Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Θα πάθουμε τίποτα άλλο στο τέλος, φαντάσου πόσοι θα έχουν μόνιμα απλά απλά μια βρωμομασκα στην τσέπη τους απλά για να την βάλουν εκεί που πρέπει

Η βρώμικη μάσκα λογικα εξακολουθεί να προστατευτεί τους άλλους από τα σταγονίδια. Αυτός που τη φοράει έχει πρόβλημα.

Οι μάσκες ήταν η μόνη λύση τόσο καιρό. Ευτυχώς που ξυπνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, _kos_tas_ είπε

Θα τρώμε για πολύ καιρό ακόμα το επιμορφωτικό σεμινάριο των 6 γιατί πλέον τους έχω βαρεθεί;

Γιατί το βλέπεις αν το έχεις βαρεθεί;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Ναι και οσοι φοραμε γυαλια και βαλουμε και μασκα θα ειμαστε μονιμα τοπιο στην ομιχλη!

κάτσε επειδή δεν έχω παίξει μάσκα και τα μόνα γυαλιά που έχω είναι ηλίου, παίζει θολούρα με γυαλί και μάσκα μαζί; δεν υπάρχει τρόπος αποφυγής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την χρήση μάσκας ειναι πλέον στην προσωπική ευχέρια του καθενώς πως και αν θα την χρησιμοποιήσει , πλέον το μπαλάκι καλώς θα πω εγω  έχει περάσει στον απλό πολίτη και την υπευθυνότητα που θα δείξει στην όλη κατάσταση , μην περιμένετε αστυνόμευση αν θα φοράς την μάσκα ή οχι πρέπει πλέον να δείξει ο καθένας και τι παιδεία διαθέτει απέναντι στην κοινωνία και κυρίως στον εαυτό του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, johnbond said:

 

Οι μάσκες ήταν η μόνη λύση τόσο καιρό. Ευτυχώς που ξυπνάνε.

Τι μας έκρυβαν τόσο καιρό! Να έχουμε τη θεραπεία δίπλα μας και εμείς να περιμένουμε τα εμβόλια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, logistoulis said:

κάτσε επειδή δεν έχω παίξει μάσκα και τα μόνα γυαλιά που έχω είναι ηλίου, παίζει θολούρα με γυαλί και μάσκα μαζί; δεν υπάρχει τρόπος αποφυγής; 

Για ηλιου δεν ξερω, τα μυωπιας παντως δοκιμασα και ο,τι μασκα και να βαλω θολωνουν γαμωτη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, logistoulis said:

κάτσε επειδή δεν έχω παίξει μάσκα και τα μόνα γυαλιά που έχω είναι ηλίου, παίζει θολούρα με γυαλί και μάσκα μαζί; δεν υπάρχει τρόπος αποφυγής; 

Τα σημεία που θα είναι υποχρεωτική (ακόμη δεν ειδαμε το επίσημο σχέδιο) θα είναι περιορισμένα και θα αφορούν κλειστούς χώρους που θα παρατηρείται συνωστισμός. 
 

Εξω γενικότερα δεν θα χρειάζεται να τη φοράς, ούτε όταν θες να πας σε ένα καφέ, εστιατόριο, κλπ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τα σημεία που θα είναι υποχρεωτική (ακόμη δεν ειδαμε το επίσημο σχέδιο) θα είναι περιορισμένα και θα αφορούν κλειστούς χώρους που θα παρατηρείται συνωστισμός. 
 

Εξω γενικότερα δεν θα χρειάζεται να τη φοράς, ούτε όταν θες να πας σε ένα καφέ, εστιατόριο, κλπ. 

καλά προφανώς και δεν θα τη φοράω έτσι για το χαβαλέ εδώ βλέπω μερικούς που πάνε για ποδήλατο και πάνε με μάσκα.. από την άλλη σε κάνα μετρό ναι ίσως και να ήθελα να το κάνω έτσι κι αλλιώς ή παλιότερα που έμπαινα διαρκώς ηλεκτρικό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

Όπως χαρακτηριστικά ανέφερε ο κ. Τσιόδρας, εκτός από τα γνωστά μας συμπτώματα προστέθηκαν: οι κρυάδες, το ρίγος, οι μυαλγίες, η κεφαλαλγία (πονοκέφαλος), ο πονόλαιμος και η ξαφνική απώλεια της γεύσης ή της όσφρησης.

https://www.liberal.gr/news/auta-einai-ta-nea-sumptomata-tou-koronoiou/299324

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

αυτά δεν έπαιζαν ήδη; ειδικά απόλια γεύσης και όσφρησης τα  θυμάμαι χαρακτηριστικά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τι μας έκρυβαν τόσο καιρό! Να έχουμε τη θεραπεία δίπλα μας και εμείς να περιμένουμε τα εμβόλια! 

Ευτυχώς έστω και από το insomnia εισακουσθημεν! Τα τσουρέκια πιάσανε τόπο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αυτά δεν έπαιζαν ήδη; ειδικά απόλια γεύσης και όσφρησης τα  θυμάμαι χαρακτηριστικά 

Ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας έχει την ευθύνη να ελέγξει τις εργασίες που δημοσιεύονται και να κρίνει τι από αυτά που αναφέρουν αποτελεί αποδεδειγμένο στοιχείο και τι εικασία. Μπορεί πχ μια εφημερίδα να γράφει ότι σύμφωνα με την τάδε μελέτη που έγινε στην γαλλία ένας που είναι καπνιστής έχει λιγότερες πιθανότητες να κολλήσει τον ιό αλλά αν τελικά κολλήσει έχει περισσότερες πιθανότητες να περάσει βαριά την ίωση και να βγει ο φαρσαλινός στον ζούγκλα και να πει κολλάτε όλοι αυτοκόλλητα νικοτίνης στο μπράτσο, αλλά ο ΠΟΥ τελικά θα δει τι παίζει με αυτές τις μελέτες, αν είναι θόρυβος ή αν υπάρχει διαφορετική εξήγηση για να βγάλει σύσταση.

Επεξ/σία από patclo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...