Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , άλλαξα ssd με έναν 500αρη και έβαλα 10αρια .... για κάποιο λόγο δεν μ βγάζει drivers wifi ... , εβαλα και το honor pc manager , ταχα κατεβάζει νεότερα drivers αλλά δεν γίνεται κάτι , ξέρουμε τι φοράει , μπας και βάλω απευθειας του δέκτη τους drivers ; Honor magic book 15 ryzen 3

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλησπέρα , άλλαξα ssd με έναν 500αρη και έβαλα 10αρια .... για κάποιο λόγο δεν μ βγάζει drivers wifi ... , εβαλα και το honor pc manager , ταχα κατεβάζει νεότερα drivers αλλά δεν γίνεται κάτι , ξέρουμε τι φοράει , μπας και βάλω απευθειας του δέκτη τους drivers ; Honor magic book 15 ryzen 3

Ριξε μια ματια και απο drivers cloud

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Ριξε μια ματια και απο drivers cloud

Το Βρήκα Μέσω του Windows Update # 

Είχε 3 προαιρετικές ενημερώσεις, η μια ήταν του Wi-Fi Realtek 8822CE είναι ο controller 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο D15; Ρωτάω για ένα φίλο που το έχει 3 χρόνια μετά από δική μου πρόταση και βλέπει αισθητή πτώση διάρκειας. Είναι εύκολο να του το κάνω εγώ ή να το πάει πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Philippe είπε

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία στο D15; Ρωτάω για ένα φίλο που το έχει 3 χρόνια μετά από δική μου πρόταση και βλέπει αισθητή πτώση διάρκειας. Είναι εύκολο να του το κάνω εγώ ή να το πάει πουθενά;

Η αντικατάσταση μπαταρίας είναι γελοία υπόθεση…

Αρκεί να έχεις την καινούργια μπαταρία και να μπορείς να λύσεις 2-3 βίδες…

 

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, οπότε θα του την αλλάξω εγώ γιατί αυτός δεν μπορεί ούτε μια βίδα να βγάλει. Η νέα ερώτηση είναι από πού να πάρω την μπαταρία. Έχει ένα κατάστημα στο skroutz στα 95€, υποθέτω δεν θα είναι γνήσια. Πόσο να κάνει άραγε η γνήσια; Αν έχει αλλάξει κανείς με ιμιτασιόν και μπορεί να μας πει πόσο καλή του βγήκε. Ο κωδικός φαίνεται να είναι αυτός: 11.46V 42Wh 3665mAh HB4692J5ECW-31


https://www.skroutz.gr/s/50587920/Mpataria-Laptop-Battery-gia-Huawei-MateBook-D-15-HUA-HB4692J5ECW-31-HB4692J5ECW-31-HB4692J5ECW-31B-HB4692J5ECW-31C-3ICP3-78-101-3ICP5-62-81-11-46V-42Wh-3665mAh-me-kalodiotainia-10pins-Kod-1-BAT0531.html

Και έχει στα amazon δύο κινέζικες ΑΝΤΙΕΕ και WYGUO, η δεύτερη πιο ακριβή. Μία από αυτές θα είναι και του skroutz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
14 ώρες πριν, Philippe είπε

Τα 85€ έγιναν 190€ τελικά. Εξαρχής δεν έβγαζε νόημα να είναι τόσο φθηνό το επισημο service.

Είναι λίγο τσουχτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή σας ημέρα.

Καθαρή Δευτέρα σήμερα και είπα να τηρήσω το έθιμο…

Έτσι καθάρισα τους δυο ανεμιστήρες από το HUAWEI matebook 14 λαπτοπ μου.

Δέκα λεπτά από τον χρόνο μου και έγιναν οι ανεμιστήρες λαμπίκο!

Που στο καλό την βρίσκει την σκόνη, όταν καθαρίζω όλες τις επιφάνειες που το έχω ακουμπισμένο…;

image.png.7beb6f1642a15b37b36a9fd848f8eec0.png

image.png.ae6cd16a4d752d889e69f23636b47775.png

image.png.4003548013bde7db6ea226eb30e2a999.png

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...