Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφαγε τόσο κράξιμο την προηγούμενη γενιά που τρελάθηκε τώρα. Για την τιμή των όπλων, εξοπλισμένη με εκατομμύρια redbul, κρέπες, Πινγκ πονγκ τραπέζια και ότι άλλο σκαρφίζονται οι εταιρείες για να μην φεύγεις ποτέ για το σπίτι, μόνο να δουλεύεις( για τους νεοαποκτηθείσα εργαζόμενους της από τις εταιρείες που αγόρασε), ήρθε η ώρα να δώσει πόνο.

Επεξ/σία από Tetrabitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έμεινα πολύ ικανοποιημένος με την παρουσίαση της Microsoft. Παιχνίδια πολλά για όλα τα γούστα και είμαι σίγουρος ότι το Starfield θα αποκτήσει την αναγνωρισιμότητα που έλαβε και το Skyrim που 10 χρόνια μετά συνεχίζει να έχει μεγάλο κοινό. Το Halo που είναι παλιό αγαπημένο I.P. έχει όλα τα φόντα να καλύψει τις απαιτήσεις των fans της σειράς που έμειναν δυσαρεστημένοι με το Halo 5. Το Stalker 2 το περιμένω πως και πως να κυκλοφορήσει. Τέλος, πολλοί καταναλωτές μπορεί να το θεωρούν δεδομένο σήμερα ή να το περνάνε στο ντούκου, αλλά αν σκεφτούμε ότι με την προσφορά gamepass τριμήνη με 1 ευρώ ή το άμεσο conversion μέχρι 36 μήνες από Gold μπορούμε να παίξουμε για 3 χρόνια τόσα πολλά και ποικίλλα games με μικρό αντίτιμο είναι από μόνο του super.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

το νέο western ditigal που παρουσιάστηκε είναι ότι πρέπει και σε πολύ καλή τιμή. Υπάρχει και ο εσωτερικός ήδη από 

https://shop.westerndigital.com/products/portable-drives/wd-black-p10-game-drive-for-xbox-usb-3-2-hdd#WDBA6U0010BBK-WESN

Πολλά λεφτά για να μην παίζει τα παιχνίδια του X/S.

Υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πραγματικά έχω μείνει άφωνος! Τα γραφικά που είδα σε Flight Simulator, Halo και Forza Horizon 5 είναι από άλλο πλανήτη! Και όλα αυτά στο SeX των 500 ευρώ. Και μέσα στο Game Pass. Και τουλάχιστον άλλα 10 παιχνίδια που σίγουρα θα παίξω. Νομίζω ότι η παρουσίαση αυτή ήταν η αρχή του paradigm shift. Με τις υγείες μας!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 6xXx6 είπε

προσωπικα δεν τρελαθηκα exclusive πραγματικα δεν ειχε σχεδον ολα θα βγουν για pc (καλό αυτό βέβαια )

δεν ειδαμε τιποτα που δεν το εχουμε ξαναδει η δεν το εχουμε ξανα παιξει τα ιδια και τα ιδια με καινουργια γραφικα

κακη εντυπωση μου εκανε επισης οτι το 99% τον παιχνιδιον που παρουσιασε ηταν με οπλα (shooter)

2-3 διαμαντακια που εδειξαν προερχονται απο μικρα pc studios τα οποια η ms πηγε και αγορασε για να εχει games οπως και τα περισοτερα ΑΑΑ ηταν της bethesda αν δεν την ειχε εξαγορασει απορω τι θα έδειχναν

 

υγ. S.T.A.L.K.E.R. ,horizon 5 ,phyconauts απο τα καλα που εδειξαν

Ξέρεις τι με ενοχλεί; Τα 2 μέτρα και 2 σταθμά. Ποιος σου δίνει νέα παιχνίδια που δεν έχεις ξαναδεί; Τι έχει το Horizon που δεν το είχε ήδη χρόνια πριν το Skyrim, το Witcher κτλ. Ποιες είναι οι διαφορές στο gameplay μεταξύ uncharted και last of us; Είναι το ίδιο παιχνίδι απλά με άλλο στόρι. 

11 ώρες πριν, 6xXx6 είπε

εγω μιλαω για την πορεια της κονσολας και οχι για το τη θελει να παιξει ο gamer 

και εγω τα θελω ολα στο pc μου θα αγορασει κανεις την κονσολα ομως ετσι ?

 

Πρώτον η MS δεν ενδιαφέρεται για hardware. Την ενδιαφέρει να πληρώσεις game pass. Αν μπορούσε θα διαφήμιζε μέχρι και το ps5 αρκεί να έβαζε game pass. Επίσης, πρέπει να σταματήσετε να αναφέρετε συνέχεια το PC; Έχεις φε μου PC με κόστος 2-3 χιλιάρικα; Έχεις 4K dolby Vision οθόνη; Εχεις rtx 3070+; Και αν έχεις δώσει 3 χιλιάρικα για pc πόσοι μπορούν η θέλουν να το κάνουν; Όταν με 500 ευρώ παίζεις 4K Dolby Vision με 60fps δεν θα το συγκρίνεις με το PC που παίζει 1080p αλλά με αυτό που παίζει 4K Dolby Vision 60fps. Δηλαδή ένα PC με τουλάχιστον 4πλασια τιμή. 

10 ώρες πριν, 6xXx6 είπε

Tο game pass παιζει να ειναι οτι χειροτερο για τη τσεπη του gamer μακροχρονια. Στην ουσια νοικιαζεις τα παιχνιδι και παιζεις οσο ειναι ενεργη η συνδρομη μετα δεν σου μενει τιποτα. Αν δεν υπαρχει σοβαρη συνδεσει στο ιντερνετ επισης ειναι ασυμφορο χιλιες φορες να  παρει καποιος 5-10 παιχνιδια κουτατα used και να μπορεί να τα παιξει και μετα απο χρονια

Γιατί να κρατήσεις ένα παιχνίδι που τελείωσες; Θα του κάνεις ένα playthrough, αντε αν σαρεσει πολύ να του κάνεις άλλο. Ένα για 100% και τέλος. Αν σε 3 χρόνια θες να το ξαναπαίξεις δίνεις 14 ευρώ και το παίζεις. Αν πάλι θες τόσο πολύ να το αγοράσεις, ως χρήστης gamepass το παίρνεις με έκπτωση. Και για να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι και πόσο συμφέρει το game pass θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. 

Έχεις PS5. Με ένα μέσο όρο 60 ευρώ το game θες 600 ευρώ για 10 παιχνίδια. 

Έχεις Switch. Με μέσο όρο 60 ευρώ το game θες 600 ευρώ για 10 παιχνίδια. 

Ξέρεις πόσα θες αν έχεις Xbox; Αν υποθέσουμε ότι αυτά τα 10 games θα σου πάρει 4 μήνες να τα τελειώσεις θέλεις 60 ευρώ. Βοήθησε με να καταλάβω γιατί δεν με συμφέρει 

10 ώρες πριν, ADHD είπε

Τιμια παιχνιδια ολα αλλα κανενα megaton imo, αυτη ειναι η φαση με την microsoft, ενα god of war teaser να δειξει η Sony και τελος..

Τίποτα δεν θα κάνει. Θα δείξει σε 6 μήνες η MS το Elder Scrolls και θα την ισοπέδωσει. Έχετε ψύχωση με τα exclusive της Sony την στιγμή που το God of war έχει πουλήσει μόλις 12 μύρια παραπάνω από το Gears 5 το οποίο είναι ΔΩΡΕΆΝ ΣΤΟ GAMEPASS. Χαλαρώστε με τα exclusive της Sony δεν έχουν τη σημασία που νομίζετε 

10 ώρες πριν, ADHD είπε

Παιδιά πολυ εύθικτους σας βρισκω, δεν ειπα οτι δεν εχει καλα παιχνιδια η microsoft απλα για εμενα λειπει ο κραχτης που θα πω "παω να παρω xbox τωρα". Δεν τα υποτιμησα σε καμια περιπτωση τα παιχνιδια.

Δεν θα κρίνω το πορτοφόλι σου είναι δικαίωμα σου πως ξοδεύεις τα χρήματα σου. Προσωπικά για 1-2-3 games δεν θα έσκαγα 500 ευρώ για μια κονσολα. Για εμένα το μοναδικό system seller στο gaming είναι το game pass γιατί με ένα ποσό ψιχουλο το μήνα σου δίνει ένα. Σκασμό παιχνίδια 

 

Είμαι δουλειά τώρα. Θα προσπαθήσω, για όποιον ενδιαφέρεται, να γράψω μια κριτική για την παρουσίαση με βάση τα δικά μου γούστα φυσικά 

  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία πράγματα! Όπως είπαν και άλλοι δείτε τα βίντεο σε ανεβασμένη ανάλυση. Γραφικάρες!!

Κρίμα που το Starfield είναι τόσο μακριά... (δείχνει ΑΑΑΑ πάντως)

Κρίμα που δεν είχε κοινό να γίνει χαμούλης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να πω οτι απο την 1η στιγμη επειδη δεν περασα απο την προηγουμενη γενια και ειχα μεινει με το ταπεινο μου XBOX 360 ειχα πει οτι οτι αν εχουν ιδια τιμη οι 2 κονσολες θα πηγαινα στο PS5 . Οταν ανακοινωθηκαν οι τιμες τους ομως βαζοντας κατω τα υπερ και τα κατα και στην ηλικια των 42 που κακα τα ψεμματα τα 60 - 70 € για ενα παιχνιδι δεν ειναι ευκολο πραγμα κατεληξα στο Series X . Πληρωσα περιπου 80 € πηρα 26 μηνες Game pass εχω λιωσει στο gaming καθε βραδυ 2 ωρες και τσιμπησα και 3-4 παιχνιδια κανονικα retail ή digital γιατι τα ηθελα ( MK11 , Crash Trilogy , Crash 4 , Tomb Raider ) Και ειμαι υπερ ευχαριστημενος . Αν ειχα καταληξει στο PS5 θα ειχα σκασει 500 για την κονσολα και θα ειχα 1-2 παιχνιδια το πολυ για να παιξω ! Δεν μετανιωνω στιγμη την κινηση μου για το Series X . Το προβλημα ειναι οτι εχω φιλους που ηρθαν σπιτι ειδαν την <<βιβλιοθηκη>> μου με τα παιχνιδια που εχω προσβαση να παιξω σε σχεση με τα του PS5 και η απαντηση τους ηταν ναι αλλα δεν εχεις God Of War και Gran Turismo .... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο grand turismo; Το gamepass έχει δωρεάν Forza, όλα τα need for speed, F1, MotoGP ... μέχρι και  simulator οδήγησης νταλίκας και ποδηλασίας.

Τα έχουμε πει για τα exclusives της sony, είναι 2-3 καλά και τα υπόλοιπα είναι απλά οκ.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υπάρχει κάτι προς συζήτηση γενικά ρε παιδιά, η κάθε εταιρία προσπαθεί να βάλει κόσμο στο οικοσύστημά της. Στην παρούσα φάση δεν υπάρχει λόγος για συγκρίσεις κάν.

Το επίπεδο έχει πάει αλλού μετά τα χθεσινά. Με λίγα λόγια, οποιος έχει gamepass, μπορεί κάλλιστα να συνεχίσει να παίζει ασταμάτητα ποιοτικότατα παιχνίδια day one, να κρατήσει όλα τα λεφτά που θα έδινε για 5-6 παιχνίδια σε άλλες πλατφόρμες, και να πάρει ό,τι άλλη κονσόλα θέλει αν του λείπουν 3-4 exclusives τόσο πολύ ας πούμε σε ένα χρόνο απο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gr8effect είπε

(δείχνει ΑΑΑΑ πάντως)

 

Για κοίταξε να διεκδικήσεις το copyright για τον συγκεκριμένο όρο γιατί βλέπω να χρησιμοποιείται πολύ στο μέλλον με αυτά που θα δούμε😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τούμπανο θα είναι το Halo Multi. Θα έχει και skirmishes για training και bot games. Ωραία!!!

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/halo-infinite-multiplayer-reveal

halo_mp05.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...