σκάσει λεφτά για PC.

Και κάτι τελευταίο «Ξέρεις ποσά εκατομμύρια users Macintosh είμαστε εκεί έξω; Ένας που θα γουστάρει να παίξει παιχνίδια πχ flight simulator γιατί να πάρει PC και να μην πάρει XBOX άλλωστε και του 2019 iMac που ‘χω ούτε μέσω steam ούτε μέσω windows 10 Bootcamp παίζει καλά που έχω δοκιμάσει 

15 λεπτά πριν, kostiger είπε

Tlou2 μέχρι να σβησει ο ήλιος.

ΠΑΣΟΚ ρε μούτρο που ψηφίζεις Στεφανοπλο.😂

Και TLOU 3 μέχρι να σβήσει ο ήλιος αλλά χωρις το χάλια και οικτρό κοινος απαράδεκτο σενάριο του TLOU 2 :)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, xavier είπε

gamer και παραλληλα macintosh user, ειμαι βεβαιος οτι εισαι ο μοναδικος... :P 

Μα γιαυτο έχω και Xbox και PlayStation 

Macintosh το έχω για Logic Pro και Adobe

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Flightsimulator σε PC κάτω τον 1500€ και να πηγαίνει τρένο αποκλείεται. Τα παιχνίδια σε λίγο καιρό στο PC θα θέλεις τούμπανο εργαλείο εκτός και εάν συμβιβάζεσαι με την πασκεντζα..ποιο οικονομικά του έρχεται κάποιου να πάρει ένα XBOX Series X από το να σκάσει λεφτά για PC.

Και κάτι τελευταίο «Ξέρεις ποσά εκατομμύρια users Macintosh είμαστε εκεί έξω; Ένας που θα γουστάρει να παίξει παιχνίδια πχ flight simulator γιατί να πάρει PC και να μην πάρει XBOX άλλωστε και του 2019 iMac που ‘χω ούτε μέσω steam ούτε μέσω windows 10 Bootcamp παίζει καλά που έχω δοκιμάσει 

Και TLOU 3 μέχρι να σβήσει ο ήλιος αλλά χωρις το χάλια και οικτρό κοινος απαράδεκτο σενάριο του TLOU 2 :)

Πλάκα στο φίλο Ilos κανω. Έχουμε διασταυρωσει πολλες φορες τα ψηφιακά μας ξιφη στο νημα του παιχνιδιού🙂.  Διαφωνω καθετα αλλα περι ορέξεως..

Ολες οι κοσμιες απόψεις σεβαστές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ilos είπε

Αφού τα περισσότερα από αυτά είναι στο ps+ collection για το ps5, υπήρχε περίπτωση να μην ήταν bc day1?😁

Καλυτερα να βλεπω αυτα, παρα τις αερολογιες του καθενος περι xbox

@dream21 σαν macintosh user οπως λες(κλαιω), εχω ps4 k switch, γτ να παρω xbox? 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Καλυτερα να βλεπω αυτα, παρα τις αερολογιες του καθενος περι xbox

@dream21 σαν macintosh user οπως λες(κλαιω), εχω ps4 k switch, γτ να παρω xbox? 

Έχει και τα καλά του το Xbox αλλά δήλωσες ξεκάθαρα ότι δεν σε ενδιαφέρουν οπότε πάμε παρακάτω. Απλά ορισμένες φορές για να εξηγήσεις κάτι πρέπει να κάνεις αναφορά σε κάτι άλλο και τι πιο φυσικό το δίπολο Sony και MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχει και τα καλά του το Xbox αλλά δήλωσες ξεκάθαρα ότι δεν σε ενδιαφέρουν οπότε πάμε παρακάτω. Απλά ορισμένες φορές για να εξηγήσεις κάτι πρέπει να κάνεις αναφορά σε κάτι άλλο και τι πιο φυσικό το δίπολο Sony και MS.

Φιλε music lover, το χω γραψει 100 φορες και 100 φορες πηγε στα σκουπιδια. Το τοπικ λεγεται ps5 αλλα μονο γ αυτο δε γινεται συζητηση, κεντρο υποστιριξης xbox εγινε(γτ να αγορασεις xbox, μα το gamepass εχει παιχνιδια, αν εχεις MacOS παρε xbox κτλπ). Υπαρχει ενα ωραιοτατο τοπικ για το xbox, εκει γτ δε γινεται συζητηση και γινεται εδω

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Sony ζεσταμένο φαγητό πάλι ;Τα παίξαμε πριν κατι χρόνια τα περίσοτερα 2013 και ανέβαινε.βάλε κανένα ποιο καινούργιο παιχνιδάκι  που πας με αυτά..

F4E9C331-ECB6-4466-B63D-0948AFF9865E.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Φιλε music lover, το χω γραψει 100 φορες και 100 φορες πηγε στα σκουπιδια. Το τοπικ λεγεται ps5 αλλα μονο γ αυτο δε γινεται συζητηση, κεντρο υποστιριξης xbox εγινε(γτ να αγορασεις xbox, μα το gamepass εχει παιχνιδια, αν εχεις MacOS παρε xbox κτλπ). Υπαρχει ενα ωραιοτατο τοπικ για το xbox, εκει γτ δε γινεται συζητηση και γινεται εδω

No offence, αλλα δεν έχει σημασία τι θέλεις εσύ και τι όχι. Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά που γράφονται,  καλώς. Αν οι άνρθωποι που μιλάνε εδώ γουστάρουν να κάνουν συγκρίσεις του PS5 με άλλες πλατφόρμες, για μένα είναι on topic. Άν αρχίσει κάποιος και αναλύει σε βάθος άλλες πλατφόρμες, έχεις το δικαίωμα να πείς την άποψή σου οτι είμαστε οφτόπικ, ή να κάνεις ριπόρτ αν σε γράψουν. Αλλα πέρα απο αυτό είμαστε σε φόρουμ, όχι μπλόγκ. Ας γράψει ο καθένας ό,τι θέλει και οι mods που έχουν δικαίωμα να κρίνουν, ας κρίνουν.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dream21 είπε

Αχ βρε Sony ζεσταμένο φαγητό πάλι ;Τα παίξαμε πριν κατι χρόνια τα περίσοτερα 2013 και ανέβαινε.βάλε κανένα ποιο καινούργιο παιχνιδάκι  που πας με αυτά..

F4E9C331-ECB6-4466-B63D-0948AFF9865E.jpeg

Παιχνιδάρες παρ' όλα αυτά ^_^ αν κάποιος δεν τα έχει παίξει και δεν έχει κάτι νεξτ τζέν που να τον ενδιαφέρει, βούρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chncynic είπε

Παιχνιδάρες παρ' όλα αυτά ^_^ αν κάποιος δεν τα έχει παίξει και δεν έχει κάτι νεξτ τζέν που να τον ενδιαφέρει, βούρ.

Ναι παιχνιδαρες εννοείται απλός δεν πιστεύω ότι θα μείνουν μόνο με αυτά αλλά θα δώσουν και Tsushima  και TLOU 2 για τυράκι για να μπορέσουν και να έχουν πάτημα έναντι Xbox game pass ultimate.

Επεξ/σία από dream21
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...