Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/4/2020 στις 9:05 ΜΜ, tilaverboy είπε

Σε τηλεόραση η εφαρμογή έχει προβλήματα. Σε android box παίζει υποδειγματικά.

Το Mini M8S το βλέπει rooted! Εγκαθίσταται κανονικά, login κανονικά, και όταν πας να παίξεις κανάλι κλπ βγάζει αυτό το μνμ.

Και δεν το έχω αγγίξει! Σημ. το netflix παιζει κανονικά. Αν δεν κάνω λάθος αν ήταν rooted δε θα έπαιζε netflix/

Έστειλα μνμ στο twitter να δω τι θα μου απαντήσουν.

Καμιά πρόταση εδώ;

381579791_2020-05-2316_33_40.jpg.8529a4a8dc962baa07bf28958108fb87.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, gregdel είπε

Το Mini M8S το βλέπει rooted! Εγκαθίσταται κανονικά, login κανονικά, και όταν πας να παίξεις κανάλι κλπ βγάζει αυτό το μνμ.

Και δεν το έχω αγγίξει! Σημ. το netflix παιζει κανονικά. Αν δεν κάνω λάθος αν ήταν rooted δε θα έπαιζε netflix/

Έστειλα μνμ στο twitter να δω τι θα μου απαντήσουν.

Καμιά πρόταση εδώ;

381579791_2020-05-2316_33_40.jpg.8529a4a8dc962baa07bf28958108fb87.jpg

το netflix παιζει παντου, ειτε root ειτε unroot. ολα τα tvbox ειναι ρουταρισμενα, εκτος του xiaomi, nvidia shield και αυτων που εχουν λειτουργια on/off root. οι εφαρμογες novago, cosmotego, παιζουν μονο σε unroot μηχανηματα, και το δικο σου μηχανημα ειναι ρουταρισμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manoskost είπε

το netflix παιζει παντου, ειτε root ειτε unroot. ολα τα tvbox ειναι ρουταρισμενα, εκτος του xiaomi, nvidia shield και αυτων που εχουν λειτουργια on/off root. οι εφαρμογες novago, cosmotego, παιζουν μονο σε unroot μηχανηματα, και το δικο σου μηχανημα ειναι ρουταρισμενο.

Οπότε ακολουθώ αυτές τις οδηγίες εδώ;

https://www.doctorandroid.gr/2018/01/unroot-android-tv-box-cosmote-tv-go.html?m=1

Ή υπάρχει κάτι πιο ασφαλές; Δοκίμασε κανείς στο συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregdel είπε

Οπότε ακολουθώ αυτές τις οδηγίες εδώ;

https://www.doctorandroid.gr/2018/01/unroot-android-tv-box-cosmote-tv-go.html?m=1

Ή υπάρχει κάτι πιο ασφαλές; Δοκίμασε κανείς στο συγκεκριμένο;

δοκιμαζεις, αλλα παντα με δικη σου ευθυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι άλλο;

Έχω το μποξ που δίνει η cosmote, θελω να πάρω άλλο ενα όμως να το έχω στο δίπλα δωμάτιο για την δευτερη τιβι. Ξερει κανείς αν θα παίξει;

Εννοω πχ, εγω να βλεπω σαλόνι και καποιος αλλος κρεβατοκαμαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα!εχω ενα tv box pendoo x10 plus το εχω κανει unroot και εβλεπα κανονικα και nova go kai cosmote tv go.εκανα αναβαθμιση στο cosmote go se cosmote tv και δεν παιζει!χρειαζεται να το ξανακανω root και αν ναι με ποιον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γειά σας, εχω αγοράσει ενα MX-Q Pro tv box και εχω και γω το ίδιο πρόβλημα,δεν κάνει αναπαραγωγη στο cosmote tv,χρειάζεται unroot το tv box? ή να το επιστρεψω και να πάρω κάποιο άλλο που δουλευει σιγουρα? το αγόρασα για τη 2η τηλεοραση,καθως στην κύρια εχω δορυφορικό cosmote tv!

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, pakos1983 είπε

Γειά σας, εχω αγοράσει ενα MX-Q Pro tv box και εχω και γω το ίδιο πρόβλημα,δεν κάνει αναπαραγωγη στο cosmote tv,χρειάζεται unroot το tv box? ή να το επιστρεψω και να πάρω κάποιο άλλο που δουλευει σιγουρα? το αγόρασα για τη 2η τηλεοραση,καθως στην κύρια εχω δορυφορικό cosmote tv!

Ευχαριστω

για να παιξει πρεπει να παρετε πιστοποιημενο android tv box και το μονο οικονομικο μεχρι στιγμης ειναι το xiaomi mibox s. και ο λογος ειναι ο εξης: ( κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής η διαδικασία απαιτεί ''GPS Locator'' που δεν έχει το απλό android για τα κουτιά και έτσι ...ΤΖΙΦΟΣ!!!  . Το android TV περιέχει GPS Locator (αφού είναι πιστοποιημένο από την Google) και για αυτό π.χ. μπαίνει σε κινητά και tablets που έχουν ''απλό'' android αλλά δεν μπαίνει στα κουτιά επειδή τους λείπει το GPS! )

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manoskost είπε

για να παιξει πρεπει να παρετε πιστοποιημενο android tv box και το μονο οικονομικο μεχρι στιγμης ειναι το xiaomi mibox s. και ο λογος ειναι ο εξης: ( κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής η διαδικασία απαιτεί ''GPS Locator'' που δεν έχει το απλό android για τα κουτιά και έτσι ...ΤΖΙΦΟΣ!!!  . Το android TV περιέχει GPS Locator (αφού είναι πιστοποιημένο από την Google) και για αυτό π.χ. μπαίνει σε κινητά και tablets που έχουν ''απλό'' android αλλά δεν μπαίνει στα κουτιά επειδή τους λείπει το GPS! )

βρηκα στις ρυθμίσεις,ενεργοποίησα το gps locator κ.λ.π. ακόμη δεν παίζει....η τεχνική υποστηριξη της cosmote μου είπε οτι αυτό το μνμ πιθανότατα αφορά το hardware δλδ το καλώδιο hdmi συγκεκριμενα,δοκιμασα και 2ο αλλα δεν.....

μαλλον θα επιστρεψω το tv box,εκτος κάνω τη διαδικασία με το routing.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα το ιδιο προβλημα εχω και εγω με το Peendoo x10 ενω με το παλιο xiami mibox παιζει super. υπαρχει δυνατοτητα να περασουμε απλο android σε αυτα τα tv box  με δικη μας ευθυνη βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2020 στις 9:55 ΠΜ, maistraki είπε

καλημερα το ιδιο προβλημα εχω και εγω με το Peendoo x10 ενω με το παλιο xiami mibox παιζει super. υπαρχει δυνατοτητα να περασουμε απλο android σε αυτα τα tv box  με δικη μας ευθυνη βεβαια

εχεις κανενα link με τη διαδικασία,γιατί είμαι ετοιμος να το επιστρεψω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pakos1983 είπε

εχεις κανενα link με τη διαδικασία,γιατί είμαι ετοιμος να το επιστρεψω!

με απλο android δεν προκειται να κανετε τιποτα, μονο πιστοποιημενο android tv. xiaomi mibox s ή mecool km 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία Cosmote TV και δοκίμασα σε smartphone και παίζει κανονικά.

Το θέμα είναι πώς θα δω στην τηλεόραση, που είναι μία UE60KU6000 του 2016, δηλαδή δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή.

Δοκίμασα να κάνω screen mirroring την ώρα που είχα εικόνα στο smatphone και ενώ συνδέθηκε, δεν είχα εικόνα σε κανένα από τα δύο, μόνο ήχο.

Laptop δεν υπάρχει.

Οπότε τι επιλογές υπάρχουν, πέρα από αγορά νέας τηλεόρασης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο site της Cosmote αναφέρουν το εξής:

Αναφορά σε κείμενο

Μπορεί κάποιος πελάτης να αγοράσει έναν άλλο WiFi Android TV αποκωδικοποιητή και να είναι συμβατό με τη νέα υπηρεσία COSMOTE TV;

Ναι, η εφαρμογή έχει αναπτυχθεί για να λειτουργεί σε συσκευές με λειτουργικό σύστημα Android TV 8.0 και μεταγενέστερο.

Μίλησα και με εκπρόσωπο στο 13888 και μου είπε το ίδιο, ότι υπάρχουν συσκευές στο εμπόριο που κάνουν τη δουλειά.

22 λεπτά πριν, manoskost είπε

εαν εχει θυρα hdmi, μπορεις να παρεις ενα tvbox με πιστοποιημενο λογισμικο  android tv  πχ xiaomi mibox s. 

Η τηλεόραση προφανώς και έχει θύρες HDMI.

Οπότε θεωρείς ότι το Mi Box S είναι συμβατό με το Cosmote TV app αλλά και άλλα apps (π.χ. Eurosport);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...