Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ordion3 είπε

7/11 όταν άνοιξαν πάλι οι παραγγελίες για παραλαβή 19 του μήνα. 

εγω εχω κανει κοτσοβολο 24/9 κ δεν με ενημέρωσαν καν κ το πληρωσα ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την εγγύηση των καταστημάτων πρέπει αναγκαστικά να τη προσθέσεις κατά την αγορά ή έχεις ενα μικρό παραθυράκι κάποιων ημερών έπειτα, σε περίπτωση που το επιθυμείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, mike0402 είπε

αν εχουμε μονιτορ 1440p 144hz με hdmi 2.0 παλι θα εχουμε 1080p/120hz σωστα?

Παιδιά είδα κάτι στο νέο βίντεο του Stop the FOMO (https://www.youtube.com/watch?v=ze7LPKNv2Ys)

ο οποίος αναφέρει ότι το PS5 δίνει 120hz μόνο σε 4K και όχι σε 1440p (η οποία ανάλυση δεν υποστηρίζεται καν), αλλά ούτε σε 1080p δεν μπορείς να έχεις 120Hz.
Δεν ξέρω αν λέει ανοησίες, αλλά είναι ανησυχτικό αν δεν μπορείς να έχεις 1080p/120Hz.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά είδα κάτι στο νέο βίντεο του Stop the FOMO (https://www.youtube.com/watch?v=ze7LPKNv2Ys)

ο οποίος αναφέρει ότι το PS5 δίνει 120hz μόνο σε 4K και όχι σε 1440p (η οποία ανάλυση δεν υποστηρίζεται καν), αλλά ούτε σε 1080p δεν μπορείς να έχεις 120Hz.
Δεν ξέρω αν λέει ανοησίες, αλλά είναι ανησυχτικό αν δεν μπορείς να έχεις 1080p/120Hz.

Σε ποιο λεπτό το λέει αυτό;

Μου ακούγεται πάρα πολύ αδύνατο το να ισχύει κάτι τέτοιο.

Edit: 8:19. Ok αλλά δεν δοκιμάζει να τρέξει ένα 120fps game.

Επεξ/σία από EuphangeL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Στις trophy hunter κοινότητες που παρακολουθώ, αρκετοί το βλέπουν ως θετικό, γιατί νομίζουν ότι και καλά θα καταπολεμηθεί το mod saving κλπ. και γελάω. Σίγουρα αυτό είχε στο μυαλό της η Sony με αυτήν την κίνηση (όπως και η Nintendo, κι ας μην έχει trophy/achievement σύστημα)! 🤣

Ελπίζω να το αλλάξουν ή να το κάνουν ένα free feature, όπως το Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει η αγορα ps5 με μοναδικο μεσο προβολης στο σπιτι εναν προτζεκτορα 1080p? Ηθελα να στησω πισι αλλα μεχρι να στρωσει το θεμα εκει σκεφτομαι να το γυρισω σε κονσολα αλλα και σε αυτον το τομεα ειμαι δυσκολα χωρις τιβι 4Κ φανταζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zer_raiden είπε

Αξιζει η αγορα ps5 με μοναδικο μεσο προβολης στο σπιτι εναν προτζεκτορα 1080p? Ηθελα να στησω πισι αλλα μεχρι να στρωσει το θεμα εκει σκεφτομαι να το γυρισω σε κονσολα αλλα και σε αυτον το τομεα ειμαι δυσκολα χωρις τιβι 4Κ φανταζομαι. 

Νοπμιζω οτι αν ο Projector δεν προοριζεται για gaming , η κονσολα την λαμπα θα στην πεθανει σε που συντομο διαστημα.... Δεν ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο που σου λεω αλλα ενα 60-70%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχα πριν λιγο πηγαινοντας στη δουλεια περπατωντας ενα Public με ανοιχτες πορτες κ τον υπαλληλο να τακτοποιει. Ρωτησα, δεν αντεξα. Δεν εχουν παραλαβει ακομα μου ειπε. Περιμενουν σημερα ή αυριο!

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...