Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, john1080 είπε

Να ρωτησω κατι;Δεν ξερω αν εχει απαντηθει ξανα,αλλα δεν το βρηκα...
Αν παρω το series X θα μπορω να παιζω ενα παιχνιδι ονλαιν με καποιον που εχει το xbox S (οχι series S).Πχ να παιζω Φιφα 21 εγω απο series X και ο αλλος απο το απλο Xbox η το S;;;

https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-21-wont-support-cross-platform-play-even-within-console-families/

nop

για το fifa μιλάμε έτσι? Φαντάζομαι θα υπάρχουν τίτλοι που θα το κάνουν.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

απλώς χρειάζεσαι τo physical game γιατί το digital έχει αναγκαστικό patch για locked 30fps

δηλαδη οποιος εχει αγορασει το παιχνιδι ψηφιακο, πρεπει να αγορασει ξανα το παιχνιδι σε δισκακι για να το παιξει στα 60 fps???

j/k 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Είσαι σίγουρος;Πολύ κουλό μου ακούγεται 

ναι

Αναφορά σε κείμενο

Now, with the arrival of Xbox Series X, it's finally possible to play the game on console at 60 frames per second. And with one extremely minor exception, that's a locked 60fps. It's one of the most transformative experiences I've yet experienced via the new console's backwards compatibility feature - a game renowned for sub-optimal play is now basically flawless in performance terms. Actually breaking the 30fps limit of the game isn't easy though. It requires users to have access to the original disc release and to block any attempts to download any patches. This OG code is different from all the patches that followed by actually running with an unlocked frame-rate - a poor state of affairs back in the day for console users, but essential six years later in allowing us to leverage the huge CPU power offered by the Zen 2 processors within the next-gen machines.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Είσαι σίγουρος;Πολύ κουλό μου ακούγεται 

προφανως το παιχνιδι αρχικα ειχε δοθει με unlocked framerate και επειδη η αποδοση ηταν κακη, βγαλαν στην πορεια patch που το κλειδωνε στα 30...

και με το δισκακι, πάλι θα πρεπει να εμποδισεις το update για να το παιξεις στα 60...Οταν το κατεβαζεις ψηφιακα, δεν εχεις την επιλογη να κατεβασεις προηγουμενη ξεκλειδωτη εκδοση...

παντως δε νομιζω οτι ειναι τρομερος κοπος, τουλαχιστον για παιχνιδια που δεν εχουν multiplayer, να βγαλουν ενα patch να αφηνει ξεκλειδωτο το framerate...

Θελω να πιστευω οτι τουλαχιστον για τους μεγαλους τιτλους θα το κανουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Καλα το bright memory infinite και το stalker 2 πρεπει να ειναι πολυ must  games.

Ποτε βγαινουν περιπου ξερουμε;

Τα stalker τα λατρεύω και όποιος δεν τα έχει παίξει ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ, είναι τα παιχνίδια που ξεκίνησαν όλα αυτά τα σοβιετικά games , είναι fps adventure , με  horror και rpg  στοιχειά .Έχουν βγει 3 stalker .Το στούντιο είναι από την Ουκρανία και είχε θέματα . Είχαν ανακοινώσει το stalker 2 το 2010, αλλά μετά το στούντιο έκλεισε .Άνοιξε ξανά το 15 , έβγαλαν ένα μέτριο rts  και ανακοίνωσαν ότι δουλεύουν στο stalker 2 το 18. Έχουν πει κυκλοφορία μέσα στο 21.  

 

Το bright memory είναι ένα παιχνίδι που φτιάχνεται από ένα μόνο άτομο , στην ουσία είναι demo 35 λεπτά με μια ώρα ανάλογα πόσο κάλος είσαι . Εντυπωσιακά γραφικά ειδικά για δουλεία ενός ατόμου αλλά από gameplay, story, ατμόσφαιρα μέτρια πράγματα  . Υπάρχει στο steam  από το 2019 και θα είναι νμζ  day one στο x/s . Το  Bright Memory: Infinite δεν ξέρω τι καινούργιο θα φέρει και λογικα παει για μετα το 21 .Αυτά έχει γράψει ο ίδιος στην σελίδα του παιχνιδιού στο steam :

  During the initial stages, since it was pretty difficult to estimate the number of copies that would sell, I decided to create the kind of game that could start out as a demo and later use crowdfunding support to develop further. I’ve finally managed to amass enough time and funding, so the action and general gameplay will remain as-is but the story and stages are all being reworked.

From here on out, I will no longer be developing Bright Memory: Episode 1 any further, but I plan on making regular “experimental” additions of various new features, etc., which players will be able to try out. Once development of Bright Memory: Infinite is complete, it will be distributed as a separate game, but those who have already purchased Bright Memory: Episode 1 will receive a special “100% off” discount coupon for Bright Memory: Infinite prior to its release.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dream21 είπε

29 και σήμερα :) 

67€ για 27 μήνες Game Pass Ultimate :) 

73€ για 36 μηνες ultimate 😊 20€ προλαβα τη μπραζιλ 🥰 απο g2a 

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, malias4 είπε

73€ για 36 μηνες ultimate 😊 20€ προλαβα τη μπραζιλ 🥰 απο g2a 

Δεν βαζει και κανα συνταξιοδοτικό μεσα στο pass ο phil να παρουμε στα 65 να γουσταρουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς από Θεσσαλονίκη να, μου κάνει και, εμένα αυτό με την Βραζιλία να του δώσω τα λεφτά μετρητά γιατί δεν ξέρω πως να το κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, malias4 είπε

73€ για 36 μηνες ultimate 😊 20€ προλαβα τη μπραζιλ 🥰 απο g2a 

Να αγοράσω λες με 40€ 2 ετησιες ΕΑ Access να την μετατρέψω σε 8 μήνες ultimate; 🤔

 

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Υπάρχει κανείς από Θεσσαλονίκη να, μου κάνει και, εμένα αυτό με την Βραζιλία να του δώσω τα λεφτά μετρητά γιατί δεν ξέρω πως να το κάνω? 

Γιάννη έλα PM να σε κανονίσω μέσω Αθήνας 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...