Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι είναι η δύναμη του feedback των πελατών.

Όσοι έχετε D14 αλλά και τα Matebook 13 & X, αυτά δηλαδή που έχουν φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, μπείτε στον Huawei PC Manager (κάτω δεξιά με διπλό κλικ).

Μπείτε στα settings και αλλάξτε τη διάρκεια του φωτιζόμενου πληκτρολογίου. Μπορείς πλέον να επιλέξεις ρύθμιση να μην απενεργοποιείται ποτέ... 

Μέχρι τώρα ήταν στα 15sec και μετά έσβηνε. Αυτό πλέον δεν ισχύει και σας το γράφω όντας με ένα πλατύ χαμόγελο. Τόσο γιατί χαίρομαι που συνέβη, όσο γιατί πάλεψα στο huawei community για να συμβεί. 

 

Μπράβο και στη Huawei που "ακούει".

 

Πλέον αποκτά ακόμα μεγαλύτερο νόημα η επιλογή του D14 έναντι του D15.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2020 στις 6:16 ΜΜ, Giuseppe Busso είπε

Τι είναι η δύναμη του feedback των πελατών.

Όσοι έχετε D14 αλλά και τα Matebook 13 & X, αυτά δηλαδή που έχουν φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, μπείτε στον Huawei PC Manager (κάτω δεξιά με διπλό κλικ).

Μπείτε στα settings και αλλάξτε τη διάρκεια του φωτιζόμενου πληκτρολογίου. Μπορείς πλέον να επιλέξεις ρύθμιση να μην απενεργοποιείται ποτέ... 

Μέχρι τώρα ήταν στα 15sec και μετά έσβηνε. Αυτό πλέον δεν ισχύει και σας το γράφω όντας με ένα πλατύ χαμόγελο. Τόσο γιατί χαίρομαι που συνέβη, όσο γιατί πάλεψα στο huawei community για να συμβεί. 

Μπράβο και στη Huawei που "ακούει".

Πλέον αποκτά ακόμα μεγαλύτερο νόημα η επιλογή του D14 έναντι του D15.

Στο matebook 13 δεν βρίσκω την επιλογή αυτή που λες. Αν μπορείς πες μου αναλυτικά τα βήματα αφού ανοίξω το PC Manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το άσπρο ρε παιδιά σας φαίνεται φυσιολογικό ή να το πάω από huawei ;

Επίσης παρατηρώ ότι καίει πολύ το αλουμίνιο στη φόρτιση τελευταία. Δεν ξέρω αν ήταν πάντα έτσι γιατί το χα πάνω στο γραφείο 9/10 φορές που φόρτιζα αλλά τελευταία που το βάζω στα πόδια μου λαμπαδιαζει  

ΥΓ Τρομερό update με το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο! Screenshot_20200728_005747_com.android.gallery3d.jpg.5151339971b97916950b1e6dcb1077c4.jpg

Επεξ/σία από BigSaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Στο matebook 13 δεν βρίσκω την επιλογή αυτή που λες. Αν μπορείς πες μου αναλυτικά τα βήματα αφού ανοίξω το PC Manager.

Δεν σου βγάζει αυτό;

Στιγμιότυπο οθόνης (5).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giuseppe Busso είπε

Δεν σου βγάζει αυτό;

Στιγμιότυπο οθόνης (5).png

Δυστυχώς όχι! Ίσως χρειάζομαι κάποιο bios update ή γενικά κάποιο update, αλλά από το επίσημο site δε βρησκω το support για το matebook 13 (AMD). Βρίσκω μόνο το support του "matebook 13 2020" ή του "matebook 13", αλλά εκαστα είναι με Intel cpu's και έχω φρικάρει λίγο. 

Αν κάποιος έχει βρει το επίσημο support για το 13 (AMD) ας μου στείλει το link. 

Πάντως μέσω του PC manager θεωρούμαι πλήρως ενημερωμένος σε drivers & λογισμικό γενικότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Δυστυχώς όχι! Ίσως χρειάζομαι κάποιο bios update ή γενικά κάποιο update, αλλά από το επίσημο site δε βρησκω το support για το matebook 13 (AMD). Βρίσκω μόνο το support του "matebook 13 2020" ή του "matebook 13", αλλά εκαστα είναι με Intel cpu's και έχω φρικάρει λίγο. 

Αν κάποιος έχει βρει το επίσημο support για το 13 (AMD) ας μου στείλει το link. 

Πάντως μέσω του PC manager θεωρούμαι πλήρως ενημερωμένος σε drivers & λογισμικό γενικότερα. 

https://consumer.huawei.com/en/support/laptops/matebook-13-2020/

 

Εδώ βλέπω ότι υπάρχει η 1.16 έκδοση BIOS για το Matebook 13 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Giuseppe Busso είπε

https://consumer.huawei.com/en/support/laptops/matebook-13-2020/

Εδώ βλέπω ότι υπάρχει η 1.16 έκδοση BIOS για το Matebook 13 2020.

Ναι αλλά όχι για Ryzen... 

 

Screenshot_20200728_141752_com.android.chrome.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Giuseppe Busso Δυστυχώς αυτό το 13αρι δεν είναι το ίδιο με αυτό που πουλήθηκε στην Ελληνική αγορά πριν λίγους μήνες. Αυτό που παραθέτεις είναι με Intel cpu 10ης γενιάς, ενώ το δικό μας με AMD (και επίσημα είναι του 2019 μοντέλο). Αυτό με τον cpu i5-82xx είναι του 2018 αν έχω καταλάβει σωστά. 

Το μόνο παράπονο που έχω από την huawei είναι ότι για εμάς με τον AMD cpu δεν μας έχει ξεχωριστό λινκ για support στο official site. Όσοι έχουμε το 13 (AMD) ας κινητοποιήθουμε να ρωτήσουμε τι παίζει ή να στείλουμε ένα μέιλ να μας συμπεριλάβει στο support και εμάς. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ίων Δραγούμης ναι δεν το πρόσεξα αυτό.

Παίδες εμείς με τα D14άρια κάναμε χαμό στο support για 2 πράγματα. Πρώτον για αναβάθμιση στη BIOS που κάτι φαίνεται έχει αλλάξει προς το καλύτερο για το ανεμιστηράκι.

Δεύτερον για αυτή τη ρύθμιση στο φωτιζόμενο πρηκτρολόγιο.

Κινητοποιηθείτε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το D14 και στον έλεγχο των οδηγών, εμφανίζει στην έκδοση του Bios ακόμα την 1.05.

Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα με τις νέες δυνατότητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, koinos123 είπε

Έχω το D14 και στον έλεγχο των οδηγών, εμφανίζει στην έκδοση του Bios ακόμα την 1.05.

Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα με τις νέες δυνατότητες;

https://consumer.huawei.com/en/support/laptops/matebook-d-14-amd

 

Screenshot_20200728_195659_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω d14 1.09 bios(τελευταίο) και τελευταίο pc manager απευθείας από το site της huawei και την ρύθμιση για το φωτιζόμενο δεν την έχω ακομα. Υποψιάζεται κάνεις τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...