Προς το περιεχόμενο

Το Apple Store «διαρρέει» την ονομασία iPhone SE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλασικά τρώει κράξιμο, κινητό από άλλη εποχή, μπλα μπλα. Εγώ θα πω κάτι άλλο. Γιατί δεν υπάρχει ένα ρημάδι android με δυνατά χαρακτηριστικά, σοβαρή κάμερα, μέγεθος άνετο για οποιαδήποτε τσέπη και χρήση με ένα χέρι μέχρι την άκρη κάθε γωνίας; Το τελευταίο που βγήκε ήταν το Sony Xperia XZ1 Compact και είναι του 2017.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanos_p είπε

Ταγάρι είναι που δεν μπορεί προφανώς να συνειδητοποιήσει την δυναμική του AppleOS. 

Ποια δυναμική του appleOs?Μήπως εννοείς το ios?το xioamiOs που το χεις δουλέψει είναι καλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Ninjago είπε

Ποια δυναμική του appleOs?Μήπως εννοείς το ios?το xioamiOs που το χεις δουλέψει είναι καλό?

Είσαι ιδια κατηγορία με τον άλλον και εσύ αλλά δεν πειράζει. Έχω δουλέψει γιατί η δουλειά μου είναι αυτή.Το έγραψα έτσι για να τα συμπεριλάβω όλα τα UI που προσφέρει η Apple περιμενα  ότι καποιοι δήθεν γκουρού της τεχνολογίας θα απαντήσουν

Αν και δεν θα καταλάβεις σε object oriented programming το AppleOs όπως έγραψα είναι parent class και macOS, iOS children classes. 

Καλά τα forum αλλά έχετε επιφανειακή γνώση. Ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας ολίγον τι. 

 

 

 

Επεξ/σία από stefanos_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αλλά όταν πρώτο βγήκε το SE το πήρα αμέσως! μου άρεσε πολύ που ήταν ένα τούμπανο κινητακι σε μικρές διαστάσεις. τώρα αν είναι να βγάλουν ένα πράγμα κάτι μεταξύ 6-7-8 και να το βαφτιζουν se2 κτλ με σχεδιασμό 2015 δεν μου αρέσει καθόλου ιδικά τώρα που άλλαξε τόσο ο σχεδιασμός και πλέον το X-XS έχουν την ίδιες διαστάσεις εξωτερικά με το 6-7-8 αλλά με οθόνη στα 5,8 αντί 4,7. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένετε fingerprint scanner μέσα στην οθόνη ο λόγος είναι ότι ακόμα δεν υπάρχει η Xiaomi είναι πολύ κοντά αλλά δεν το έχει αναπτύξει τελείως..και σε τέτοια τιμή που ακούγεται ότι θα τιμολογηθεί το νέο μικρό iPhone δεν νομίζω να χρησιμοποιηθεί oled τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dr_Slump είπε

Κλασικά τρώει κράξιμο, κινητό από άλλη εποχή, μπλα μπλα. Εγώ θα πω κάτι άλλο. Γιατί δεν υπάρχει ένα ρημάδι android με δυνατά χαρακτηριστικά, σοβαρή κάμερα, μέγεθος άνετο για οποιαδήποτε τσέπη και χρήση με ένα χέρι μέχρι την άκρη κάθε γωνίας; Το τελευταίο που βγήκε ήταν το Sony Xperia XZ1 Compact και είναι του 2017.

 

Ενα SE σε σώμα iphone 8 είναι οριακά μικρότερο από ένα s10e. 

Αρα όσο βολικό σε χρήση με το ένα χέρι είναι το ένα, είναι και το άλλο.

Τώρα από εκεί και πέρα για το design, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 

Για κάποιους μετράει πολύ περισσότερο ο συνδυασμός Α13 + iOS σε ελκυστική τιμή.

ΥΓ. Αναρωτιέμαι που να είναι ο γνωστός άγνωστος που σχολιάζει σε τέτοια θέματα 😁

 

maxresdefault (1).jpg

Επεξ/σία από paris_chav
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanos_p είπε

Αν και δεν θα καταλάβεις σε object oriented programming το AppleOs όπως έγραψα είναι parent class και macOS, iOS children classes. 

Καλά τα forum αλλά έχετε επιφανειακή γνώση. Ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας ολίγον τι. 


Υπήρξε ποτέ OS με την ονομασία AppleOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paris_chav είπε

Ενα SE σε σώμα iphone 8 είναι οριακά μικρότερο από ένα s10e. 

Αρα όσο βολικό σε χρήση με το ένα χέρι είναι το ένα, είναι και το άλλο.

Τώρα από εκεί και πέρα για το design, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 

Για κάποιους μετράει πολύ περισσότερο ο συνδυασμός Α13 + iOS σε ελκυστική τιμή.

ΥΓ. Αναρωτιέμαι που να είναι ο γνωστός άγνωστος που σχολιάζει σε τέτοια θέματα 😁

maxresdefault (1).jpg

Το είχα δοκιμάσει σε κατάστημα. Παρά το μικρό σώμα, η οθόνη πιάνει πραγματικά όλο το κινητό και πάλι δεν μπορώ να φτάσω τις άκρες χωρίς δεύτερο χέρι (και έχω μακριά και λεπτά δάχτυλα). Είναι πάντως το κοντινότερο δυνατό σε αυτό που είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά Τρίτη ή Τετάρτη θα κυκλοφορήσει. Σε όλους εμάς που εχουμε από 6-8 θα πιάσει άνετα και νομίζω θα πάρει και ένα μερίδιο από Android (ισως για sub-phone). Ιδανικο μεγεθος ελπιζω και σε αναλογη τιμη σε εμας εδω 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Λογικά Τρίτη ή Τετάρτη θα κυκλοφορήσει. Σε όλους εμάς που εχουμε από 6-8 θα πιάσει άνετα και νομίζω θα πάρει και ένα μερίδιο από Android (ισως για sub-phone). Ιδανικο μεγεθος ελπιζω και σε αναλογη τιμη σε εμας εδω 

Έαν δεν άλλαξε κάτι δραματικό ο a13 δεν γίνεται jailbreak οπότε για τους φανατικους του android δεν έχει ενδιαφερον. Εγώ ίσως πάρω μοντέλο σε καλή τιμή από άτομα που θα βιαστουν να πάρουν το επόμενο...

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dr_Slump είπε

Κλασικά τρώει κράξιμο, κινητό από άλλη εποχή, μπλα μπλα. Εγώ θα πω κάτι άλλο. Γιατί δεν υπάρχει ένα ρημάδι android με δυνατά χαρακτηριστικά, σοβαρή κάμερα, μέγεθος άνετο για οποιαδήποτε τσέπη και χρήση με ένα χέρι μέχρι την άκρη κάθε γωνίας; Το τελευταίο που βγήκε ήταν το Sony Xperia XZ1 Compact και είναι του 2017.

Μετά το XZ1 Compact έχουμε το Xperia 5 που είναι πρόσφατο. Κάτι άλλο σε αυτή τη κατηγορία δεν υπάρχει. (υπήρξε και το XZ2 compact αλλά ποτέ δεν το συμπάθησα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mariosCS είπε

Μετά το XZ1 Compact έχουμε το Xperia 5 που είναι πρόσφατο. Κάτι άλλο σε αυτή τη κατηγορία δεν υπάρχει. (υπήρξε και το XZ2 compact αλλά ποτέ δεν το συμπάθησα) 

Μιλάμε για κινητό 6,1" σε σχέση με 4,7". Δεν υπάρχει σύγκριση, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, AtiX είπε

Θα έχει γέλιο πάντως σε μια εποχή που όλες οι μεγάλες εταιρίες ανακοινώνουν τις ναυαρχίδες τους στα 1000... ή apple να ανακοινώσει ένα mini τερατάκι και μάλιστα κάτω των 500...

Μετά αναρωτιούνται γιατί πουλάει...

 

Θα τρελαθουμε τελειως, αυτος εδω ο τυπος θελει να μας πει οτι η Apple πουλαει γιατι εχει χαμηλες τιμες. 

Το σασι 5ετιας ειναι.... τερατακι, ρε καλα σας κανει και χρεωνει χιλιαρικα και διχιλιαρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, nikchris είπε

Θα τρελαθουμε τελειως, αυτος εδω ο τυπος θελει να μας πει οτι η Apple πουλαει γιατι εχει χαμηλες τιμες. 

Το σασι 5ετιας ειναι.... τερατακι, ρε καλα σας κανει και χρεωνει χιλιαρικα και διχιλιαρα

Μια χαρά τα λέει ο άνθρωπος. Σκέψου το λίγο.Ενας που θέλει μικρό κινητό αλλά έχει και απαιτήσεις τα 500 που θέλει η Apple δεν είναι τρελό το ποσό.

Δεν  υπάρχει κάτι παρόμοιο  στην αγορά νομίζω.βασικα θα είναι μια κατηγορία μόνο του.( τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχει βγει κάτι καλό κάτω από 5 ίντσες οθόνη ). Αν πετύχει ( που σίγουρα θα πετύχει ) βλέπω την ξιαομι. να βγάζει μικρό κινητό με high specs παρόμοιο του se.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...