Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Media markt πηρα τηλεφωνο και δεν ηξερε να μου πει η κοπελα να προλαβα καποιο κομματι οταν ελεγε διαθεσιμο.

Μου ειπε παντως οτι οι ημερομηνιες παραδοσης που εγραφε 13-17 δεν ισχυουν και οτι θα παραλαβουν 19 του μηνα και μετα θα αποστειλουν.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή με ενδιαφέρει το smoothness (κολλημένα 60 fps), έχουν γενικά ανακοινώσει για "performance" modes στα παιχνιδια που να κατεβάζουν ανάλυση πχ στα 1080p για καλύτερο FPS ή θα έχουμε τιποτα θέματα με μελλοντικούς τιτλους ή έχουν ανακοινώσει οτι όλοι οι τίτλοι θα πηγαίνουν 60fps "σαν προαπαιτούμενο" αναπτυξης?

Προς το παρόν ψήνομαι για αγορά μονο και μόνο για να παίξω τα παιχνίδια που με ενοχλούσε το frame drop στο απλό PS4 αλλα μιάς και δεν έχουμε δείγμα απο πολλά παιχνίδια με φοβίζει λίγο αν αρχισούν τιποτα 4Κ/30fps σε μελλοντικούς τίτλους.

Επεξ/σία από st4t1c
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, st4t1c είπε

Επειδή με ενδιαφέρει το smoothness (κολλημένα 60 fps), έχουν γενικά ανακοινώσει για "performance" modes στα παιχνιδια που να κατεβάζουν ανάλυση πχ στα 1080p για καλύτερο FPS ή θα έχουμε τιποτα θέματα με μελλοντικούς τιτλους ή έχουν ανακοινώσει οτι όλοι οι τίτλοι θα πηγαίνουν 60fps "σαν προαπαιτούμενο" αναπτυξης?

Προς το παρόν ψήνομαι για αγορά μονο και μόνο για να παίξω τα παιχνίδια που με ενοχλούσε το frame drop στο απλό PS4 αλλα μιάς και δεν έχουμε δείγμα απο πολλά παιχνίδια με φοβίζει λίγο αν αρχισούν τιποτα 4Κ/30fps σε μελλοντικούς τίτλους.

Προχώρα άφοβα. 4k/30 θα δεις μόνο σε τίτλους με Ray Tracing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω δεδομενο πλεον (τουλαχιστον ετσι οπως εχω αναγνωσει τα δεδομενα) οτι το best case scenario για αυτη τη γενια θα ειναι το 4k60 και αντε να παμε σε 120 σε κανα racing game η σε multiplayer modes. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση από Κωτσόβολο, μου απάντησαν στο support επιτέλους, βέβαια εντελώς τυπικά και δεν είπαν κάτι για την αλλαγή ημερομηνίας της προπαραγγελιας που τους αναφέρω.

(10 λεπτά μετά που άνοιξε το preorder παραγγείλα αλλά φαίνεται με πήγαν στις 26/9 με την προκαταβολή.)

Λένε ότι θα παραλάβουν 19 του μήνα και θα μας ενημερώσουν για την παράδοση συν ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.

Τι φάση με Sony Hellas, δεν υπάρχει περίπτωση ΟΛΑ τα καταστήματα να παραλάβουν στις 19.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από public η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο ήταν ιδιαίτερα ενημερωμένη. Ήξερε πόσα κομμάτια θα έρθουν στο τοπικό κατάστημα. Λογικά Δευτέρα με Τρίτη. Είχε την τοπικη λίστα όσων το έχουν προπαραγγειλει οι οποίοι θα το πάρουν όλοι.  Από εκεί και πέρα εγώ ήμουν στην δεύτερη λίστα καθότι δεν είχα κάνει παραγγελία όταν άνοιξε το preorder αλλά μερικές μέρες μετά. Επειδή όμως είχε μια ακύρωση και ήμουν πρώτος στην δεύτερη λίστα, θα το έδιναν σε εμένα. Οπότε σίγουρα θα υπάρξουν κάποιες ακυρώσεις. Πολλοί έχουμε προπαραγγειλει από περισσότερα του ενός μαγαζια άρα και καποιοι άλλοι θα παραλάβετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν ψήνεται κάποιος τρελά για το Demon's Souls δεν αξίζει αγορά τώρα, το Spiderman είναι πολύ μικρό σε διάρκεια. Το 2021 που λένε ότι θα βγει το νέο God of War(Αν και κατά 99% θα πέσει delay) το ξαναβλέπουμε.

Νομίζω αν και προτιμώ το Sony λόγω του ότι έχω PC, το Xbox είναι προτιμότερο προς το παρόν για έναν που δεν έχει τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα δεν ψήνεται κάποιος τρελά για το Demon's Souls δεν αξίζει αγορά τώρα, το Spiderman είναι πολύ μικρό σε διάρκεια. Το 2021 που λένε ότι θα βγει το νέο God of War(Αν και κατά 99% θα πέσει delay) το ξαναβλέπουμε.

Νομίζω αν και προτιμώ το Sony λόγω του ότι έχω PC, το Xbox είναι προτιμότερο προς το παρόν για έναν που δεν έχει τίποτα.

για έναν που δεν έχει τπτ ή δεν είχε ps4 σίγουρα αξίζει το 5, τα psplus παιχνίδια που δίνει είναι φανταστικά .....

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Media markt πηρα τηλεφωνο και δεν ηξερε να μου πει η κοπελα να προλαβα καποιο κομματι οταν ελεγε διαθεσιμο.

Μου ειπε παντως οτι οι ημερομηνιες παραδοσης που εγραφε 13-17 δεν ισχυουν και οτι θα παραλαβουν 19 του μηνα και μετα θα αποστειλουν.

Εγω Εκανα παραγγελια απο το media εχθες που ελεγε διαθέσιμο και μου ηρθε μαιλ που λεει εκτιμώμενη παραλαβή 16-20 Νοεμβρίου .     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα δεν ψήνεται κάποιος τρελά για το Demon's Souls δεν αξίζει αγορά τώρα, το Spiderman είναι πολύ μικρό σε διάρκεια. Το 2021 που λένε ότι θα βγει το νέο God of War(Αν και κατά 99% θα πέσει delay) το ξαναβλέπουμε.

Νομίζω αν και προτιμώ το Sony λόγω του ότι έχω PC, το Xbox είναι προτιμότερο προς το παρόν για έναν που δεν έχει τίποτα.

Θα χάσει όμως ένα σωρό αποκλειστικότητες του PS4 που παίζουν καλύτερα μέσω bc στο PS5 και τις μελλοντικές αποκλειστικότητες του PS5. Αν δεν έχει θέμα με αυτό, πάει καρφί στο Xbox.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, darkman είπε

Εγω Εκανα παραγγελια απο το media εχθες που ελεγε διαθέσιμο και μου ηρθε μαιλ που λεει εκτιμώμενη παραλαβή 16-20 Νοεμβρίου .     

Και εγω το ιδιο εκανα χτες το βραδυ και μου λεει εκτιμωμενη παραδοση 12-16 Νοεμβριου! 🤣 Αντικαταβολη φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...