Προς το περιεχόμενο

Το Apple Store «διαρρέει» την ονομασία iPhone SE


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikchris είπε

Θα τρελαθουμε τελειως, αυτος εδω ο τυπος θελει να μας πει οτι η Apple πουλαει γιατι εχει χαμηλες τιμες. 

Το σασι 5ετιας ειναι.... τερατακι, ρε καλα σας κανει και χρεωνει χιλιαρικα και διχιλιαρα

Φίλε μου, μάλλον ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι εκτός από το κράτημα, σε ορισμένους, το μέγεθος της οθόνης παίζει σημαντικό ρόλο... προσωπικά και πολύς άλλος κόσμος, μου είναι τρομερά άβολο να χειριστώ το galaxy Α40 που ενώ σαν μέγεθος είναι σχετικά βολικό, η οθόνη του όμως με ταλαιπωρεί αφού τις περισσότερες φορές πρέπει να χρησιμοποιήσω και τα δυο μου χέρια για να το χειριστώ... Για να καταλάβεις το ιδανικό για μένα μέγεθος είναι οι διαστάσεις, εκτός του πάχους, του xperia XZ2 compact...

Για μένα αν είχε 5 ιντζων οθόνη το SE, θα ήταν σίγουρη αγορά....

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Dr_Slump είπε

Μιλάμε για κινητό 6,1" σε σχέση με 4,7". Δεν υπάρχει σύγκριση, δυστυχώς.

Αν αφαιρέσεις τα bezels και τη θήκη πάντως κάτι γίνεται! 

Πλέον πιστεύω βλέπουμε το πλάτος μόνο για να λέμε μικρό κινητό... 

https://phonesized.com/compare/#888,1182,1302

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, AtiX είπε

Δυστυχώς κανένα δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη δεν φτάνει την ταχύτητα και την αξιοπιστία των κλασικών... νομίζεις ότι η apple θέλει με το ζόρι το faceid???

Εντάξει καταλαβαίνω την αμεσότητα που πολλοί επιζητούν αλλά δεν μιλάμε για αιωνιότητα. Μια χαρά γρήγορα είναι και αυτά κάτω από την οθόνη. Μην υπερβάλλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fillipos είπε

Το μικρό που το έχετε δει?

Έχει το μέγεθος και την τιμή ενός S10 Samsung και ενός iohone X.Δεν νομίζω να βρεθούν πολλοί που θα προτιμήσουν αυτό με το χαρακτηριστικά αυτά και όχι το x  η το s10.Εγω προσωπικά προτιμώ να αγοράσω το iphone x στα ίδια λεφτά με πολύ καλύτερα specs και περίπου ίδιο μέγεθος

Μήπως εννοείς το Xr ; Γιατί το χ το βλέπω στα 800.

στο λέω γιατι δεν το είδα τόσο χαμηλή τιμή όταν πριν ένα μήνα πηρα στο παιδί το Xr  στα 600 καινούριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mp123 είπε

Μια χαρά τα λέει ο άνθρωπος. Σκέψου το λίγο.Ενας που θέλει μικρό κινητό αλλά έχει και απαιτήσεις τα 500 που θέλει η Apple δεν είναι τρελό το ποσό.

Δεν  υπάρχει κάτι παρόμοιο  στην αγορά νομίζω.βασικα θα είναι μια κατηγορία μόνο του.( τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχει βγει κάτι καλό κάτω από 5 ίντσες οθόνη ). Αν πετύχει ( που σίγουρα θα πετύχει ) βλέπω την ξιαομι. να βγάζει μικρό κινητό με high specs παρόμοιο του se.

εχω την αισθηση οτι στο μυαλο του καταναλωτικου κοινου, η samsung φευγει σιγα...

μιλουσα πριν μια εβδομαδα με κατι συναδερφους που τους ειπανε οτι θα τους δωσουνε καινουργια κινητα.

η εξελιξη ηταν  η εξης : καμια 10ρια ειχανε ενα samsung x cover 4 ...κατι αλλοι ειχανε ακομα κατι samsung A5 ή Α3 (για μια και μονο συγκεκριμενη χρηση ενα app της εταιριας) ...και καμια 10ρια αλλα ασχετα κινητα που μπηκαν κατα καιρους στην εταιρια.

(παρεπιπτοντως ειχα και εγω καποτε ενα x cover 3 μεχρι και μεσα σε μια τουαλετα μου επεσε , το σηκωσα το επλυνα με σαπουνι το ξεπλυνα ουτε που το εσβησα ..εκει σκυλι)...

η τυπισα που θα κανει τις αγορες μας ελεγε, εκει που κανανε τσιγαρο, οτι ουτε καν το σκεφτηκε για samsung..εχουνε , λεει, 500 διαφορετικα μοντελα ουτε ξερω ποιο να κοιταξουμε...

και απο οτι βλεπω μαλλον θα πανε σε xiaomi...   ενα xiaomi 🤪... το κριτηριο...δεν κανω πλακα παιδια...επειδη πεταγεται σε ενα μια καμερα...

μιλαμε τρελαθηκα...θα παρουνε πανω απο 40 τηλεφωνα μονο και μονο για την καμερα που πεταγεται...

 

ω καιροι....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

εχω την αισθηση οτι στο μυαλο του καταναλωτικου κοινου, η samsung φευγει σιγα...

μιλουσα πριν μια εβδομαδα με κατι συναδερφους που τους ειπανε οτι θα τους δωσουνε καινουργια κινητα.

η εξελιξη ηταν  η εξης : καμια 10ρια ειχανε ενα samsung x cover 4 ...κατι αλλοι ειχανε ακομα κατι samsung A5 ή Α3 (για μια και μονο συγκεκριμενη χρηση ενα app της εταιριας) ...και καμια 10ρια αλλα ασχετα κινητα που μπηκαν κατα καιρους στην εταιρια.

(παρεπιπτοντως ειχα και εγω καποτε ενα x cover 3 μεχρι και μεσα σε μια τουαλετα μου επεσε , το σηκωσα το επλυνα με σαπουνι το ξεπλυνα ουτε που το εσβησα ..εκει σκυλι)...

η τυπισα που θα κανει τις αγορες μας ελεγε, εκει που κανανε τσιγαρο, οτι ουτε καν το σκεφτηκε για samsung..εχουνε , λεει, 500 διαφορετικα μοντελα ουτε ξερω ποιο να κοιταξουμε...

και απο οτι βλεπω μαλλον θα πανε σε xiaomi...   ενα xiaomi 🤪... το κριτηριο...δεν κανω πλακα παιδια...επειδη πεταγεται σε ενα μια καμερα...

μιλαμε τρελαθηκα...θα παρουνε πανω απο 40 τηλεφωνα μονο και μονο για την καμερα που πεταγεται...

ω καιροι....

Πάντα έπαιρνα κινητά σαμσουγκ. Σταμάτησα στο note 9 και στο s9 plus. 


στο θέμα μας τωρα άνετα έπαιρνα το se που θα έχει κάπου στα 450 αντί για το 11 που έχω.Για 400 ευρώ διαφορά κάνω μια θυσία για μικρότερη οθόνη.το ίδιο θα κάνουν και πολλοί που έχουν σαν budget αυτό το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

εχω την αισθηση οτι στο μυαλο του καταναλωτικου κοινου, η samsung φευγει σιγα...

μιλουσα πριν μια εβδομαδα με κατι συναδερφους που τους ειπανε οτι θα τους δωσουνε καινουργια κινητα.

η εξελιξη ηταν  η εξης : καμια 10ρια ειχανε ενα samsung x cover 4 ...κατι αλλοι ειχανε ακομα κατι samsung A5 ή Α3 (για μια και μονο συγκεκριμενη χρηση ενα app της εταιριας) ...και καμια 10ρια αλλα ασχετα κινητα που μπηκαν κατα καιρους στην εταιρια.

(παρεπιπτοντως ειχα και εγω καποτε ενα x cover 3 μεχρι και μεσα σε μια τουαλετα μου επεσε , το σηκωσα το επλυνα με σαπουνι το ξεπλυνα ουτε που το εσβησα ..εκει σκυλι)...

η τυπισα που θα κανει τις αγορες μας ελεγε, εκει που κανανε τσιγαρο, οτι ουτε καν το σκεφτηκε για samsung..εχουνε , λεει, 500 διαφορετικα μοντελα ουτε ξερω ποιο να κοιταξουμε...

και απο οτι βλεπω μαλλον θα πανε σε xiaomi...   ενα xiaomi 🤪... το κριτηριο...δεν κανω πλακα παιδια...επειδη πεταγεται σε ενα μια καμερα...

μιλαμε τρελαθηκα...θα παρουνε πανω απο 40 τηλεφωνα μονο και μονο για την καμερα που πεταγεται...

ω καιροι....

Ενώ το κριτίριο αγορά "Samsung επειδή αυτό ξέρω" είναι σοβαρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elteo είπε

Ενώ το κριτίριο αγορά "Samsung επειδή αυτό ξέρω" είναι σοβαρό.

Για εμένα όχι...

Αλλά εγώ είμαι μάλλον η εξαίρεση..

Παίρνω κατι γιατί μου κάνει κλικ...

Για αυτό άλλωστε έχω πάρει προϊόντα από τα καλάθια μέχρι το τελευταίο μου απόκτημα εχτές ένα Garmin Vivoactive 4....

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, teovag είπε

Ε εντάξει speculation κάνει. 

Και τελικά δεν παρουσιάστηκε χθες. 
Απο Δευτέρα τώρα. 

Επεξ/σία από stafaf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ignome4 είπε

Λογικά Τρίτη ή Τετάρτη θα κυκλοφορήσει. Σε όλους εμάς που εχουμε από 6-8 θα πιάσει άνετα και νομίζω θα πάρει και ένα μερίδιο από Android (ισως για sub-phone). Ιδανικο μεγεθος ελπιζω και σε αναλογη τιμη σε εμας εδω 

"θα πάρει και ένα μερίδιο από Android". Οπωσδήποτε. Ένα 30% τουλάχιστον. Θα πουλήσει σαν "ζεστά ψωμάκια" όπως λένει κάποιοι κάθε φορά που βγάζει ο,τιδήποτε η Apple.
Όλοι οι χρήστες Android περίμεναν με αγωνία το SE2 γιατί δεν υπήρχαν το 6, 6S, 7, 8 διαθέσιμα μέχρι σήμερα.
Ολόιδιο δηλαδή. Αλλά ακριβότερο από τα προηγούμενα.
Αναρωτιέμαι γιατί δεν βγάζει η Apple έναν κλώνο του 4S στα € 400. Τα καλούπια τα έχουν.
Μόνο με τις κεραίες θα πρέπει να είναι λίγο προσεκτικοί 😉😉 αν πιάσατε το υπονοούμενο
Ό,τι πρέπει sub-iphone θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά χαλαρώστε εγώ που έχω SE το πήρα γι’ αυτό που είναι. Μικρο  κινητό παλιάς  γενικά τεχνολογίας όσο αφορά οθόνη και κάμερα αλλά iPhone οικονομικό οπότε τη περιμένουμε.θα μοιάζει με το 6S θα έχει το μέγεθος του εφτά και θα είναι μια χαρά γιατί θα φοράει το τσιπ του iPhone 11 και θα είναι περίπου στα πεντακόσια ευρώ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...