Προς το περιεχόμενο

Το Apple Store «διαρρέει» την ονομασία iPhone SE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Questioner είπε

Δεν χρειάζεται να τραβήξεις 4Κ βίντεο 3 ωρών. Κάποια λεπτά αρκούν για να σε κάνουν να νιώσεις άβολα με τον μη επεκτάσιμο χώρο που σου δίνει η συσκευή σου. Και θύμησέ μου εσύ που δεν τα κρατάς στο κινητό, τι cloud έχεις που συγχρονίζεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στο iphone

Δε μπορώ να τα περνάω στο pc? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Questioner είπε

Δεν χρειάζεται να τραβήξεις 4Κ βίντεο 3 ωρών. Κάποια λεπτά αρκούν για να σε κάνουν να νιώσεις άβολα με τον μη επεκτάσιμο χώρο που σου δίνει η συσκευή σου. Και θύμησέ μου εσύ που δεν τα κρατάς στο κινητό, τι cloud έχεις που συγχρονίζεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στο iphone;

Μα όλα τα entry μοντέλα της apple είναι στα 64mb??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, nickolas είπε

Οπότε το σασί του Iphone 6 η Apple θα το κρατήσει για 6η(!) χρονιά.

...αν λάβουμε υπόψιν ότι λογικά ως νέο μοντέλο θα μείνει προς πώληση για μια ~3ετία, θα βγάλει κοντά 10ετία με το ίδιο πρακτικά σασί σε παραγωγή!

Tί να πω. Respect στον CEO. Κάπως έτσι ρίχνεις την τιμή στα <500 ευρώ (?) διατηρώντας τα περιθώρια κέρδους

Δηλαδή θα πουλάει το iphone 6 με καινούργιο επεξεργαστή 400$?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ioulios_ είπε

ξερουμε περιπου την τιμη??


$399 στην Αμερική. 
 

To iPad mini που πωλείται επίσης στα $399, στην Ελλάδα κοστίζει 499€. Οπότε εκεί υπολόγιζε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Questioner είπε

Δεν χρειάζεται να τραβήξεις 4Κ βίντεο 3 ωρών. Κάποια λεπτά αρκούν για να σε κάνουν να νιώσεις άβολα με τον μη επεκτάσιμο χώρο που σου δίνει η συσκευή σου. Και θύμησέ μου εσύ που δεν τα κρατάς στο κινητό, τι cloud έχεις που συγχρονίζεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στο iphone;

Με 3 ευρώ/μήνα έχεις 200gb.

Τί ακριβώς σου φαίνεται παράξενο?

 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, stafaf είπε

Με 3 ευρώ/μήνα έχεις 200gb.

Τί ακριβώς σου φαίνεται παράξενο?

Αν δεν σου φαίνεται εσένα παράξενο να πληρώνεις 700-1000 ευρώ για να πάρεις ναυαρχίδα (που γράφει 1 λεπτό 4K βίντεο το οποίο πιάνει 400-500MB στην καλύτερη) και πληρώνεις έξτρα για 200GB cloud, γιατί να φανεί σε εμένα; Και για να σε προλάβω, διαφωνώ κάθετα με τέτοιες χωρητικότητες εν έτει 2020 από όποια εταιρεία κι αν προέρχονται. Πόσο μάλλον σε συσκευές τέτοιου κόστους.

Παρ' όλα αυτά για ένα SE στα $400, θα δείξει. Κάτσε γιατί σχολιάζουμε κάτω από μια είδηση που το μόνο που δεν είναι φήμη είναι ένα τζαμάκι με $40. :P 

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Questioner said:

Αν δεν σου φαίνεται εσένα παράξενο να πληρώνεις 700-1000 ευρώ για να πάρεις ναυαρχίδα (που γράφει 1 λεπτό 4K βίντεο το οποίο πιάνει 400-500MB στην καλύτερη) και πληρώνεις έξτρα για 200GB cloud, γιατί να φανεί σε εμένα; Και για να σε προλάβω, διαφωνώ κάθετα με τέτοιες χωρητικότητες εν έτει 2020 από όποια εταιρεία κι αν προέρχονται. Πόσο μάλλον σε συσκευές τέτοιου κόστους.

Παρ' όλα αυτά για ένα SE στα $400, θα δείξει. Κάτσε γιατί σχολιάζουμε κάτω από μια είδηση που το μόνο που δεν είναι φήμη είναι ένα τζαμάκι με $40. :P 

Ρώτησες "τι cloud έχεις που συγχρονίζεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στο iPhone". 

Και σου απαντώ για τα 200gb με 3 Ευρώ και μετά αλλάζεις γήπεδο και λες για 1000ρικα και ναυαρχίδες.

Δεν ξέρω αν το μαθαίνεις από μένα, αλλά όση χωρητικότητα και να έχεις στο κινητό σου, το cloud χρειάζεται. Δεν είναι μόνο αποθηκευτικός χώρος, είναι και χώρος που μοιράζεσαι πράγματα με άλλες συσκευές ή με άλλους ανθρώπους.

Εκτός αν θεωρείς ότι είναι ασφαλές να έχεις τις φωτό, τα βίντεο, τα αρχεία σου μόνο στο κινητό. Στη περίπτωση αυτή δε νομίζω ότι έχουμε κάτι άλλο να πούμε.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι για οθόνη από άκρη σε άκρη και δακτυλικό αποτύπωμα μέσα στην οθόνη! Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα μείνω με την ελπίδα και την ευχή!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Πρώτον, στη φωτογραφία που υπάρχει στο άρθρο κάτω από το μοντέλο της προστασίας υπάρχει η επιλογή να διαλέξεις το μέγεθος που όπως φαίνεται είναι διαφορετικό για το iPhone 7-8 και προφανώς διαφορετικό για το se. Άρα ποιος μας λέει ότι το se θα είναι ίδιο εμφανισιακά με το iPhone 7-8;
  Δεύτερον, στο site της Apple τώρα η συγκεκριμένη προστασία προσφέρεται μόνο σε επιλογή μεγέθους για iPhone 7-8 και σε μέγεθος για iPhone 7-8 plus. Δεν αναφέρει πουθενά το se.

 

Επεξ/σία από nemo1971
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, manoskap είπε

Εύχομαι για οθόνη από άκρη σε άκρη και δακτυλικό αποτύπωμα μέσα στην οθόνη! Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα μείνω με την ελπίδα και την ευχή!

 

Να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν θα τα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Questioner είπε

Δεν χρειάζεται να τραβήξεις 4Κ βίντεο 3 ωρών. Κάποια λεπτά αρκούν για να σε κάνουν να νιώσεις άβολα με τον μη επεκτάσιμο χώρο που σου δίνει η συσκευή σου. Και θύμησέ μου εσύ που δεν τα κρατάς στο κινητό, τι cloud έχεις που συγχρονίζεις τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου στο iphone;

1€ 50GB και είσαι κυριλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...