Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

σκεφτομαι με την κονσολα μηπως να αγορασω και μια soundbar . Η τηλεοραση εχει ARC απο οτι διαβαζω χρειαζεται . Τι παιζει εδω ; Η soundbar θα παει με HDMI στο ARC ? Και η κονσολα ; σε αλλο HDMI ;

Ναι το sound bar θα συνδεθει στην arc θυρα. Η λογικα θα εχει και optical αν θες να την συνδεσεις με αυτο τον τροπο

Το κακο ειναι οτι καβατζωνει μια hdmi θυρα με arc

21 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Τεράστια νέα για το xCloud και το Xbox multiplayer : Η MS στήνει σέρβερ στην Αττική.

https://www.ethnos.gr/oikonomia/126926_microsoft-anakoinonetai-ependysi-1-dis-eyro-stin-ellada

Ελπιζω να μη στραβωσει κατι με τους πολιτικατζες μας και το μετανιωσει η ms.Μιλαμε για τεραστιο βημα.θα παιζεις online σε pc xbox και θα συνδεεσαι αττικη; χαχαχ καλο..stream xcloud κτλπ θα πηγαινει τρενο

Απορια.. 1δις ευρω στοιχιζει να στησει σερβερ η ms?? Μηπως γινεται και καποια αλλη επενδυση ταυτοχρονα; με 1 δις ευρω σηκωνεις νησι οχι σερβερ

Σε 5 χρονια βλεπω την ms να ειναι σε διαφημισεις μεχρι και στα τσιγαρα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ελπιζω να μη στραβωσει κατι με τους πολιτικατζες μας και το μετανιωσει η ms.Μιλαμε για τεραστιο βημα.θα παιζεις online σε pc xbox και θα συνδεεσαι αττικη; χαχαχ καλο..stream xcloud κτλπ θα πηγαινει τρενο

Απορια.. 1δις ευρω στοιχιζει να στησει σερβερ η ms?? Μηπως γινεται και καποια αλλη επενδυση ταυτοχρονα; με 1 δις ευρω σηκωνεις νησι οχι σερβερ

Σε 5 χρονια βλεπω την ms να ειναι σε διαφημισεις μεχρι και στα τσιγαρα

Σύμφωνα με την "Καθημερινή” οι ανακοινώσεις αναμένεται να γίνουν αύριο από το Μουσείο της Ακρόπολης. Πληροφορίες αναφέρουν ότι η επένδυση αναμένεται να αφορά τις δραστηριότητες της εταιρείας στην δημιουργία υποδομών και τμήματος ανάπτυξης R&D πάνω στις υπηρεσίες cloud. 

Πρόκειται για ένα deal το οποίο δουλεύεται εδώ και αρκετό καιρό από τα υπουργεία Ψηφιακής Διακυβέρνησης και Ανάπτυξης, τον συντονισμό είχε το ίδιο το γραφείο του πρωθυπουργού και οι προετοιμασίες έγιναν υπό συνθήκες άκρας μυστικότητας, καθώς όλες οι πλευρές έχουν υπογράψει σύμφωνο εμπιστευτικότητας. 

Η Microsoft έχει ήδη δουλέψει μαζί με την κυβέρνηση στο "project Olympia" που αφορά εφαρμογές επαυξημένης προσωπικότητας στον αρχαιολογικό χώρο της Ολυμπίας. Ακόμη, ο τεχνολογικός κολοσσός ανακοίνωσε φέτος την εξαγορά της ελληνικής Softomotive και την δημιουργία ενός κέντρου έρευνας και καινοτομίας πάνω στις τεχνολογίες RPA. 

Αξίζει να σημειωθεί πως η επένδυση της Microsoft για υπηρεσίες cloud ανακοινώνεται λίγο μετά από την ψήφιση του νόμου για τoν Κώδικα Ψηφιακής Διακυβέρνησης που -όπως έχει γράψει το Capital.gr- μεταξύ άλλων καθορίζει πως το Δημόσιο θα στραφεί αποκλειστικά σε υπηρεσίες Cloud, υποχρεωτικά από το 2022 και έπειτα. 

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3485349/megali-ependusi-tis-microsoft-stin-ellada

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ελπισουμε να μην τα σκ..σουν οι δικοι μας και χαλασει η μπιζνα, ειναι εξαιρετικη επενδυση.

με την Αμαζον που θα ανοιγε data center στην Ελλαδα, τι εγινε με αυτο; προχωραει η δουλεια η μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

σκεφτομαι με την κονσολα μηπως να αγορασω και μια soundbar . Η τηλεοραση εχει ARC απο οτι διαβαζω χρειαζεται . Τι παιζει εδω ; Η soundbar θα παει με HDMI στο ARC ? Και η κονσολα ; σε αλλο HDMI ;

Επειδη εχω soundbar lg sj7 στο one x την εχω συνδεσει με optical που εχει η tv μου. Samsung qled ειναι οποτε οταν παιζω xbox επιλεγω να βγαινει ο ηχος απο την ηχομπαρα. Μια χαρα ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβληνατιζει ότι έχω 3 hdmi μια το δορυφορικό 1 το xbox 360 και μια θα μπει το Χ. Θα μου πεις αφου μπει το Χ το 360 τι το θέλεις... Είναι, σπασμένο και έχω πολλα σπασμένα παιχνιδια . Δεν ξέρω προβληματιζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Με προβληνατιζει ότι έχω 3 hdmi μια το δορυφορικό 1 το xbox 360 και μια θα μπει το Χ. Θα μου πεις αφου μπει το Χ το 360 τι το θέλεις... Είναι, σπασμένο και έχω πολλα σπασμένα παιχνιδια . Δεν ξέρω προβληματιζομαι

Αγόρασε ένα hdmi switch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Αγόρασε ένα hdmi switch. 

Καλώδια συσκευές ρευματα γυναικα που γκρινιαζει..... Χαχαχαχαχαχαχα θα βγάλω το 360 δεν μαμεις σαμπως ποσες φορες θα γυρίσω στο 360 να παιξω παιχνιδι

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Καλώδια συσκευές ρευματα γυναικα που γκρινιαζει..... Χαχαχαχαχαχαχα θα βγάλω το 360 δεν μαμεις σαμπως ποσες φορες θα γυρίσω στο 360 να παιξω παιχνιδι

Οι κονσόλες κατά καιρούς στο σαλόνι αλλάζουν. Το 360 jtag δεν πρόκειται να φύγει ποτέ από εκεί!!! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

σκεφτομαι με την κονσολα μηπως να αγορασω και μια soundbar . Η τηλεοραση εχει ARC απο οτι διαβαζω χρειαζεται . Τι παιζει εδω ; Η soundbar θα παει με HDMI στο ARC ? Και η κονσολα ; σε αλλο HDMI ;

Παρε soundbar(πηρα τελος του 18 και ακομα δεν το εχω μετανιωσει)σουπερ ευχαριστημενος

Θα την βαλεις σε μια θυρα αρκ που εχει η τηλεοραση σου)και θα παιζει τα παντα με ηχο που θα βγαινει κατευθειαν απο την ηχομπαρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Οι κονσόλες κατά καιρούς στο σαλόνι αλλάζουν. Το 360 jtag δεν πρόκειται να φύγει ποτέ από εκεί!!! 

Δυστυχώς έχεις δίκαιο...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Με προβληνατιζει ότι έχω 3 hdmi μια το δορυφορικό 1 το xbox 360 και μια θα μπει το Χ. Θα μου πεις αφου μπει το Χ το 360 τι το θέλεις... Είναι, σπασμένο και έχω πολλα σπασμένα παιχνιδια . Δεν ξέρω προβληματιζομαι

 

 Γιάννη αγόρασα αυτό εδώ από skroutz στα 20€ και παίζει μέχρι 4Κ 30fps . Το έβαλα HDMI 1 και έριξα επάνω Cosmote-Nova-Apple TV 4K  και ελευθέρωσα τις HDMI θύρες τις τηλεορασης  όπου σύνδεσα το PS4  στην HDMI 2  στην 3 θα πάει το XBOX series X  και στην 4 το PS5.

Webp.net-resizeimage.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

 Γιάννη αγόρασα αυτό εδώ από skroutz στα 20€ και παίζει μέχρι 4Κ 30fps . Το έβαλα HDMI 1 και έριξα επάνω Cosmote-Nova-Apple TV 4K  και ελευθέρωσα τις HDMI θύρες τις τηλεορασης  όπου σύνδεσα το PS4  στην HDMI 2  στην 3 θα πάει το XBOX series X  και στην 4 το PS5.

Webp.net-resizeimage.jpg

Ειναι μια, λυση δεν λεω αλλα πολλα, καλώδια πολλες πρίζες με ότι αυτό συνεπάγεται.... Θα κοιτάξω να παω το 360 στο δωμάτιο της μικρής μαλλον για κανα kinect

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

 Γιάννη αγόρασα αυτό εδώ από skroutz στα 20€ και παίζει μέχρι 4Κ 30fps . Το έβαλα HDMI 1 και έριξα επάνω Cosmote-Nova-Apple TV 4K  και ελευθέρωσα τις HDMI θύρες τις τηλεορασης  όπου σύνδεσα το PS4  στην HDMI 2  στην 3 θα πάει το XBOX series X  και στην 4 το PS5.

Webp.net-resizeimage.jpg

Επειδη ενδιαφερομαι ποιο μοντέλο ειναι γιατι δεν το βρισκω skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...