Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Daredevil είπε

Κάτι δεν πάει καλά... 0 console gameplay και τώρα αυτό....

Δεν πιστεύω οτι μας κρύβουν κατι. H Blobber team ειναι γνωστοί μπαγλαμάδες που δεν  μπορούν να κάνουν optimize ούτε το Pacman. Θυμάμαι που στο Layers of fear ,είχα stutters και framedrops στα 1440p με gtx1080ti .Εδω οι τύποι  λένε για 4K@30 στο XSX .Σιγά το παιχνίδι που δεν μπορεί να τρέξει στα 60fps! Κλειστοί χώροι χωρίς τρελά LOD's,  ελάχιστα NPC activities , περιορισμένη δυναμικότητα (μόνο το dual asset loading και rendering λόγω του dual world ). Μάλλον αυτό το dual world rendering τους τεντώνει, με τίποτα on the fly αλλαγές στη γεωμετρία και στα shaders. Είναι γενικά όμως αυτό το team , κάπως .

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2020 στις 5:47 ΜΜ, Demis είπε

Στα κλειδαδικα φοριέται πολύ η 3μηνη συνδρομή ultimate στα 22 - 23 ευρώ. Αν είσαι νέος συνδρομητής (που από ότι φαίνεται είσαι) συμφέρει μια προσφορά της ms που μετατρέπεις το gold σου σε game pass ultimate με ένα ευρώ. Οπότε, αγοραζεις 2 με 3 χρόνια gold, και έπειτα με ένα ευρώ το μετατρέπεις σε xgp Ultimate. 

Πάντως ναι, αν δεν σε ενδιαφέρουν οι αποκλειστικότητες της Sony, το xbox είναι η συμφέρουσα επιλογή 

και εδω ερχεται μια ερωτηση κρισεως ... αγοραζω το X και εχω ενεργη συνδρομη και παιζω ολα τα παιχνιδια . Μεχρι εδω ολα καλα . Μια μερα λοιπον ο πΟΤΕ εχει βλαβη και δεν εχω ιντερνετ . Ή καλοκαιριασε και παω στο εξοχικο που δεν εχω ιντερνετ . Τα παιχνιδια θα μπορω να τα παιξω ?!?!?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Medium θα υποστηρίζει κανονικά Ray-tracing.

https://xboxera.com/2020/08/06/the-medium-ray-tracing-mentions-being-removed-from-some-xbox-com-pages/

Μην δίνετε βαρύτητα σε ότι σαχλαμάρα λέγεται στο Internet. Έχουμε να ακούσουμε και να διαβάσουμε πολλά ευτράπελα μέχρι να βγουν οι κονσόλες.

7 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

και εδω ερχεται μια ερωτηση κρισεως ... αγοραζω το X και εχω ενεργη συνδρομη και παιζω ολα τα παιχνιδια . Μεχρι εδω ολα καλα . Μια μερα λοιπον ο πΟΤΕ εχει βλαβη και δεν εχω ιντερνετ . Ή καλοκαιριασε και παω στο εξοχικο που δεν εχω ιντερνετ . Τα παιχνιδια θα μπορω να τα παιξω ?!?!?!?!?!

Αν τα έχεις κατεβάσει στο σκληρό σου δίσκο ναι θα μπορείς να τα παίξεις.

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Malthador είπε

link? 

Εχω Inside Info 😎

Spoiler

Βασικα η προβλεψη μου βασιζεται στο εξης, 

το The Medium εχει 10% προσφορα στο pre-order μεχρι τις 3 Νοεμβριου. Συνηθως η προσφορα του pre-order σταματαει στο release date. Αρα αν οντως ισχυει αυτο και βγει το game στις 3/11 για PC και SeriesX τοτε πιστευω θα βγει και η κονσολα

there you have it

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, GaGaS_Thess said:

και εδω ερχεται μια ερωτηση κρισεως ... αγοραζω το X και εχω ενεργη συνδρομη και παιζω ολα τα παιχνιδια . Μεχρι εδω ολα καλα . Μια μερα λοιπον ο πΟΤΕ εχει βλαβη και δεν εχω ιντερνετ . Ή καλοκαιριασε και παω στο εξοχικο που δεν εχω ιντερνετ . Τα παιχνιδια θα μπορω να τα παιξω ?!?!?!?!?!

Με την προϋπόθεση πως :

  • Έχεις ενεργή συνδρομή GP, η κονσόλα που έχεις στο σπίτι είναι δηλωμένη σαν "home" και ο πρώτος λογαριασμός είναι αυτός που έχει τη συνδρομή 
  • Δεν έχει περάσει διάστημα 30 ημερών από την τελευταία φορά που ήσουν online. 

Με απλά λόγια σου αφήνει 30 μέρες offline play, αλλά για να έχεις πρόσβαση πρέπει να είναι home (με τον λογαριασμό σου) η κονσόλα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Demis είπε

Με την προϋπόθεση πως :

  • Έχεις ενεργή συνδρομή GP, η κονσόλα που έχεις στο σπίτι είναι δηλωμένη σαν "home" και ο πρώτος λογαριασμός είναι αυτός που έχει τη συνδρομή 
  • Δεν έχει περάσει διάστημα 30 ημερών από την τελευταία φορά που ήσουν online. 

 

Με απλά λόγια σου αφήνει 30 μέρες offline play, αλλά για να έχεις πρόσβαση πρέπει να είναι home (με τον λογαριασμό σου) η κονσόλα.


Σωστά φίλε μου ΑΛΛΑ, επειδή την "έπαθα" πριν 1 μήνα : πρέπει και να ενεργοποιήσεις/βάλεις την κονσόλα σου σε "offline mode" - είναι μια επιλογή (πρόσφατη ? δεν ξέρω, ας με ενημερώσετε αμα κάνω λάθος) στα settings της κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, red1 said:


Σωστά φίλε μου ΑΛΛΑ, επειδή την "έπαθα" πριν 1 μήνα : πρέπει και να ενεργοποιήσεις/βάλεις την κονσόλα σου σε "offline mode" - είναι μια επιλογή (πρόσφατη ? δεν ξέρω, ας με ενημερώσετε αμα κάνω λάθος) στα settings της κονσόλας.

Νομίζω ότι αυτό που λες έχει να κάνει με το αν είναι home η κονσόλα. Θα το ψάξω σύντομα και θα ενημερώσω 

Edit : Με ένα σύντομο search, αρκεί να είναι η κονσόλα σεταρισμενη με τον λογαριασμό που έχει τη συνδρομή σαν "Home" 

Επεξ/σία από Demis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, firepc είπε

Εχω Inside Info 😎

  Απόκρυψη περιεχομένων

Βασικα η προβλεψη μου βασιζεται στο εξης, 

το The Medium εχει 10% προσφορα στο pre-order μεχρι τις 3 Νοεμβριου. Συνηθως η προσφορα του pre-order σταματαει στο release date. Αρα αν οντως ισχυει αυτο και βγει το game στις 3/11 για PC και SeriesX τοτε πιστευω θα βγει και η κονσολα

there you have it

https://makeagif.com/gif/kalos-kalos-tsoybelas-mFj1wd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2020 στις 10:12 ΠΜ, nekrik είπε

Δεν πιστεύω οτι μας κρύβουν κατι. H Blobber team ειναι γνωστοί μπαγλαμάδες που δεν  μπορούν να κάνουν optimize ούτε το Pacman. Θυμάμαι που στο Layers of fear ,είχα stutters και framedrops στα 1440p με gtx1080ti .Εδω οι τύποι  λένε για 4K@30 στο XSX .Σιγά το παιχνίδι που δεν μπορεί να τρέξει στα 60fps! Κλειστοί χώροι χωρίς τρελά LOD's,  ελάχιστα NPC activities , περιορισμένη δυναμικότητα (μόνο το dual asset loading και rendering λόγω του dual world ). Μάλλον αυτό το dual world rendering τους τεντώνει, με τίποτα on the fly αλλαγές στη γεωμετρία και στα shaders. Είναι γενικά όμως αυτό το team , κάπως .

O oρισμος του armchair developer. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...