Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρησε ένα φιξ για το ελατήριο του R2 του DS

και μερικά spare https://www.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=R2+Trigger+spring+ps5&ltype=wholesale&SortType=total_tranpro_desc&groupsort=1&page=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, toni31 είπε

Κυκλοφόρησε ένα φιξ για το ελατήριο του R2 του DS

και μερικά spare https://www.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=R2+Trigger+spring+ps5&ltype=wholesale&SortType=total_tranpro_desc&groupsort=1&page=1

Αγαπητέ του 4 το χειριστήριο ήταν εύκολο να το ανοίξεις, ακόμα και εγώ. 
στου 5 δεν….. 

 να τα φτιάξει from Factory με ποιο ποιοτικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PeggyV είπε

Αγαπητέ του 4 το χειριστήριο ήταν εύκολο να το ανοίξεις, ακόμα και εγώ. 
στου 5 δεν….. 

 να τα φτιάξει from Factory με ποιο ποιοτικά 

Ναι, είναι λιγάκι δύσκολο.

Δεν διαφωνώ ας τα κάνει καλύτερα.

Σε περίπτωση όμως που βγεί από εγγύηση και πιάνουν τα χέρια σου, είναι μια λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε ,στο neogaf γινεται πολεμος για το ps5 με κατι στοιχεια που διέρρευσαν και εμεις εδω κοιμομαστε;  

Τι ειναι το avx512 που λενε αφαιρεθηκε απο το ps5 και το εριξαν και 128 bit κτλπ; ξερει καποιος να εξηγησει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Επίσης δεν έχει ούτε infinity cache . Κλασσικές παπάτζες .

Μπορείτε εδώ να δείτε μια αρχική ανάλυση από τον master ,

 

Γιατι να κοψει fp σε 128bit? Και avx οντως  disable? Μηπως για θερμοκρασίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα και εγω ,καλη δουλεια εκαναν .

Στις 13/2/2021 στις 4:05 ΜΜ, sndev είπε

έπεσα πάνω σε αυτό το αφιέρωμα στην naughty dog, μαρεσε  και είπα να το αφήσω εδώ

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. 

Έχετε να προτείνετε κανένα ups καλό οικονομικό για να βάλω επάνω ps5 και την TV? 

Με μια πρώτη ματιά είδα αυτο αλλά θα τα σηκώσει σαν σύνολο? 

https://www.skroutz.gr/s/19741845/Powertech-PT-950C-UPS-Line-Interactive-950VA.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Έχετε να προτείνετε κανένα ups καλό οικονομικό για να βάλω επάνω ps5 και την TV? 

Με μια πρώτη ματιά είδα αυτο αλλά θα τα σηκώσει σαν σύνολο? 

https://www.skroutz.gr/s/19741845/Powertech-PT-950C-UPS-Line-Interactive-950VA.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

H εγω νομιζω οτι ειμαστε ακομη στην εποχη του Πασοκ που παιρναμε καινουργια κονσολα+τηλεοραση επειδη χαλασε το κοντρολερ ή απλα ειμαι τοσο σκληρος καριολης που ζω επικινδυνα με τηλεοραση oled +ps4+ pc και γενικα με την ενασχοληση μου (απο τα 10 μου και ειμαι 36) με την τεχνολογια 26 χρονια τωρα δεν εχω βαλει ποτε ups και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κανενα προβλημα οσο φορες και να ειχε πεσει το ρευμα και ουτε εχω ακουσει απο γνωστους φιλους να τους εχει καει κατι απο αυτα τα φαινομενα.Εξου οτι τα θεωρω ψιλοπεταμενα λεφτα ειδικα αν ξερεις οτι βρισκεσαι σε περιοχη που επι το πληστον υπαρχει σταθερο ρευμα και οχι σε περιοχη που εχεις συχνα διακοπες..

Προσωπικα ειμαι της αποψης αυτα τα χρηματα που δεν πεταω ανα τα χρονια σε ups και μπαταριες αν ποτε γινει η στραβη θα τα διαθεσω για να αντικαταστησω την καμενη συσκευη.Και επειδη δεν μιλαμε για υπολογιστη που ισως θες να γλυτωσεις σημαντικα αρχεια απο τους σκληρους που και παλι σε τετοιες περιπτωσεις καλυτερα με τα λεφτα να αγορασεις δευτερο σκληρο για backUp και μετα τον βαζεις σε ενα συρταρι, αλλα για τηλεοραση και κονσολα νομιζω ειναι υπερβολη.

Οπως και να εχει για μενα αν και παραλογο εξοδο καλυτερα ειναι να κανεις μια σωστη αγορα και να πληρωσεις κατι παραπανω πχ παρε ενα της apc παρα να κανεις υποχωρησεις.Ειναι οπως βλεπουμε κατα καιρους εδω στο φορουμ να αγοραζουν πανακριβες μητρικες cpu Κτλ και κανουν τσιγκουνιες στο τροφοδοτικο.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, icenex είπε

H εγω νομιζω οτι ειμαστε ακομη στην εποχη του Πασοκ που παιρναμε καινουργια κονσολα+τηλεοραση επειδη χαλασε το κοντρολερ ή απλα ειμαι τοσο σκληρος καριολης που ζω επικινδυνα με τηλεοραση oled +ps4+ pc και γενικα με την ενασχοληση μου (απο τα 10 μου και ειμαι 36) με την τεχνολογια 26 χρονια τωρα δεν εχω βαλει ποτε ups και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κανενα προβλημα οσο φορες και να ειχε πεσει το ρευμα και ουτε εχω ακουσει απο γνωστους φιλους να τους εχει καει κατι απο αυτα τα φαινομενα.Εξου οτι τα θεωρω ψιλοπεταμενα λεφτα ειδικα αν ξερεις οτι βρισκεσαι σε περιοχη που επι το πληστον υπαρχει σταθερο ρευμα και οχι σε περιοχη που εχεις συχνα διακοπες..

Προσωπικα ειμαι της αποψης αυτα τα χρηματα που δεν πεταω ανα τα χρονια σε ups και μπαταριες αν ποτε γινει η στραβη θα τα διαθεσω για να αντικαταστησω την καμενη συσκευη.Και επειδη δεν μιλαμε για υπολογιστη που ισως θες να γλυτωσεις σημαντικα αρχεια απο τους σκληρους που και παλι σε τετοιες περιπτωσεις καλυτερα με τα λεφτα να αγορασεις δευτερο σκληρο για backUp και μετα τον βαζεις σε ενα συρτακι, αλλα για τηλεοραση και κονσολα νομιζω ειναι υπερβολη.

Οπως και να εχει για μενα αν και παραλογο εξοδο καλυτερα ειναι να κανεις μια σωστη αγορα και να πληρωσεις κατι παραπανω πχ παρε ενα της apc παρα να κανεις υποχωρησεις.Ειναι οπως βλεπουμε κατα καιρους εδω στο φορουμ να αγοραζουν πανακριβες μητρικες cpu Κτλ και κανουν τσιγκουνιες στο τροφοδοτικο.

Καλά εγώ που ασχολούμαι χρόνια με το άθλημα pc gaming, console gaming κτλ και ποτε δεν είχα ups. (Ειμαι 39)

Απλά χθες σπαστικα γιατί σιδερωνε η γυναίκα μου και κάτι έγινε και επεσε ο γενικός ενώ έπαιζε ps5 ο μικρός. 

Μόλις το άνοιξα έκανε επιδιόρθωση του εσωτερικού και του εξωτερικού WD 2tb που έχω τα παιχνίδια του ps4 και σήμερα το πρωί ένα από τα παιχνίδια του μικρού δεν ξεκινούσε.

Εγινε corrupted και τώρα το ξανά κατεβάζω. 

Γι αυτό αναφέρθηκα στο ups μήπως πάθει καμία βλάβη κανένας σκληρός κτλ. 

Νσ σημειώσω την TV και το ps5 τα έχω συνδεμενα σε πολυμπριζο το οποίο είναι συνδεμένο σε σταθεροποιητη τάσης. 

Αυτά! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Μόλις το άνοιξα έκανε επιδιόρθωση του εσωτερικού και του εξωτερικού WD 2tb που έχω τα παιχνίδια του ps4 και σήμερα το πρωί ένα από τα παιχνίδια του μικρού δεν ξεκινούσε.

Tο game ήταν στον internal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...