Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω το ''κοκκινο''dualshock 4,ιδια αρχικη τιμη με το μαυρο dualshock 4 το βλεπω

https://sonycenters.gr/playstation/parelkomena/asyrmata-kheiristiria-dualshock-4/sony-ps4-dualshock-controller-magma-red-v2/

Ναι βλέπω τελικά στο σκρουτζ ότι για τουλάχιστον μέχρι 6 μήνες πριν (τώρα η τιμή είναι αυτή λόγω μικρής ζήτησης/διαθεσιμότητας) είχαν ίδια τιμή και τα 2 (~44 ευρώ). Βέβαια για κάποιο λόγο θυμάμαι ότι όταν πρωτοβγηκαν, να είναι λίγο πιο τσιμπημένα. Anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά Δευτέρα νοίκιασα το resident evil village  χθες το βράδυ το τερμάτισα. 

Δεν μού άρεσε καθόλου...

Για μένα το θεωρώ κατώτερο από το 7..

Γνώμη μου πάντα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκηνικό στο τέλος ούτε εμένα δν μαρεσε αλλά σαν παιχνίδι ήταν καλό.. γενικότερα καλό είναι να σκεφτόμαστε ότι τα παιχνίδια "εξελίσσονται" με τρόπο που μπορεί σε κάποιους να αρέσει σε κάποιους όχι...το ότι ήταν πολύ horror κάποτε ενώ τώρα έχει πάει προς το action μπορεί εσένα και εμένα να μας ξενίζει αλλά μπορεί να υπάρχουν άλλοι τόσοι που το γουστάρουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ριξτε μια ματια στο Final Fantasy Origins Demo. Στη παρουσιαση μου φανηκε οτι χειροτερο εχω δει και ξενερωσα τη ζωη μου αλλα παιζει πολυ καλα. Ειδικα αν ειστε fan Nioh δειτε το. Ειναι λιγο rough arround the edges αλλα το ευχαριστηθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Παιδια ριξτε μια ματια στο Final Fantasy Origins Demo. Στη παρουσιαση μου φανηκε οτι χειροτερο εχω δει και ξενερωσα τη ζωη μου αλλα παιζει πολυ καλα. Ειδικα αν ειστε fan Nioh δειτε το. Ειναι λιγο rough arround the edges αλλα το ευχαριστηθηκα.

Σαμποταρετε hack n slash Final Fantasy παιδια, ειδικα τριτοδευτερες παραγωγες οπως το origin που ειδαμε... τιμωρηστε τους Κινεζους να σταματησουν να τα βγαζουν. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Παιδια ριξτε μια ματια στο Final Fantasy Origins Demo. Στη παρουσιαση μου φανηκε οτι χειροτερο εχω δει και ξενερωσα τη ζωη μου αλλα παιζει πολυ καλα. Ειδικα αν ειστε fan Nioh δειτε το. Ειναι λιγο rough arround the edges αλλα το ευχαριστηθηκα.

Το τερματισα σε hard, φανταστικο ειναι και το trailer οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια, πετυχαν το "so bad it's good" τελεια. Περα απο τα memes το gameplay ειναι nioh χωρις stamina bar και με λιγο Sekiro, εχει ακομη ενα χρονο αναπτυξης τουλαχιστον μη νομιζεται οτι θα ειναι ετσι με stuttering και τετοια γραφικα,..

Για εμενα ειναι d1 το επος και δεν τρολλάρω καθολου, το gameplay με καλυψε και με το παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Σαμποταρετε hack n slash Final Fantasy παιδια, ειδικα τριτοδευτερες παραγωγες οπως το origin που ειδαμε... τιμωρηστε τους Κινεζους να σταματησουν να τα βγαζουν. 😂

Δώστου μια ευκαιρία. Και γω για FF προτιμώ γενικά turn based αλλά το σύστημα μάχης του συγκεκριμένου είναι διασκεδαστικό. Του FF7R πχ δε μου άρεσε.

28 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το τερματισα σε hard, φανταστικο ειναι και το trailer οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια, πετυχαν το "so bad it's good" τελεια. Περα απο τα memes το gameplay ειναι nioh χωρις stamina bar και με λιγο Sekiro, εχει ακομη ενα χρονο αναπτυξης τουλαχιστον μη νομιζεται οτι θα ειναι ετσι με stuttering και τετοια γραφικα,..

Για εμενα ειναι d1 το επος και δεν τρολλάρω καθολου, το gameplay με καλυψε και με το παραπανω.

Δεν έχω ΤΟΟΟΟΟΣΟ ενθουσιασμό αλλά και εμένα με κάλυψε σε επίπεδο gameplay. Μελανό σημείο το Nioh itemisation με αυτά τα χαζά grindy 1,3% stats.

Αν με καλύψει και σε επίπεδο Final Fantasy θα είναι από τα πλέον hyped παιχνίδια για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δώστου μια ευκαιρία. Και γω για FF προτιμώ γενικά turn based αλλά το σύστημα μάχης του συγκεκριμένου είναι διασκεδαστικό. Του FF7R πχ δε μου άρεσε.

Εβαλα να το δω σε stream youtube και το εβγαλα σε 3', δεν ειναι του γουστου μου ουτε αισθητικα ουτε σαν gameplay. Επισης καπου διαβασα οτι τα γραφικα ειναι ps3 και νομιζω εχουν δικιο.. δεν ξερω γιατι συνεχιζουν να αμαυρωνουν το franchise με τετοιες κινησεις.

Θελω να πιστευω οτι το FF XX θα ειναι turn based γιατι οι παικτες θα εχουν "βαρεθει" το hack n slash. 😅

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δώστου μια ευκαιρία. Και γω για FF προτιμώ γενικά turn based αλλά το σύστημα μάχης του συγκεκριμένου είναι διασκεδαστικό. Του FF7R πχ δε μου άρεσε.

Δεν έχω ΤΟΟΟΟΟΣΟ ενθουσιασμό αλλά και εμένα με κάλυψε σε επίπεδο gameplay. Μελανό σημείο το Nioh itemisation με αυτά τα χαζά grindy 1,3% stats.

Αν με καλύψει και σε επίπεδο Final Fantasy θα είναι από τα πλέον hyped παιχνίδια για μένα.

Ναι αυτο θα ελεγα οτι με χαλασε και εμενα, δειχνει ομως πιο toned down σε σχεση με τα loot explosions του Nioh. Παντως οκ ειναι υπερβολικα νωρις, θεωρω οτι η SE θα παρει σοβαρα το feedback. Σιγουρα δεν θα μιλαμε για εναν τιτλο για ολους παντως, δεν ανηκει στα mainstream FF περισσοτερο spin-off/experiment ειναι.

25 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Εβαλα να το δω σε stream youtube και το εβγαλα σε 3', δεν ειναι του γουστου μου ουτε αισθητικα ουτε σαν gameplay. Επισης καπου διαβασα οτι τα γραφικα ειναι ps3 και νομιζω εχουν δικιο.. δεν ξερω γιατι συνεχιζουν να αμαυρωνουν το franchise με τετοιες κινησεις.

Θελω να πιστευω οτι το FF XX θα ειναι turn based γιατι οι παικτες θα εχουν "βαρεθει" το hack n slash. 😅

Δοκιμασε DQ XI, Octopath η SE βγαζει και πολυ καλα turn-based σημερα, δεν ξερω γιατι φαινεται να το αγνοουν ολοι αυτο και γιατι έχετε κολλήσει τοσο με τα FF.  Επίσης οπως ειπα αυτο δεν ειναι main entry στο franchise εχει απλα το ονομα στον τιτλο και καποια σχεση με την υποθεση του πρωτου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...