Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Bermudakias33 είπε

To λιγότερο μέχρι το 2023, που ενδεχομένως βγουν  οι slim εκδόσεις, η Microsoft θα έχει την δυνατότερη / καλύτερη κονσόλα.

Εδώ που τα λέμε, δεν πρόκειται να ξαναχάσει αυτό το προβάδισμα διότι έχει με διαφορά τους πόρους, την δύναμη και την τεχνολογία να είναι 1η. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Microsoft είναι 10 φορές μεγαλύτερη απο την Sony.

Δεν νομίζω να βγάλουν slim έκδοσης, και εάν βγουν δεν θα είναι ποιο ισχυρές απο της αρχικές.
 Ίσως βγάλουν ποιο βελτιωμένες έκδοσης, άλλα και πάλι οι αρχικές κονσόλες από την τωρινή γενιά ήταν ψοφίμια, όποτε ίσως να μην υπαρχή λόγος να βγάλουν ποιο δυνατές κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, spiderman 20999 said:

Δεν νομίζω να βγάλουν slim έκδοσης, και εάν βγουν δεν θα είναι ποιο ισχυρές απο της αρχικές.
 Ίσως βγάλουν ποιο βελτιωμένες έκδοσης, άλλα και πάλι οι αρχικές κονσόλες από την τωρινή γενιά ήταν ψοφίμια, όποτε ίσως να μην υπαρχή λόγος να βγάλουν ποιο δυνατές κονσόλες. 

Η λέξη series και η όλη φιλοσοφία της microsoft από δω και πέρα λόγω του gamepass εμένα τουλάχιστον με προδιαθέτει ότι θα κυκλοφορήσει και άλλες πιο δυνατές κονσόλες στο μέλλον πόσο μάλλον εάν τελικά κυκλοφορήσει και το series S. Αυτό φυσικά δεν έχει καμιά σχέση με slim εκδόσεις όπως σωστά ανέφερες. Μόνο το xbox one S ήταν με ελάχιστα υπερσυγχρονισμένη gpu σε σχέση με το og xbox one αλλά όχι κάτι δραματικό για να αλλάξει τα μέχρι τότε δεδομένα.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2020 στις 9:22 ΜΜ, Virus_X είπε

Αυτό το μικρό πως το λένε ρε παιδιά το Series S θα βγει? 

Θα βγει αλλα μετα το series x νομιζω .Ποσο μετα ενα μηνα η next year .:/ Σαν xbox x θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να πιάνουν τόπο τα Craig meme. Πείσμωσε η 343 και πάει για μεγΑΑΑλα πράγματα χωρίς OG XBone βαρίδια!!! Αρκεί να πάρει το ΟΚ από τον Σπενσερ. 
 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Και καλά θα κάνουν. Στην αρχή μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά εν τέλει είναι καλύτερα να εγκαταλείψουν αυτό το πλάνο.

Τολμώ να πω πως είμαι αρκετά κοντά κι εγώ στην άποψή σου, αλλά μετά σκέφτομαι πως πρέπει να αλλάξει όλη η φιλοσοφία της νέας γενιάς για την MS. Εκτός βέβαια κι αν το Halo αποτελέσει την εξαίρεση των 1st party που δεν θα βγούνε και στη προηγούμενη γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλοακυρη ιδέα ήταν απο τεχνολογικής άποψης και αυτο λόγω του σοβαρού χάσματος μεταξύ jaguar k zen2 cpu's. 

Στα χαρτιά καλη απόφαση έδειχνε βεβαια προς την κοινότητα, αλλα από τη στιγμή που τα παλιά συστήματα γίνονται βαρίδια για τα νέα, καλυτερα να τα αφήσουν πίσω. 7 χρόνια ειναι αρκετά για το απλο ΟΝΕ. Το Χ ειναι αλλη ιστορία αν και αυτό επισης κρατιέται πίσω, παρα το γεγονός πως ο επεξεργαστής του είναι πιο ψηλά χρονισμένος.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Μακάρι όλα τα μακάρι.

Και εντομεταξύ το Οne ήτανε ήδη αδύναμο από το 2013.Αλλά πέρα από αυτό , δεν είναι περίπτωση  breath of the wild όπου η κοινότητα δίψαγε για Zelda και δεν έβγαλε τίποτα στο Wii U οπότε έπρεπε να το βγάλει.

Η MS έβγαλε το Halo 5 και με limited κονσόλα μάλιστα , έβγαλε το 4 day one BC , έβγαλε *remake* για το 3 στο Χ, έβγαλε Master Chief Collection με συλλεκτική κονσόλα , έβγαλε και το 3 ODST BC , έβγαλε patch για το Reach στο X....

Πραγματικά δε θα μίλαγε και δε θα παραπονιότανε κανείς αν το Infinite έβγαινε μόνο Next Gen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρονια το δουλευει οχι 2. Αμεσως μετα την κυκλοφορια του Guardians ξεκινησε η δουλεια. Και δεν ειναι λιγα τα ΑΑΑ παιχνιδια που ξεπερνουν τα 5 ετη αναπτυξης. Ο δε τελικος απολογισμος θα πρεπει να γινει με την κυκλοφορια του, οπως και με καθε  αλλο τιτλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kostiger είπε

5 χρονια το δουλευει οχι 2. Αμεσως μετα την κυκλοφορια του Guardians ξεκινησε η δουλεια. Και δεν ειναι λιγα τα ΑΑΑ παιχνιδια που ξεπερνουν τα 5 ετη αναπτυξης. Ο δε τελικος απολογισμος θα πρεπει να γινει με την κυκλοφορια του, οπως και με καθε  αλλο τιτλο.

Tι θα περιμενεις να το παιξεις? αφου γνωριζουμε οτι το παιχνιδι και η 343 ειναι μεγαλες αποτυχιες απο τωρα, το λενε οι "insiders" του twitter! εγω λεω να βαλουνε βαθμο και τα sites απο τωρα να βγαλουμε μεσο ορο στο metacritic να τελειωνουμε αφου ξερουμε οτι θα ειναι φολα, συμφωνα με το βιντεο που ειδαμε και τις φημες πιστευω οτι αξιζει ενα 70-75% (εγω θα του εβαζα ενα 6.8/10)...παραπανω με τιποτα!. lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πιστευω οτι ακομα και με χασουρα η microsoft επειδη ξερει οτι gaming console = Playstation θα το βγαλει στην ιδια τιμη με την Sony . Αλλιως εχει χασει και αυτη την γενια αν ειναι 100 + η τιμη του σε σχεση με το PS5 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...