Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον... Εχει δουλεια αποψε... Ανοιγω την tv, ξαναβαζω την παρουσιαση σε 4k, σερβιρω τον εαυτο μου ενα μπυρονι, ξεθαβω το σοβαροτατο και πρεπον για την ηλικια μου σημειωματαριο του χαρι ποτερ και καταγραφω καθε game που εχω σταμπαρει γιατι εχω χασει τον μπουσουλα! 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσωπικα δεν τρελαθηκα exclusive πραγματικα δεν ειχε σχεδον ολα θα βγουν για pc (καλό αυτό βέβαια )

δεν ειδαμε τιποτα που δεν το εχουμε ξαναδει η δεν το εχουμε ξανα παιξει τα ιδια και τα ιδια με καινουργια γραφικα

κακη εντυπωση μου εκανε επισης οτι το 99% τον παιχνιδιον που παρουσιασε ηταν με οπλα (shooter)

2-3 διαμαντακια που εδειξαν προερχονται απο μικρα pc studios τα οποια η ms πηγε και αγορασε για να εχει games οπως και τα περισοτερα ΑΑΑ ηταν της bethesda αν δεν την ειχε εξαγορασει απορω τι θα έδειχναν

 

υγ. S.T.A.L.K.E.R. ,horizon 5 ,phyconauts απο τα καλα που εδειξαν

Επεξ/σία από 6xXx6
  • Confused 11
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά κρατάω τα,  Starfield, Outer worlds2 και Stalker 2 (το οποίο με ενθουσίασε και είναι και του γούστου μου). Τα Plaguetale requiem, Replaced, Atomic heart   και φυσικά το forza horizon 5 (πανέμορφο ειδικά για open world racing και μάλλον θα είναι  το πρώτο arcade racing  που θα παίξω στη ζωή μου, το campaign τουλάχιστον σίγουρα ). Το halo infinite το οποίο στα μάτια μου ήταν σαφώς βελτιωμένο  σε lighting, gi και shaders, αν καί θα ήθελα να δω πιο πολύ single player gameplay που μου έχει λείψει σε halo. Τα δυο jrpg που έδειξαν φαίνεται να τα σπάνε. Τέλος  δεν είμαι σίγουρος για τον τίτλο της Arcane που μου φαίνεται generic coop shooter αν και δεν είδαμε πολλά. Μεγάλος νικητής φυσικά της βραδιάς είναι αναμφίβολα το gamepass το οποίο αναδεικνύεται σε σημαντική δύναμη. Περιμένω πιο πολλά απο τα Xbox studio από 2023 και μετά. Τότε θα γουστάρουμε πραγματικά.

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 6xXx6 είπε

προσωπικα δεν τρελαθηκα exclusive πραγματικα δεν ειχε σχεδον ολα θα βγουν για pc (καλό αυτό βέβαια )

δεν ειδαμε τιποτα που δεν το εχουμε ξαναδει η δεν το εχουμε ξανα παιξει τα ιδια και τα ιδια με καινουργια γραφικα

κακη εντυπωση μου εκανε επισης οτι το 99% τον παιχνιδιον που παρουσιασε ηταν με οπλα (shooter)

2-3 διαμαντακια που εδειξαν προερχονται απο μικρα pc studios τα οποια η ms πηγε και αγορασε για να εχει games οπως και τα περισοτερα ΑΑΑ ηταν της bethesda αν δεν την ειχε εξαγορασει απορω τι θα έδειχναν

Και εμενα αυτο με στεναχωρησε.οπου θα τα παιξει και καποιος στο pc.γιατι να γινετε αυτο ρε γαμωτο; επρεπε μονο εγω με την κονσολαρα μου να τα παιξω. Ετσι γινεται αυτοματος καρα  exlusive  το game και ειναι πολυ πιο απολαυστικο. Δεν το παιζει ο καθε τυχαιος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ, οταν εδειχναν ενα game που δε θυμαμαι ποιο ηταν (ενα με κατι φωτογραφιες που κρεμονταν και ενα σεντουκι με θησαυρο) νομιζα οτι ηταν το indiana jones😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gtsoui είπε

Εντωμεταξυ, οταν εδειχναν ενα game που δε θυμαμαι ποιο ηταν (ενα με κατι φωτογραφιες που κρεμονταν και ενα σεντουκι με θησαυρο) νομιζα οτι ηταν το indiana jones😋

Και εγω το ιδιο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, μετά από 6 χρόνια στην πλατφόρμα (και εσχάτως με το series x) αναρωτιέμαι από πού προκύπτει η μανία με το ps5 στην Ελλάδα. Αν γυρίσουμε πιο πίσω επανήλθα μετα το original xbox στην πλατφόρμα με το xbox one. Παρόλο το κράξιμο, πέρασα ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ώρεα παιξίματος μαζί του....σήμερα αναπάυεται στο εξοχικό και μόλις πάω μετα απο ενα update μπορώ να πάιξω όλα μου τα παιχνίδια μέσω gamepass. Συνέχισα με το Χ το 2018 αν δεν κάνω λάθος και το καταυχαριστήθηκα . Το έβγαλα για πούλημα, δυστυχώς δεν φευγει, nevermind πήγε στο game room, gym , extra office του σπιτιού παίζω ήσυχα όποτε γουστάρω , βλέπω Apple TV, Netflix, YouTube οταν γυμνάζομαι. Τωρα στο σαλόνι και στην 65αρα βασιλεύει το Series X.....απλά αρρώστια , και όταν μαθαίνεις οτι όλες αυτές οι παιχνιδάρες έρχονται με 11-12 ευρώ τον μήνα, δεν νοσταλγείς με τιποτα το Rachet and Clank. Να σημειώσω εδώ οτι τα χρόνια της διακοπής απο την πλατφόρμα, προσπάθησα να εξοικειωθώ με ενα PS3 το οποίο έγινε ο ορισμός του dust gatherer στο σπίτι.....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Και εμενα αυτο με στεναχωρησε.οπου θα τα παιξει και καποιος στο pc.γιατι να γινετε αυτο ρε γαμωτο; επρεπε μονο εγω με την κονσολαρα μου να τα παιξω. Ετσι γινεται αυτοματος καρα  exlusive  το game και ειναι πολυ πιο απολαυστικο. Δεν το παιζει ο καθε τυχαιος..

εγω μιλαω για την πορεια της κονσολας και οχι για το τη θελει να παιξει ο gamer 

και εγω τα θελω ολα στο pc μου θα αγορασει κανεις την κονσολα ομως ετσι ?

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, 6xXx6 είπε

εγω μιλαω για την πορεια της κονσολας και οχι για το τη θελει να παιξει ο gamer 

και εγω τα θελω ολα στο pc μου θα αγορασει κανεις την κονσολα ομως ετσι ?

 

Κανεναν δεν ενδιαφερει αν αγορασεις την κονσολα η οχι, αυτο που τους ενδιαφερει ειναι να αγορασεις το game pass. Τα λεφτα ολα πεφτουνε για το game pass.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 6xXx6 είπε

εγω μιλαω για την πορεια της κονσολας και οχι για το τη θελει να παιξει ο gamer 

και εγω τα θελω ολα στο pc μου θα αγορασει κανεις την κονσολα ομως ετσι ?

 

Το pc σου πόσο κοστίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 6xXx6 είπε

εγω μιλαω για την πορεια της κονσολας και οχι για το τη θελει να παιξει ο gamer 

και εγω τα θελω ολα στο pc μου θα αγορασει κανεις την κονσολα ομως ετσι ?

 

δεν (θα) χρειαζεται πχια να αγορασει κανεις την κονσολα. Μονο την συνδρομη και θα παιζεις απο το κινητο σου, τον υπολογιστη σου, την τηλεοραση σου, ακομη και το ψυγειο σου. Service λεγεται. Μολις αναβαθμιστουν ολα τα server blades μεχρι το 22Q1 δεν θα χρειαζεσαι πια κονσολα, αν δεν τη θες. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...