Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

H Sony δεν βγήκε ποτέ να πει ότι όλα τα αναβαθμισμένα παιχνίδια των studios της θα είναι επί πληρωμή, προς το παρόν το έκανε μόνο στο spider-man και είναι άγνωστο τι θα γίνει με τα υπόλοιπα. Επίσης προς το παρόν η ποιότητα και ο αριθμός των ΑΑΑ games των ms studios υστερεί σε σχέση με αυτών των ps studio οπότε δεν μπορούν να μπούνε στην ίδια ζυγαριά.

Άρχισες τις αναφορές των ms studio πάλι :) Δεν έχει σημασία ό,τι game και να είναι. Αν σου πέρασαν 60-70 στο λοκώ, και σου ζητάνε άλλα 20 για να 2 μέρες δουλειά, είναι τραγελαφικό. Άν πάλι πρίν 2 χρόνια έκαναν παιχνίδι που δεν είχαν στον ορίζοντα οτι θα βγεί στο ps5 είναι πάλι κοροιδία. Γενικά αυτό με τα 20άρικα στα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ first party είναι κοροιδία. Μακάρι να μην το πάρει κανένας, αλλα θα το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Μαζί σου σε αυτό φιλε μου κανεις δεν ειπε οτι δεν εχει παιχνιδάρες η sony..εμενα δεν με αρέσει η κοροιδια του remastered σε ενα τιτλο 2 χρονων και το ότι στο κλειδώνει πίσω απο bundle και αναγκαστικα οποιος θελει να παιξει θα πρεπει να σκάσει 80 ευρώ

Θα το αγοράσω και εγώ κάποια στιγμή γιατί δεν πρόλαβα να το παίξω στο ps4, απλά θα περιμένω πτώση τιμής, δεν αγοράζω τίποτα day1 αν δεν έρθει πτώση τιμής δλδ για μένα όταν πέσει γύρω στα 40 ευρώ το συζητάμε. Και προτρέπω όλους να μην πάνε να το αγοράσουν στα 80 ευρώ όσο καλό και να είναι, τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Νομοτελειακά θα έρθει πτώση τιμής, αφήστε τους εκεί στην Sony να σκούζουν και να ελπίζουν ότι θα πληρώνουμε 80άρια.

5 λεπτά πριν, chncynic είπε

Άρχισες τις αναφορές των ms studio πάλι :) Δεν έχει σημασία ό,τι game και να είναι. Αν σου πέρασαν 60-70 στο λοκώ, και σου ζητάνε άλλα 20 για να 2 μέρες δουλειά, είναι τραγελαφικό. Άν πάλι πρίν 2 χρόνια έκαναν παιχνίδι που δεν είχαν στον ορίζοντα οτι θα βγεί στο ps5 είναι πάλι κοροιδία. Γενικά αυτό με τα 20άρικα στα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ first party είναι κοροιδία. Μακάρι να μην το πάρει κανένας, αλλα θα το πάρουν.

Ανα γεια σου, μην το αγοράζετε σε αυτήν την τιμή. Παίξε κάτι άλλο μέχρι να πέσει η τιμή του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

να γεια σου, μην το αγοράζετε σε αυτήν την τιμή. Παίξε κάτι άλλο μέχρι να πέσει η τιμή του.

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Θα το αγοράσω και εγώ κάποια στιγμή γιατί δεν πρόλαβα να το παίξω στο ps4, απλά θα περιμένω πτώση τιμής, δεν αγοράζω τίποτα day1 αν δεν έρθει πτώση τιμής δλδ για μένα όταν πέσει γύρω στα 40 ευρώ το συζητάμε. Και προτρέπω όλους να μην πάνε να το αγοράσουν στα 80 ευρώ όσο καλό και να είναι, τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Νομοτελειακά θα έρθει πτώση τιμής, αφήστε τους εκεί στην Sony να σκούζουν και να ελπίζουν ότι θα πληρώνουμε 80άρια.

Και απο ποιόν θα το πάρεις :D ? Δεν εχει σημασία τι κάνεις εσύ γενικά, ούτε εγώ. Σημασία έχει η εταιρία να δείξει σεβασμό στους καταναλωτές. Και αυτού του είδους οι τακτικές θα έπρεπε να τιμωρούνται. Εφόσον πλέον υπάρχει ανταγωνισμός κάποιου επιπέδου, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ;) :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, chncynic είπε

 σου ζητάνε άλλα 20 για να 2 μέρες δουλειά

ποιο ακριβως ειναι δυο μερες δουλεια? Το upgrade? Τι εννοεις ακριβως και ποσο σιγουρος εισαι οτι ειναι δυο μερες δουλεια?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Τι πρέπει να κάνει?

Dark Side. Eκεί που όλα είναι μαύρα και γεωμετρικά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Και απο ποιόν θα το πάρεις :D ? Δεν εχει σημασία τι κάνεις εσύ γενικά, ούτε εγώ. Σημασία έχει η εταιρία να δείξει σεβασμό στους καταναλωτές. Και αυτού του είδους οι τακτικές θα έπρεπε να τιμωρούνται. Εφόσον πλέον υπάρχει ανταγωνισμός κάποιου επιπέδου, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ;) :D

Εσύ μιλάς για αλλαγή στην πολιτική των εταιριών ενώ εγώ για αλλαγή στις επιλογές των καταναλωτών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

ποιο ακριβως ειναι δυο μερες δουλεια? Το upgrade? Τι εννοεις ακριβως και ποσο σιγουρος εισαι οτι ειναι δυο μερες δουλεια?

Δεν είμαι βλακείες λέω. Αλλα όταν είσαι η Sony και κάνεις παιχνίδι το 2018 ας πούμε γνωρίζοντας οτι σε 1.5 χρόνο θα βγάλεις κονσόλα με lunch title κάτι απο το game... :)
Έπίσης χαλαρώστε ιππότες. Κοροιδεύω είναι εμφανές. Πρέπει να βάλω ταμπέλα ΑΣΤΕΙΟ να χαλαρώστε?

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εσύ μιλάς για αλλαγή στην πολιτική των εταιριών ενώ εγώ για αλλαγή στις επιλογές των καταναλωτών.

Το ίδιο λέμε βασικά. Ο καθένας με την τιμωρία του. Εγώ αν καλυφθώ απο κάτι άλλο (ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΠΤ ΙΠΠΟΤΕΣ ΗΡΕΜΗΣΤΕ), θα προτιμήσω να μην αγοράσω τον τίτλο εκτός κι αν πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά του, που νομίζω οτι στην παρούσα φάση, δεν αξίζει αν έχεις παίξει στο ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Αν δε το έχεις παίξει όπως εγώ, αξίζει το 20αρικο?

Προφανώς παιχνιδάρα είναι. Αλλα δεν είναι 20άρικο. Πρέπει να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Αν δε το έχεις παίξει όπως εγώ, αξίζει το 20αρικο?

Αντιγράφω από το ps blog, η remastered έκδοση του spider-man περιλαμβάνει τα κάτωθι:

improved models and materials

ray-traced reflections and ambient shadows

higher fidelity skin, eye, and teeth shaders to individually-rendered strands of hair

performance mode, which targets a 60fps frame rate

near-instant loading

spatial 3D audio

support for DualSense controller’s haptic feedback and adaptive triggers

Θα δούμε και μια ανάλυση του DF και θα αποφασίσουμε γιατί και εγώ δεν πρόλαβα να το παίξω.

Δεν ξέρω αν τους πήρε 2 μέρες ή 47 λεπτά και πραγματικά μου είναι αδιάφορο, τι σχέση έχει ο χρόνος? Το θέμα είναι αν αξίζουν ή όχι τα 20 ευρώ που ζητάει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, myst77 είπε

Το ερώτημα είναι πχ στο fifa 21 αν εγώ πάρω την έκδοση για PS4 μεταχειρισμένη από insomnia και το βάλω στο δικο μου PS5 θα αναβαθμιστεί κανονικά (αυτό λέει η λογική) ή θα δει ότι έχει πάρει μια αναβάθμιση σε άλλο PSΝ ID και δεν θα αφήσει να γίνει και στο δικό μου;

Αυτό είναι ένα θέμα πως θα λειτουργεί, γιατί έτσι μπορείς απλά να το νοικιάσεις από ένα videoclub για μια μέρα, να γίνει η αναβάθμιση και είσαι έτοιμος. Εκτός αν πρέπει το δισκάκι να είναι πάντα μέσα στο PS5.

Όσον αφορά στην οθόνη, μάλλον θα πάω κάποια στιγμή σε monitor 32 4k/60hz. 

Στην τηλεόραση που έχω (SONY KDL-46W5500), πως θα αποδίδει πιστεύετε το PS5? Γιατί εντάξει στο 80% θα παίζω στο μόνιτορ. Μπορεί όμως κάποια στιγμή να το συνδέσω και στην tv. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αντιγράφω από το ps blog, η remastered έκδοση του spider-man περιλαμβάνει τα κάτωθι:

improved models and materials

ray-traced reflections and ambient shadows

higher fidelity skin, eye, and teeth shaders to individually-rendered strands of hair

performance mode, which targets a 60fps frame rate

near-instant loading

spatial 3D audio

support for DualSense controller’s haptic feedback and adaptive triggers

Θα δούμε και μια ανάλυση του DF και θα αποφασίσουμε γιατί και εγώ δεν πρόλαβα να το παίξω.

Δεν ξέρω αν τους πήρε 2 μέρες ή 47 λεπτά και πραγματικά μου είναι αδιάφορο, τι σχέση έχει ο χρόνος? Το θέμα είναι αν αξίζουν ή όχι τα 20 ευρώ που ζητάει.

Δε χρειάζομαι το DF να σου πω την αλήθεια. Κανένα remaster εντός 1,5 χρόνου δεν αξιζει να το ξαναπαίξεις ανεξαρτήτως χρημάτων. Σε καμία 4ετια μπορεί.

Μόνος λόγος θα ήταν/είναι αν το παιχνίδι το λατρέψες και θα ήθελες να το ξανααπολαυσεις σε 60fps. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...