Προς το περιεχόμενο

Adidas ανοιξιάτικες εκπτώσεις με extra έκπτωση 25%


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Η προσφορά στην ουσία είναι στο εχτρα 25%...

Το οποίο δεν είναι καν προσφορά. Αφού στο picodi εδώ και αρκετό καιρό υπάρχει αυτή η έκπτωση. Εάν γνώριζα ότι οι τιμές δεν είναι μειωμένες ίσως και να μην αγόραζα την τσάντα με την ελπίδα ότι θα παίξουν καλύτερες προσφορές στο άμεσο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, neosstoforum είπε

Το οποίο δεν είναι καν προσφορά. Αφού στο picodi εδώ και αρκετό καιρό υπάρχει αυτή η έκπτωση. Εάν γνώριζα ότι οι τιμές δεν είναι μειωμένες ίσως και να μην αγόραζα την τσάντα με την ελπίδα ότι θα παίξουν καλύτερες προσφορές στο άμεσο μέλλον.

Το picodi τις ίδιες προσφορές ανεβάζει...

Αν αγόρασες μόνο και μόνο γιατί είδες μια έκπτωση χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζεσαι τότε μάλλον βγήκες διπλά χαμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Το picodi τις ίδιες προσφορές ανεβάζει...

Όχι, είναι διαφορετικός ο κωδικός στο picodi.

 

26 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Αν αγόρασες μόνο και μόνο γιατί είδες μια έκπτωση χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζεσαι τότε μάλλον βγήκες διπλά χαμένος...

Το χρειαζόμουν το σακίδιο αλλά όχι άμεσα, γιατί αυτό που έχω τώρα ναι μεν έχει παλιώσει αλλά ακόμη αντέχει. Υγεία. Τουλάχιστον αγόρασα κάτι που μου άρεσε...

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

Όχι, είναι διαφορετικός ο κωδικός στο picodi.

Μπορεί να είναι διαφορετικός ο κωδικός αλλά δίνει την ίδια έκπτωση (25%)

Επίσης αυτό που γράφει ότι αν η αγορά γίνει μέσω της εφαρμογής για επιπλέον 5%, απλά δεν ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Μπορεί να είναι διαφορετικός ο κωδικός αλλά δίνει την ίδια έκπτωση (25%)

Επίσης αυτό που γράφει ότι αν η αγορά γίνει μέσω της εφαρμογής για επιπλέον 5%, απλά δεν ισχύει...

Ναι, αυτό λέω, ότι ήδη υπήρχε κωδικός που να δίνει την ίδια έκπτωση και πριν και μετά τις ανοιξιάτικες προσφορές. Οπότε δεν έχει νόημα όλο αυτό εφόσον οι αρχικές τιμές δεν ήταν μειωμένες. Όπως για παράδειγμα υπήρχαν προσφορές και στα Reebok και τα παπούτσια που αγόρασα τότε στη τιμή των €41.97 (€27.28 μετά την τελική έκπτωση) τώρα κοστίζουν €59.95. 

ΥΓ. Τώρα πρόσεξα ότι ο κωδικός που εμφανίζεται στο picodi κάθε φορά που πατάς "Αποκάλυψε τον κωδικό" είναι διαφορετικός. 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να παρέλαβε ή έστω το δέμα του να έφτασε στην Ελλάδα; Εγώ παρήγγειλα στις 14 Απριλίου και από τις 17 Απριλίου βρίσκεται στο Feucht, Germany. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 28 Απριλίου αλλά το βλέπω να έρχεται από τον επόμενο μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, neosstoforum είπε

Υπάρχει κανείς που να παρέλαβε ή έστω το δέμα του να έφτασε στην Ελλάδα; Εγώ παρήγγειλα στις 14 Απριλίου και από τις 17 Απριλίου βρίσκεται στο Feucht, Germany. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 28 Απριλίου αλλά το βλέπω να έρχεται από τον επόμενο μήνα. 

Και σε εποχές προ-κορονοιού δύο εβδομάδες έκανε σε δική μου αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Υπάρχει κανείς που να παρέλαβε ή έστω το δέμα του να έφτασε στην Ελλάδα; Εγώ παρήγγειλα στις 14 Απριλίου και από τις 17 Απριλίου βρίσκεται στο Feucht, Germany. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 28 Απριλίου αλλά το βλέπω να έρχεται από τον επόμενο μήνα. 

Εμένα είχε εκτιμώμενη παράδοση αύριο αλλά ακόμα feucht είναι (από 15/4), κοινώς καλά κρασιά...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Υπάρχει κανείς που να παρέλαβε ή έστω το δέμα του να έφτασε στην Ελλάδα; Εγώ παρήγγειλα στις 14 Απριλίου και από τις 17 Απριλίου βρίσκεται στο Feucht, Germany. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 28 Απριλίου αλλά το βλέπω να έρχεται από τον επόμενο μήνα. 

Μία χαρά είσαι 

Εγώ έκανα παραγγελία στις 11/4 και ακόμα δεν έχει πακεταριστεί... 

 

Screenshot_20200421_120708.jpg

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bromiaris είπε

Μία χαρά είσαι 

Εγώ έκανα παραγγελία στις 11/4 και ακόμα δεν έχει πακεταριστεί... 

Screenshot_20200421_120708.jpg

Περίεργο αυτό. Έχω παραγγείλει και από Reebok στις 10/4 και σε 5 μέρες είχε αποσταλεί. Αν θες επικοινώνησε μια με το κατάστημα, αν και μπορεί να φταίει το γεγονός πως έχεις 4 αντικείμενα και κάποια ίσως να μην ήταν άμεσα διαθέσιμα.

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Εμένα είχε εκτιμώμενη παράδοση αύριο αλλά ακόμα feucht είναι (από 15/4), κοινώς καλά κρασιά...

Μας τα κατάπιε τα δέματα το Feucht. Αν τα έχουμε μέσα Μαΐου πάλι καλά θα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Υπάρχει κανείς που να παρέλαβε ή έστω το δέμα του να έφτασε στην Ελλάδα; Εγώ παρήγγειλα στις 14 Απριλίου και από τις 17 Απριλίου βρίσκεται στο Feucht, Germany. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 28 Απριλίου αλλά το βλέπω να έρχεται από τον επόμενο μήνα. 

 

4 ώρες πριν, paylidis είπε

Εμένα είχε εκτιμώμενη παράδοση αύριο αλλά ακόμα feucht είναι (από 15/4), κοινώς καλά κρασιά...


Από όσο θυμάμαι στην DHL, όταν φύγει από Γερμανία το πακέτο η επόμενη ενημέρωση είναι όταν μπει Ελλάδα (δεν ενημερώνει για τις ενδιάμεσες στάσεις του πακέτου). Οπότε θα μπει Ελλάδα, θα ενημερωθεί με νέο αριθμό φορτωτικής η αποστολή και αν η DHL εξυπηρετεί στην πόλη προορισμού θα το φέρουν αυτοί. Αν όχι, αναλαμβάνει η Speedex (παίρνει δικό της αριθμό φορτωτικής) να το φέρει. Αυτό γινόταν πριν μήνες, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η διαδικασία λόγω της κατάστασης που επικρατεί..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Αν θες επικοινώνησε μια με το κατάστημα, αν και μπορεί να φταίει το γεγονός πως έχεις 4 αντικείμενα και κάποια ίσως να μην ήταν άμεσα διαθέσιμα.

Ήταν και είναι ολα ακόμα διαθέσιμα αλλα λόγω του ιού καθυστερεί η αποθήκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Feucht είναι το τελευταίο σημείο εξόδου της Γερμανίας. Εν συνεχεία αναλαμβάνει η DHL Europe και κάνει κανείς αναζήτηση εδώ:

https://www.dhl.de/en/privatkunden/dhl-sendungsverfolgung.html

 

Όταν δίπλα από τον αριθμό αποστολής εμφανιστεί ο 10ψήφιος αριθμός με κόκκινα γράμματα τότε ισχύει μόνο αυτός και αναζήτηση πλέον εδώ:

https://www.dhl.gr/exp-el/express/tracking/monitor_shipments.html

Επεξ/σία από Giannisvtc
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα μέσω DHL παραγγελία από τις 11/04.

Μέχρι εχθές το μεσημέρι η κατάσταση στο tracking έδειχνε ότι η παραγγελία μου ήταν στο Feucht, ενώ εχθές το απόγευμα scanαρίστηκε στο αεροδρόμιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...