Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Μετα απο 20+ μερες μπαναρισμα του λογαριασμου (επειδη ζητησα link για πηγη που δεν αρεσε σε καποιον) βλεπω οτι πλεον εχουν συνειδητοποιήσει οι περισσοτεροι την κατασταση και μπορει να γινει σοβαρη κουβεντα. Ισως εχει απαντηθει καπου το ερωτημα αλλα οποιος ξερει ας μου πει... δυο γονεις και ενα παιδι κυκλοφορουν μαζι στο αυτοκινητο?

φυσικα και μπορουν 2 γονεις και παιδι. αφου γινεται 1γονεας και 2παιδια. το συστημα εχει τρυπες παντου. στο ποδι γραμενα τα μέτρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, xxatziva είπε

φυσικα και μπορουν 2 γονεις και παιδι. αφου γινεται 1γονεας και 2παιδια. το συστημα εχει τρυπες παντου. στο ποδι γραμενα τα μέτρα.

Νομιζω δε γίνεται κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chill είπε

Έφτιαξα ένα τοστ στην κόρη μου πριν λίγο και φρίκαρα με την διαδικασία:

- πλένω χέρια 

-βγάζω φέτες τοστ από την εσωτερική μεμβράνη, η εξωτερική έχει πεταχτεί από την αγορά. 

-πλένω χέρια 

- βάζω βουτηρο, phila από τις συσκευασίες τους, τις καθάρισα πριν μπουν ψυγείο 

-πλένω χέρια 

- βάζω τυρί, παριζα από το ταπερ

-βγάζω την τοστιέρα

-πλένω χέρια 

- βάζω τοστ, ψηνω τοστ 

-βγάζω τοστ με τσιμπίδα 

4 φορές πλύσιμο χεριών σε 3 λεπτά.. 

Έν τω μεταξύ η μικρή κλαίει "θέλω τις φίλες μου" 😢 όλη την ώρα, κάνουμε βιντεοκλησεις να βλέπονται, όταν τρώνε, όταν πίνουν γάλα ... Μέχρι και Skype conference κάνανε 4 κοριτσάκια. Τώρα θα την ντύσω και θα την πάω μια βόλτα με το αμάξι. Μόλις της το είπα χοροπηδαγε σαν τρελή... 

Η ψυχική υγεία είναι εξίσου σημαντική με την σωματική. Ας μην το ξεχνάμε!! 

Εφτιαξα και γω ενα τοστ χθες στον γιο μου.

-Πλενω χερια

-φτιαχνω τοστ.

-φαε!

8 λεπτά πριν, chill είπε

 

Η ψυχική υγεία είναι εξίσου σημαντική με την σωματική. Ας μην το ξεχνάμε!! 

Με ολο το σεβασμο, εσυ δειχνεις να το ξεχνας.

  • Like 3
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 4saken είπε

Εφτιαξα και γω ενα τοστ χθες στον γιο μου.

-Πλενω χερια

-φτιαχνω τοστ.

-φαε!

 

Και αν δεν είχες καθαρίσει σωστά βουτηρο / phila whatever; 

Προφανώς και επιδοκιμάζω την δικιά σου μέθοδο, ο λόγος που έγραψα το ανωτέρω είμαι για να δείξω τον δικαιολογημενο ή μη παραλογισμό που μπορεί να επικρατεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 minutes ago, panostom said:

Πολυ λογικό. Φαντάζεστε την ευχαρίστησή του οταν θα έχουμε 21 Απριλιου με απαγορευση κυκλοφοριας; Θα γνωρισει την πραγματικη ευτυχια εκεινη τη μερα

Μας αναγκάζει δια της βίας να τελειώσουμε το backlog μας στο Steam και να τερματίσουμε όλες τις σειρές του Netflix.

Αίσχος, ούτε στη χούντα δεν γίνονταν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 3 μερες αφηνουμε οτι τροφιμα πηραμε στη θεση τους ωστε αν μια στο εκατομμυριο ειναι ο ιος πανω να ψοφησει. Αν θελετε να καταναλωσετε αμεσα καθαρισμο και δεν χρειαζεται καθε φορα πλυσιμο τα χερια. Απο τη μια καλα κανουμε και προσεχουμε τοσο απο την αλλη ποτε δεν ξερεις απο που θα το βρεις μιας και αν κυκλοφοραει στον αερα ο ιος τον κολλας και ουτε περνεις χαμπαρι. 

Ισπανια 6600 νεα κρουσματα και 560 νεκροι μεχρι τωρα. Μεχρι το βραδυ στις 1 που δινει νουμερα τελευταια φορα θα εχει πανω απο 800 μην πω 900 νεκρους. Χθες εκλεισε με 773.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, chill said:

Έφτιαξα ένα τοστ στην κόρη μου πριν λίγο και φρίκαρα με την διαδικασία:

- πλένω χέρια 

-βγάζω φέτες τοστ από την εσωτερική μεμβράνη, η εξωτερική έχει πεταχτεί από την αγορά. 

-πλένω χέρια 

- βάζω βουτηρο, phila από τις συσκευασίες τους, τις καθάρισα πριν μπουν ψυγείο 

-πλένω χέρια 

- βάζω τυρί, παριζα από το ταπερ

-βγάζω την τοστιέρα

-πλένω χέρια 

- βάζω τοστ, ψηνω τοστ 

-βγάζω τοστ με τσιμπίδα 

4 φορές πλύσιμο χεριών σε 3 λεπτά.. 

Έν τω μεταξύ η μικρή κλαίει "θέλω τις φίλες μου" 😢 όλη την ώρα, κάνουμε βιντεοκλησεις να βλέπονται, όταν τρώνε, όταν πίνουν γάλα ... Μέχρι και Skype conference κάνανε 4 κοριτσάκια. Τώρα θα την ντύσω και θα την πάω μια βόλτα με το αμάξι. Μόλις της το είπα χοροπηδαγε σαν τρελή... 

Η ψυχική υγεία είναι εξίσου σημαντική με την σωματική. Ας μην το ξεχνάμε!! 

Συγνώμη, την τοστιέρα δεν την απολύμανες πριν βάλεις το τοστ μέσα;

Παίρνω τηλέφωνο την Πρόνοια. 😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Μας αναγκάζει δια της βίας να τελειώσουμε το backlog μας στο Steam και να τερματίσουμε όλες τις σειρές του Netflix.

Αίσχος, ούτε στη χούντα δεν γίνονταν αυτα.

Λιωσιμο στις ταινιες και παιχνιδια και βγαινει μια χαρα η μερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πες μας κάτι που δεν ξέραμε

Εγώ ποντάρω μέχρι τέλος Μαίου, ελπίζω να βγω λάθος και να είναι μέσα Μαίου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δικαιώονται όσοι έλεγαν οτι οι "εισαγόμενοι" απο το εξωτερικό είναι το μεγάλο πρόβλημα επέκτασης του ιού. Έπρεπε η κυβέρνηση να  μην επιτρέψει την είσοδο σε κανένα μετά το κλείσιμο των σχολείων.Δέστε τι έγινε με τον τύπο στην Ικαρία. Ενεργοποίηση του νόμου περί καταστάσεως πολιορκίας ,κλείσιμο συνόρων και τέρμα.

Όσοι μένουν στο εξωτερικό να μείνουν εκεί. Τόσο καιρό πως κάθονταν εκεί? 

Άσε ,που όλοι τώρα θυμήθηκαν την πατρίδα ,εφόσον δουλεύουν έξω και πληρώνουν φόρους εκεί,να μείνουν εκεί. Ο Γεραπετρίτης το είπε το πρωί,ότι τώρα σκέφτονται σοβαρά να κλείσουν οριστικά τα σύνορα.Άργησαν πολύ και σε αυτές τια περιπτώσεις το timing είναι καθοριστικό.

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chill είπε

Και αν δεν είχες καθαρίσει σωστά βουτηρο / phila whatever; 

Προφανώς και επιδοκιμάζω την δικιά σου μέθοδο, ο λόγος που έγραψα το ανωτέρω είμαι για να δείξω τον δικαιολογημενο ή μη παραλογισμό που μπορεί να επικρατεί. 

Να το καθαρισω απο τι?Εγω τα ψωνια τα βαζω οπως εινα απο το σουπερ μαρκετ στα ραφια και στο ψηγειο παντως...

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λιωσιμο στις ταινιες και παιχνιδια και βγαινει μια χαρα η μερα. 

Εκτος αν εισαι παντρεμενος.Με παιδι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.
Η επιχειρηση που εργαζομαι, εχει κλεισει λογω των μετρων. Φυσικα οσοι εργαζομαστε δικαιουμαστε το εκτακτο βοηθημα.
Το θεμα ειναι οτι η εργοδοσια δεν εχει κανει απο μεριας της, τις αιτησεις για τους εργαζομενους, λενε οτι υπαρχουν λαθη στο συστημα και δεν μπορουν να προχωρησουν, ενω η προθεσμια ειναι μεχρι την τριτη. Εαν σε περιπτωση επελθει η προθεσμια και η εργοδοσια δεν κανει τις αιτησεις, τι μπορω να κανω, σε επιπεδο καταγγελιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λιωσιμο στις ταινιες και παιχνιδια και βγαινει μια χαρα η μερα. 

Αυτά θα τα έκανα πρίν απο 20-25 χρονια. πλέον παντρεμένος με 2 παιδιά , δεν υπάρχει ώρα ουτε για ταινίες πόσο μάλλον για βιντεοπαιχνίδια.... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...