Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, TitanX είπε

Έχετε ιδέα στο αν μπορούν να μεταφερθούν τα saves από το ps4 στο ps5;

Εννοείται! Στο παρακάτω link τα αναλύει όλα. Πανεύκολο. 

 

Καλημέρα παρέα με υγεία. Λοιπόν έχω μια ερώτηση-poll. Πιστεύετε οτι θα ενεργοποιήσει η πολυχρονεμένη μας SONY την 1440p ανάλυση με κάποιο μελλοντικό update???

ΝΑΙ ή ΟΧΙ???

Κάπου διάβαζα οτι ο αντιπρόεδρος της εταιρίας δεν το απέκλεισε και είπε οτι αυτό θα εξαρτηθεί από τη ζήτηση του κόσμου.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vag.patrick είπε

Νοπμιζω οτι αν ο Projector δεν προοριζεται για gaming , η κονσολα την λαμπα θα στην πεθανει σε που συντομο διαστημα.... Δεν ειμαι 100% σιγουρος γι αυτο που σου λεω αλλα ενα 60-70%

Αναλογα τον προτζεκτορα. Εγω εχω εναν optoma 4k 60hz hdr που χρησιμοποιουσα στο ps4 προ και πιστεψε με το gaming στις 120 ιντσες ειναι εντυπωσιακο. Κανεις καποιες παραχωρησεις σε καποια πραγματα οπως πχ στο σκοταδι στον χωρο σου και στο οχι και τοσο καλο contrast αλλα κερδιζεις μεγεθος. Η λαμπα εχει διαρκεια ζωης γυρω στις 5000 ωρες και με 100-120€ παιρνεις καινουρια οταν χρειαστει. Εχω και μια samsung ks7000 με 120hz 10bit native panel εννοειται γιατι ο προτζεκτορας δεν ειναι πρακτικος για ολες τις φασεις. Αλλα δυσκολα γυρνας σε λιγες ιντσες μετα τον προτζεκτορα. Θα δουμε πως θα παει και το ps5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/11/2020 στις 3:24 ΜΜ, CarbonFibre είπε

Πριν από λίγο με πήραν και εμένα από Κωτσόβολο για να πληρώσω το υπόλοιπο ποσό και να σταλεί σπίτι μου η κονσόλα. 

Παίρνουν τηλέφωνο μόνο όσους είναι να παραλάβουν day one μου είπε. Οταν εννοούμε day one με πιθανή καθυστέρηση από τα κουριερ.

Η "μάχη" από εδώ και πέρα θα δοθεί με τα κούριερ! :D

Με πηραν και μενα το Σαββατο να εξοφλησω το ποσο μεσω ηλεκτρονικου κωδ πληρωμης .Φυσικα την ιδια στιγμη μεταφερα τα χρηματα .Το θεμα ειναι πως θελει 2 εργασιμες να φανουν και μεχρι πριν 10 λεπτα δεν ειχε φανει στο συστημα τους .Ελπιζω να φανει μεχρι το μεσημερι .

Απο media markt  απο οτι καταλαβα οι παραδοσεις θα γινουν με κουριερ  σε αντιθεση με τον Κωτσοβολο που θα κανει με τον δικο του στολο οχηματων .Για να δουμε λιγες μερες εμειναν συναδελφοι η αναμονη ετων θα λαβει τελος με ενα πανισχυρο μηχανημα που θα μας αλλαξει την συνολικη εμπειρια και  μονο με την υπαρξη του  ssd .

Τελειωσαμε οριστικα με τους αθλιους χρονους loading  στις κονσολες .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταλλικά κουμπιά (δεν είναι προς πώληση απ' ότι έμαθα)

https://www.instagram.com/retrocnc/

 

image0-3.jpg

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Μεταλλικά κουμπιά (δεν είναι προς πώληση απ' ότι έμαθα)

Δεν βρήκα κάπου discord, αλλά ίσως γίνουν διαθέσιμα αργότερα. Όποιος ενδιαφέρεται δεν χάνει αν ρωτήσει 

Screenshot_20201117-095446_Instagram.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν βρήκα κάπου discord, αλλά ίσως γίνουν διαθέσιμα αργότερα. Όποιος ενδιαφέρεται δεν χάνει αν ρωτήσει 

Screenshot_20201117-095446_Instagram.jpg

Τον ξέρω από το discord, δεν θα τα βγάλει προς πώληση.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ερωτησεις για δυο θεματα, αν και ειναι ισως νωρις για να γνωριζουμε με ακριβεια.

Εχω προσπερασει τη γενια του ps4, οποτε τα 20 παιχνιδια που δινει η σονυ σε οποιον ειναι συνδρομητης του PS Plus μου ερχονται κουτι. Με ποιο τροπο γινεται αυτο; Πρεπει να εισαι ηδη συνδρομητης ηδη ή μπορεις να γινεις αφου παρεις την κονσολα (σε καποιο συγκεκριμενο χρονικο σιαστημα); Εχει βγει ανακοινωση μεχρι ποτε ισχυει αυτη η προσφορα; Τα παιχνιδια θα μπορεις να τα παιξεις μονο οσο παραμενεις συνδρομητης; Και ποιο ειναι το κοστος της υπηρεσιας για ενα ετος;

Το δευτερο θεμα ειναι αν μεταφερονται τα trophies απο το ps3 στο ps5. Εχω λογαριασμο, θα μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο το ιδιο και ετσι να "μεταφερθει" το ιστορικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Brazhlias είπε

Παιδια εχω ερωτησεις για δυο θεματα, αν και ειναι ισως νωρις για να γνωριζουμε με ακριβεια.

Εχω προσπερασει τη γενια του ps4, οποτε τα 20 παιχνιδια που δινει η σονυ σε οποιον ειναι συνδρομητης του PS Plus μου ερχονται κουτι. Με ποιο τροπο γινεται αυτο; Πρεπει να εισαι ηδη συνδρομητης ηδη ή μπορεις να γινεις αφου παρεις την κονσολα (σε καποιο συγκεκριμενο χρονικο σιαστημα); Εχει βγει ανακοινωση μεχρι ποτε ισχυει αυτη η προσφορα; Τα παιχνιδια θα μπορεις να τα παιξεις μονο οσο παραμενεις συνδρομητης; Και ποιο ειναι το κοστος της υπηρεσιας για ενα ετος;

Το δευτερο θεμα ειναι αν μεταφερονται τα trophies απο το ps3 στο ps5. Εχω λογαριασμο, θα μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο το ιδιο και ετσι να "μεταφερθει" το ιστορικο μου.

 Μπορείς να γίνεις συνδομητής από τώρα, αλλά καλλίτερα περιμενε να πάρεις την κοσνόλα ή ακόμα καλλίτερα περίμενε την Bf, τα τελευταία χρόνια η  Sony βγάζει σε προσφορά την 12μηνη...Για την προσφορά έχουν πεί oτι ισχύει γενικά για τους συνδομητές του  ps plus που έχουν PS5.   Φυσικά τα παιχνίδια τα παίζεις μόνο όσο είσαι συνδρομητής...Το κόστος από 40+ έως 60 για τη ετήσια...

Για τα  trophies δυστηχώς δεν είχα ποτέ PS3 για να σου απαντήσω, λογικά θα μεταφέρεται, όπως από του  PS4 στο PS5...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Παιδια εχω ερωτησεις για δυο θεματα, αν και ειναι ισως νωρις για να γνωριζουμε με ακριβεια.

Εχω προσπερασει τη γενια του ps4, οποτε τα 20 παιχνιδια που δινει η σονυ σε οποιον ειναι συνδρομητης του PS Plus μου ερχονται κουτι. Με ποιο τροπο γινεται αυτο; Πρεπει να εισαι ηδη συνδρομητης ηδη ή μπορεις να γινεις αφου παρεις την κονσολα (σε καποιο συγκεκριμενο χρονικο σιαστημα); Εχει βγει ανακοινωση μεχρι ποτε ισχυει αυτη η προσφορα; Τα παιχνιδια θα μπορεις να τα παιξεις μονο οσο παραμενεις συνδρομητης; Και ποιο ειναι το κοστος της υπηρεσιας για ενα ετος;

Το δευτερο θεμα ειναι αν μεταφερονται τα trophies απο το ps3 στο ps5. Εχω λογαριασμο, θα μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο το ιδιο και ετσι να "μεταφερθει" το ιστορικο μου.

Για τα πρώτα δεν ξέρω να σου πω αλλά λογικά θα είναι όπως τα μηνιαία δωρεάν games, τα παίζεις για όσο έχεις συνδρομή (εαν τελειώσει βάζεις πάλι συνδρομή και συνεχίζεις). Ετήσια συνδρομή στα 60€ αλλά συνήθως θα την πάρεις από προσφορά στα 42€.

Ναι βάζεις τον ίδιο λογαριασμό που έχεις και στο ps3, θα μεταφερθούν τα trophies.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Το κόστος από 40+ έως 60 για τη ετήσια...

 

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Ετήσια συνδρομή στα 60€ αλλά συνήθως θα την πάρεις από προσφορά στα 42€.

Εμμεσα πεφτει και στα 34 (τωρα δεν εχει αποθεμα βεβαια wallet keys το συγκεκριμενο)

Ακυρο, εχει

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spyreto88 είπε

Καλημέρα παρέα με υγεία. Λοιπόν έχω μια ερώτηση-poll. Πιστεύετε οτι θα ενεργοποιήσει η πολυχρονεμένη μας SONY την 1440p ανάλυση με κάποιο μελλοντικό update???

ΝΑΙ ή ΟΧΙ???

Κάπου διάβαζα οτι ο αντιπρόεδρος της εταιρίας δεν το απέκλεισε και είπε οτι αυτό θα εξαρτηθεί από τη ζήτηση του κόσμου.

Τα ιδια ειχαν πει και για το PS4 pro και μείναμε με το dualshock στο χέρι :P 

Γενικα κραταω πολυ μικρο καλάθι. Ειδικα η Sony που πουλάει και τηλεοράσεις, την συμφέρει να μη το κάνει αυτό, μονο κέρδος θα εχει αν εστω και 1 στους 1000 παρει τηλεοραση της εν τελει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγο κουφό δύο μέρες πριν και να μην έχουν ιδέα για το πότε θα παραλάβουν και να μου λένε απλά ότι έχει δρομολογηθεί; Για πλαίσιο μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...