Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Αν τελικα ειναι το silent hill αυτο

Θα βγω γυμνος στους δρομους και θα φωναζω κοτζιμα αρχοντα μας πηρες τα υπαρχοντα

Get Ready GIF by memecandy
 

Τώρα χωρίς πλάκα, επειδή και τα επίσημα Social’s των KONAMI , BBgamestudios :) (αλλα και η ίδια η SONY) έχουν εμπλακεί στη δημιουργία του hype train και η  κουνελοτρυπα πήγε βαθιά, εάν δεν παιζει τίποτα σοβαρό  και είναι τίποτα SH remasters η Pachinko η τίποτα ρούχα SH, το μόνο σιγουρο είναι ότι κάποιοι θα καούν στην πυρά, (μπορεί και κυριολεκτικά, δεν παίζεις έτσι  με τους fans του SH😅

 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, G4iwrgos είπε

Μόλις έπαιξα για ένα 3ωρο το rachet. Το παιχνίδι είναι απλά τέλειο με φουλ δράση το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Έπαιζα σε performance rt και μετά από 3 ώρες παιχνιδιού έβαλα fidelity mode.καμια σχέση νομίζεις ότι lagαρει το ps5. Δε παρατήρησα καμία μεγαλη διαφορά σε ποιότητα πάντως  . Νομιζω η καλύτερη επιλογή είναι το performance rt.το fidelity νομίζω εινai unplayable 

Σε καμία περίπτωση το Fidelity δεν είναι unplayable. Ίσα ίσα το θεωρώ το απόλυτο 30αρι. Πραγματικά δεν έχω δει παιχνίδι στα 30 fps να παίζει τόσο ομαλά. Σίγουρα δεν είναι σαν τα 60 αλλά η διαφορά που έχει στα γραφικά αξίζει κατά δική μου γνώμη. Στο performance RT λείπουν αρκετά και μην μου πείτε δεν ισχύει. Μέχρι να αποφασίσω πως θα το τρέξω άλλαξα πάνω απο 30 φορές χωρίς υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Get Ready GIF by memecandy
 

Τώρα χωρίς πλάκα, επειδή και τα επίσημα Social’s των KONAMI , BBgamestudios :) (αλλα και η ίδια η SONY) έχουν εμπλακεί στη δημιουργία του hype train και η  κουνελοτρυπα πήγε βαθιά, εάν δεν παιζει τίποτα σοβαρό  και είναι τίποτα SH remasters η Pachinko η τίποτα ρούχα SH, το μόνο σιγουρο είναι ότι κάποιοι θα καούν στην πυρά, (μπορεί και κυριολεκτικά, δεν παίζεις έτσι  με τους fans του SH😅

 

Μετα εκει μονο αυτο

Bad Day Art GIF by hoppip

49 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Έχει στο psn το metro exodus gold edition στα 20ε. Παίρνει το upgrade για ps5 αυτό?

Φυσικα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cocous είπε

Σε καμία περίπτωση το Fidelity δεν είναι unplayable. Ίσα ίσα το θεωρώ το απόλυτο 30αρι. Πραγματικά δεν έχω δει παιχνίδι στα 30 fps να παίζει τόσο ομαλά. Σίγουρα δεν είναι σαν τα 60 αλλά η διαφορά που έχει στα γραφικά αξίζει κατά δική μου γνώμη. Στο performance RT λείπουν αρκετά και μην μου πείτε δεν ισχύει. Μέχρι να αποφασίσω πως θα το τρέξω άλλαξα πάνω απο 30 φορές χωρίς υπερβολή.

Μ φάνηκε έτσι ίσως επειδή με τι μια έβαλα performance rt !και μετά όταν το γύρισα στα 30 fps δεν μ άρεσε και δεν μ φάνηκε τόσο ομαλό όσο στα 60 !νταξει unplayable δεν είναι αλλά νομίζω δε στερείται και τόσο το  performance rt σε γραφικα

Μόλις έβαλα fidelity  του έδωσα χρόνο.  Ειναι όντως καλύτερο φυσικά σε ποιότητα! Και μπορώ να πω ότι το ματι μ συνήθισε τα 30 και πιθανόν να μείνω και εγω σε fidelity. Πόσο ρόλο παίζει πάντως το πως συνηθίζει το ματι σ .στην αρχή μ φαινόταν ότι δεν ήταν ομαλό καθώς έλιωσα στα 60 και τώρα π άρχισα με 30 το συνήθισα και μ αρέσει το ίδιο 

Επεξ/σία από G4iwrgos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το Metro exodus και εβαλα να κανει download το game και τα 2 DLC. Στο ενα DLC (το The two colonels) μου βγάζει το μηνυμα "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση" με το error CE-107857-8 και το κακο είναι οτι δεν διαγράφεται απο την λίστα λήψεων. Εκανα επαναφορά αδειών αλλά τίποτα. Εχει κανείς καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα χει γούστο να βγάλουν μπλουζάκια καπελάκια καλτσακια σουτιεν collection silent hill απο konami πλευρά  απο την αλλη να υπάρχει οντος blue box κ να βγαλει παιχνίδι abandoned που απλα θα μοιαζει καπως στο υφος του silent hill αλλα να μην ειναι κ να το πλασάρουν μαρκετιστικα για το hype

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Αγόρασα το Metro exodus και εβαλα να κανει download το game και τα 2 DLC. Στο ενα DLC (το The two colonels) μου βγάζει το μηνυμα "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση" με το error CE-107857-8 και το κακο είναι οτι δεν διαγράφεται απο την λίστα λήψεων. Εκανα επαναφορά αδειών αλλά τίποτα. Εχει κανείς καμία ιδέα?

Ασε να κατεβάσει το παιχνίδι πρώτα και μετά βαλε τα dlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, cocous είπε

Ασε να κατεβάσει το παιχνίδι πρώτα και μετά βαλε τα dlc

Καλα.... για να ξεκολλησει έπρεπε μέσα απο το game να παω στα DLC και ειχε για download μόνη επιλογή το game. Το έκανα μου το έδειξε σαν installed και το PS5 αρχισε να κατεβάζει και την PS4 έκδοση. Τοτε πήγα στο DLC που ήταν στην λίστα και ξεκόλλησε.....  οτι να νε.......

Ακυρο, τα ίδια κάνει. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να το διαγράψω απο την λίστα λήψης

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Καλα.... για να ξεκολλησει έπρεπε μέσα απο το game να παω στα DLC και ειχε για download μόνη επιλογή το game. Το έκανα μου το έδειξε σαν installed και το PS5 αρχισε να κατεβάζει και την PS4 έκδοση. Τοτε πήγα στο DLC που ήταν στην λίστα και ξεκόλλησε.....  οτι να νε.......

Ακυρο, τα ίδια κάνει. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να το διαγράψω απο την λίστα λήψης

  Μέσα από το game οταν πας στα dlc κατεβάζει την  ps4 version.. Από το μενού της κονσόλας θα πας επάνω στην εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, cocous είπε

  Μέσα από το game οταν πας στα dlc κατεβάζει την  ps4 version.. Από το μενού της κονσόλας θα πας επάνω στην εφαρμογή.

Το πρόβλημα είναι οτι έχει κολλήσει στην λίστα λήψεων και δεν διαγράφετε. Εκανα clear cache και rebuild database αλλα τίποτα. Εκει κολλημένο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, G4iwrgos είπε

Μόλις έβαλα fidelity  του έδωσα χρόνο.  Ειναι όντως καλύτερο φυσικά σε ποιότητα! Και μπορώ να πω ότι το ματι μ συνήθισε τα 30 και πιθανόν να μείνω και εγω σε fidelity. Πόσο ρόλο παίζει πάντως το πως συνηθίζει το ματι σ .στην αρχή μ φαινόταν ότι δεν ήταν ομαλό καθώς έλιωσα στα 60 και τώρα π άρχισα με 30 το συνήθισα και μ αρέσει το ίδιο 

Το Input lag σε 30fps για κάποιον που παίζει 60fps σε modern monitor/TV είναι... καλή τύχη στην εμπειρία αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...