Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ADHD είπε

thnx γιατι αρχισαν να μαζευονται πολλα hdmi. 🙂

Δες από Αλι απευθείας καλύτερα. Και πιο φθηνά και πιο καλά (και μέχρι την κυκλοφορία θα έχουν έρθει κιόλας).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Wake me up when the 60fps patch is out.

Πραγματικά θα είναι σαν να γίνεται release από το 0 ξανά το game. Τεράστια διαφορά. Ο λόγος που παράτησα το Destiny 2 σχετικά γρήγορα είναι τα 30fps

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντυπωσιακο feature 

Διοτι σε παλαιοτερους τιτλους του 360,που  η συγκεκριμενη  τεχνολογια  δεν υπηρχε 

Τους αναπαραγει στο  να παιζουν hdr τωρα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εντυπωσιακο feature 

Διοτι σε παλαιοτερους τιτλους του 360,που  η συγκεκριμενη  τεχνολογια  δεν υπηρχε 

Τους αναπαραγει στο  να παιζουν hdr τωρα

 

 

Δεν είναι μαγεία - ούτε καν εντυπωσιακό. Είναι proper implementation σε hardware και διάφορα άλλα τεχνολογικά features μέχρι και το software:

 

 

image.png.41f422dc874aa002a2da70414d10f721.png

 

 

Machine Learning από το Microsoft Advanced Technology Group και προφανώς hardware assisted σε system level από το xbox Series X/S.

 

 

 

Επεξ/σία από Tesseract
proper spacing
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εξαιρετικο νέο, παιζει να μην την γλυτώσουμε την αγορα τελικα.

Το Control που σερνότανε στα πάντα όπως και το Quantum Break είναι οι πιο εντυπωσιακές βελτιώσεις. 

Και το monster hunter world φυσικά.

12 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Με προβληνατιζει ότι έχω 3 hdmi μια το δορυφορικό 1 το xbox 360 και μια θα μπει το Χ. Θα μου πεις αφου μπει το Χ το 360 τι το θέλεις... Είναι, σπασμένο και έχω πολλα σπασμένα παιχνιδια . Δεν ξέρω προβληματιζομαι

Μιας και προτίθεσαι να αγοράσεις soundbar γιατί δεν κοιτάς κάποιο με παραπάνω από 1 hdmi inputs?

Ξέρεις υπάρχουν soundbars/avr με παραπάνω από ένα π.χ. 3 και συνδέεις εκεί ότι θες και από αυτό χρειάζεσαι μόνο ένα ακόμα σαν output/input στο arc της τηλεόρασης.

Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις είναι τι είδους Passthrough κάνουν (4k/30/60 κτλ...)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χωρίς patch μόνο το loading για το destiny 2 αλλάζει το παιχνίδι..φυσικά αν το έχεις στο pc δεν είναι κάτι φοβερό

αλλά στις κονσόλες ps4 και xbox έχει ξεφτιλιστεί το loading time

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Daredevil said:

Περίμενε κανείς να έκανε θόρυβο τρέχοντας current gen παιχνίδι και χωρίς patch ώστε να εκμεταλλευτεί την δύναμη της  κονσόλας; Εγώ πιστεύω θα είναι αθόρυβο αλλά το τεστ αυτό είναι αστείο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω όσο πιο καθαρά μπορώ:

Το συγκριτικό μεταξύ PS5 / Series σε Frame timesdB θορύβου, θερμοκρασίες και teardown που θα δείξει την ποιότητα των components θα είναι ο μεγαλύτερος παράγοντας για την επιλογή μου αυτή τη γενιά. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για μένα, αλλά για πολλούς. Είναι απλά ανίκουστο να παίζουμε με Vsync, frame drops και θόρυβο από ανεμιστήρια το 2020.

Μέχρι στιγμής το σκορ είναι ∞ - 0 καθώς η Sony επιλέγει να μην δείξει τίποτα.

Έχω προπαραγγείλει Series X. Αν εμφανιστούν data και δείξουν πρωτιά του PS5 με αισθητή διαφορά σε αυτό τον τομέα, πολύ άνετα το αφήνω και παίρνω PS5*.

Αυτά για όσους αναρωτιούνται "τι σας νοιάζουν όλα αυτά, developers είστε;"

*Λέμε τώρα. Μένει να δώσει υποστήριξη FreeSync & κάτι αντίστοιχο του Fast Input + DLI & IPv6 support για να μου δώσει δέλεαρ για το hardware της

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψύχωση με τον θόρυβο, δεν θέλω να κάνουν κιχ. Το αρχικό ps4 ήταν αεροπλάνο. Στο Pro η κατάσταση βελτιώθηκε και το slim ήταν αθόρυβο. Η παραπάνω σύγκριση του Χ με το Pro βοηθά να καταλάβω πόσο αθόρυβο είναι. Αν όμως δεν έχει κάποιος και τις 2 συσκευές δεν θα καταλάβει τίποτα. Αντί αυτού θα μπορούσαν να έχουν βάλει τα db άλλων συσκευών που λίγο πολύ όλοι έχουμε ακούσει, υπάρχουν ένα σωρό. Ε ταΐζει και λίγο τα trolls η είδηση έτσι όπως είναι γραμμένη.

2 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Θα το πω όσο πιο καθαρά μπορώ:

Το συγκριτικό μεταξύ PS5 / Series σε Frame timesdB θορύβου, θερμοκρασίες και teardown που θα δείξει την ποιότητα των components θα είναι ο μεγαλύτερος παράγοντας για την επιλογή μου αυτή τη γενιά. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για μένα, αλλά για πολλούς. Είναι απλά ανίκουστο να παίζουμε με Vsync, frame drops και θόρυβο από ανεμιστήρια το 2020.

Μέχρι στιγμής το σκορ είναι ∞ - 0 καθώς η Sony επιλέγει να μην δείξει τίποτα.

Έχω προπαραγγείλει Series X. Αν εμφανιστούν data και δείξουν πρωτιά του PS5 με αισθητή διαφορά σε αυτό τον τομέα, πολύ άνετα το αφήνω και παίρνω PS5*.

Αυτά για όσους αναρωτιούνται "τι σας νοιάζουν όλα αυτά, developers είστε;"

*Λέμε τώρα. Μένει να δώσει υποστήριξη FreeSync & κάτι αντίστοιχο του Fast Input + DLI & IPv6 support για να μου δώσει δέλεαρ για το hardware της

Για μένα πάλι it's all about  qualify of the games. Για αυτό το παίρνεις άλλωστε, για να παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...