Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα το BC είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτο, το λέω γιατί μερικές μέρες πριν λέγατε "έλεος πια με το BC σιγά δεν πουλάει κονσόλες και στην τελική εμείς τα έχουμε παίξει όλα" όταν τα πράγματα ήταν ακόμα κάπως αμφίβολα.

Καλά δεν το συζητώ για παιχνίδια PS3 "εγώ θέλω μόνο σύγχρονα γραφικά" αν αύριο ανακοινώσουν PS3 BC φαντάζομαι θα βγει μια παρόμοια εικόνα και "εξαιρετική κίνηση για όσους δεν έχουν παίξει τα Χ διαμάντια" κλπ κλπ.

Το point είναι ότι όσο καλύτερα παιχνίδια και ειδικά exclusives διαθέτεις τόσο είναι πιο χρήσιμο το BC. Το series X το κάνει σωστά ναι αλλά κατά πάσα πιθανότητα μπορώ να το έχω ήδη στο PC και καλύτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

https://thumbs.gfycat.com/WearySpecificGoldenmantledgroundsquirrel-mobile.mp4

Παρεπιπτοντως το devil may cry special edition (για το ps5)κανει περιπου 4 με 5 δευτερα για να μπει μεσα στο παιχνιδι

Με το τσιγκέλι μας τα βγάζουν, αλλά έχουμε κανένα μήνα ακόμα μέχρι την κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλπιζω να παίζει μια χαρά αυτός εάν τον αγοράσω με σύστημα ψύξης και να χωράει μέσα στο PS5 για να μην πετάξω 220€ στον κουβά.
 

https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-black-sn850-nvme-ssd#WDS100T1X0E-00AFY0

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γτ δε περιμείνεις να πουν τους "συμβατούς"? κ πως εισαι τοσο σίγουρος οτι δε θα σου αρκουν εστω για "αρχή" τα αρχικά gb?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έλπιζω να παίζει μια χαρά αυτός εάν τον αγοράσω με σύστημα ψύξης και να χωράει μέσα στο PS5 για να μην πετάξω 220€ στον κουβά.
 

https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-black-sn850-nvme-ssd#WDS100T1X0E-00AFY0

Περιμενε να πεσουν οι τιμες λογω ανταγωνισμου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έλπιζω να παίζει μια χαρά αυτός εάν τον αγοράσω με σύστημα ψύξης και να χωράει μέσα στο PS5 για να μην πετάξω 220€ στον κουβά.
 

https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-black-sn850-nvme-ssd#WDS100T1X0E-00AFY0

Βασικά σίγουρα κάποια στιγμή θα βγουν οι διαστάσεις του tray. Θα σου πρότεινα να περιμένεις πάντως γιατί λένε ότι πρέπει να δώσουν κάποιου είδους certification για τους συμβατούς nvme ssds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dream21 είπε

Έλπιζω να παίζει μια χαρά αυτός εάν τον αγοράσω με σύστημα ψύξης και να χωράει μέσα στο PS5 για να μην πετάξω 220€ στον κουβά.
 

https://shop.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-black-sn850-nvme-ssd#WDS100T1X0E-00AFY0

Περίμενε άνθρωπε μου να βγάλουν συμβατούς, γιατί από θέμα ταχυτήτων μόνο η Samsung ανακοίνωσε κάτι που μπορεί να πιάσεις ταχύτητες σωστές για PS5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

γτ δε περιμείνεις να πουν τους "συμβατούς"? κ πως εισαι τοσο σίγουρος οτι δε θα σου αρκουν εστω για "αρχή" τα αρχικά gb?

Θα έρθει ο ξάδελφος μου μεσα Νοεμβρίου από Αμερική και είναι ευκαιρία μαζί με τα παιχνίδια που του έχω παραγγείλει από bestbuy για PS5 και XBOX αντίστοιχα να μου έφερνε και τον SSD ευκαιρία είναι.

2 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Περιμενε να πεσουν οι τιμες λογω ανταγωνισμου

Δεν είμαι να περιμένω όπως γράφω ποιο πάνω δυστηχως δεν είναι στο χέρι μου

3 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Περίμενε άνθρωπε μου να βγάλουν συμβατούς, γιατί από θέμα ταχυτήτων μόνο η Samsung ανακοίνωσε κάτι που μπορεί να πιάσεις ταχύτητες σωστές για PS5.

Λες να τον ποιω πανηγυρικά;

4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Βασικά σίγουρα κάποια στιγμή θα βγουν οι διαστάσεις του tray. Θα σου πρότεινα να περιμένεις πάντως γιατί λένε ότι πρέπει να δώσουν κάποιου είδους certification για τους συμβατούς nvme ssds

Άντε να δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτος που ποσταρες κανει λενε για ps5 αλλα με το heatsinκ δεν ξερει κανεις αν θα χωραει

 

https://www.thefpsreview.com/2020/10/08/western-digital-announces-first-ps5-compatible-pcie-4-0-nvme-ssd-wd_black-sn850/

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας κάνουν την χάρη στο PS5 να δούμε το καλλίτερο παιχνίδι του PS4 (προσωπική άποψη βέβαια)  σε 4Κ/60; Ο Lance τα κατάφερε μόνος του, έστω και αν έριξε την ανάλυση στο 720p στο PS4/Pro.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το framerate ειναι ξεκλειδωτο θα παιζει 60 frame με το game boost,αν ειναι κλειδωμενο μονο αν βγαλει κανα patchaki η fromsoftware.Tωρα αν το χρεωνουν κανα 5ευρο κανεις δεν ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Αυτος που ποσταρες κανει λενε για ps5 αλλα με το heatsinκ δεν ξερει κανεις αν θα χωραει

https://www.thefpsreview.com/2020/10/08/western-digital-announces-first-ps5-compatible-pcie-4-0-nvme-ssd-wd_black-sn850/

χωρίς την ψύκτρα Κολλάω γιατί στο teardown του PS5 που είδα  εκει που είναι η θύρα του SSD ακριβώς σε αυτό το σημείο παιρναει ο ζεστός αέρας του PS5. Θα έχει που θα έχει ο SSD 90 βαθμούς Celsius θα περνάει και ο αέρας  του PS5  γιαυτο έλεγα καλύτερα με το σύστημα ψύξης αλλά θα κουμπώνει η θα κάτσω μπανάνα;🤔

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

χωρίς την ψύκτρα Κολλάω γιατί στο teardown του PS5 που είδα  εκει που είναι η θύρα του SSD ακριβώς σε αυτό το σημείο παιρναει ο ζεστός αέρας του PS5. Θα έχει που θα έχει ο SSD 90 βαθμούς Celsius θα περνάει και ο αέρας  του PS5  γιαυτο έλεγα καλύτερα με το σύστημα ψύξης αλλά θα κουμπώνει η θα κάτσω μπανάνα;🤔

Απορώ πως βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα..ειλικρινά. Πχ από που προέκυψε ότι ο SSD θα δουλεύει στους 90c? Από πού προκύπτει ότι θα περνάει ο ζεστός αέρας του ps5 από εκεί?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς την εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής, αν γίνει pre-order σήμερα;

Υπάρχει ενημέρωση από τα καταστήματα ή αγοράζουμε και περιμένουμε;

Ενδιαφέρομαι για την έκδοση digital, υποθέτω ότι η ζήτηση θα είναι μικρότερη από την  bd έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...