Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Τα mi tv box 3 και S σου δίνουν δυνατότητα σύνδεσης οπτικής απλά θα χρειαστείς έναν αντάπτορα σαν τον παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/21688205/3-5mm-male-Toslink-female-04218.html

Έχω το ΟΤΤ εγκατεστημένο σε 3 συσκευές, 2 mi tv box3  και 1 fire tv cube (εννοείτε ότι συγχρόνως δουλεύουν μόνο τα 2 εξ'αυτων) και δεν είχα πότε το παραμικρό  πρόβλημα.

Διέγραψε την εφαρμογή και κανε νέα εγκατάσταση μέσω aurora market.

Για να το εγκαταστήσεις σε fire tv cube χρειάζεται κάποια ειδική διαδικασία πέρα από το να περάσεις την εφαρμογή με sideload;

Αρχίζω να το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το fire tv cube για να βάλω εκεί την εφαρμογή Cosmote TV OTT γιατί το mi box s με τα reboot μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα... (Το είχε τις προάλλες στα 68 Ευρώ το Amazon.de και λογικά θα το βάλει και στο Black Friday κάπου τόσο πάλι. Βέβαια αθροιστικά μαζί με USB to ethernet για το Mi Box κλπ. φτάνουμε σχεδόν τα λεφτά του Shield... 🤨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Giama είπε

Για να το εγκαταστήσεις σε fire tv cube χρειάζεται κάποια ειδική διαδικασία πέρα από το να περάσεις την εφαρμογή με sideload;

Σε περίπτωση που έχεις την κατάλληλη εκδοσή της εφαρμογής δεν χρειάζεται ειδική διαδικασία,σε περίπτωση όμως που δεν τα καταφέρεις κατέβασε το aurora store   και καν'το εγκατάσταση από κει.    ΠΡΟΣΟΧΉ!!!! σε περίπτωση που δοκιμάσεις  τον δεύτερο τρόπο μην κάνεις login με λογαριασμό της Google στο Aurora Store τρέξ'το σαν ανώνυμος.

https://www.mediafire.com/file/xb462f0sdpejnj4/AuroraStore_3.2.9.apk/file

 

Επεξ/σία από nakata1954
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2020 στις 2:38 ΜΜ, manoskost είπε

με απλο android δεν προκειται να κανετε τιποτα, μονο πιστοποιημενο android tv. xiaomi mibox s ή mecool km 1.

Μήπως έχεις άποψη για cosmote και mecool; Το έψαξα λίγο και μου φάνηκε καλή λύση, ακόμα κι αν αργότερα θέλεις να πας σε iptv κτλ. Έχει καλά χαρακτηριστικά (το 4GB/64GB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dddamned είπε

Μήπως έχεις άποψη για cosmote και mecool; Το έψαξα λίγο και μου φάνηκε καλή λύση, ακόμα κι αν αργότερα θέλεις να πας σε iptv κτλ. Έχει καλά χαρακτηριστικά (το 4GB/64GB).

η cosmote παιζει στο mecool km1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα to mi box s πριν 3 μέρες και δε μπορώ να εισέλθω στην εφαρμογή Cosmote TV με τους κωδικούς μου. Έκανα κανονικά ότι ενημερώσεις συστήματος έπρεπε, αλλά δεν..... μέχρι στιγμής.... :-( . Mήπως έχει προσπαθήσει κανείς με εγκατάσταση κάπου apk από στικάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skskre είπε

Μιλάς για το 64 bit me 4/64gb?

ναι, οτι tvbox παρεις που εχει πιστοποιημενο λειτουργικο απο την google εχει το gps locator που απατειται πλεον για να παιξει το cosmoοτε, xiaomi mibox s, mecool km1, nvidia shield.

29 λεπτά πριν, Brunos2 είπε

Εγώ πήρα to mi box s πριν 3 μέρες και δε μπορώ να εισέλθω στην εφαρμογή Cosmote TV με τους κωδικούς μου. Έκανα κανονικά ότι ενημερώσεις συστήματος έπρεπε, αλλά δεν..... μέχρι στιγμής.... :-( . Mήπως έχει προσπαθήσει κανείς με εγκατάσταση κάπου apk από στικάκι?

νομιζω αν εχεις παλιους κωδικους του otego, πρεπει να παρεις τηλεφωνο να σου δωσουν αλλους. η νεα εφαρμογη υπαρχει στο playstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manoskost είπε

ναι, οτι tvbox παρεις που εχει πιστοποιημενο λειτουργικο απο την google εχει το gps locator που απατειται πλεον για να παιξει το cosmoοτε, xiaomi mibox s, mecool km1, nvidia shield.

 

Παίζει καλά η εφαρμογή, το replay tv? Το shield είναι το καλύτερο αλλά αυτό έχει το 1/3 της τιμής. Το mi box s δε μου είχε αρέσει

Επεξ/σία από skskre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω την εφαρμογη και δεν ξερω, διαβαζω απο αυτους που την εχουν. στη ζωη σου να μαθεις κατι, οτι δινεις παιρνεις. αν δεν παιζεις παιχνιδια δεν χρειαζεται να πας στο nvidia. αν θεωρεις λιγη την μνημη στο mibox s τοτε πας στο mecool km1. αν γενικως δεν σου αρεσει η android tv rom και βαριεσε να περνας ορισμενες εφαρμογες με φλασακι ή βαριεσε να κατεβασεις ενα ενναλακτικο να κατεβαζεις πχ aptoide tv, τοτε παρε ενα απλο tvbox android, δεν σε υποχρεωνει κανεις να παρεις κατι, αλλα να ξερεις οτι την ποιοτητα εικονας που εχει ενα tvbox με android tv rom δεν θα την βρεις σε κανενα απλο tvbox android. ( εγω ειχα το beelink king και πηρα το mibox s ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manoskost είπε

δεν εχω την εφαρμογη και δεν ξερω, διαβαζω απο αυτους που την εχουν. στη ζωη σου να μαθεις κατι, οτι δινεις παιρνεις. αν δεν παιζεις παιχνιδια δεν χρειαζεται να πας στο nvidia. αν θεωρεις λιγη την μνημη στο mibox s τοτε πας στο mecool km1. αν γενικως δεν σου αρεσει η android tv rom και βαριεσε να περνας ορισμενες εφαρμογες με φλασακι ή βαριεσε να κατεβασεις ενα ενναλακτικο να κατεβαζεις πχ aptoide tv, τοτε παρε ενα απλο tvbox android, δεν σε υποχρεωνει κανεις να παρεις κατι, αλλα να ξερεις οτι την ποιοτητα εικονας που εχει ενα tvbox με android tv rom δεν θα την βρεις σε κανενα απλο tvbox android. ( εγω ειχα το beelink king και πηρα το mibox s ).

Κοίτα με ενδιαφέρει το Cosmote tv, Netflix και streaming IPTV όλα αυτά σε hd ανάλυση όχι 4Κ. To shield τα κάνει τέλεια, την εξτρά δουλειά με apptoid την κάνω, αλλά είναι λίγο ακριβό Το MEKOOL  όπως και κάθε κινέζος, έχει κίνδυνο να στα,ματήσει να λειτουργεί λόγω υποστήριξης. Το mibox s δεν μου είχε αρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skskre είπε

Κοίτα με ενδιαφέρει το Cosmote tv, Netflix και streaming IPTV όλα αυτά σε hd ανάλυση όχι 4Κ. To shield τα κάνει τέλεια, την εξτρά δουλειά με apptoid την κάνω, αλλά είναι λίγο ακριβό Το MEKOOL  όπως και κάθε κινέζος, έχει κίνδυνο να στα,ματήσει να λειτουργεί λόγω υποστήριξης. Το mibox s δεν μου είχε αρέσει

δυστηχως cosmote μονο σε πιστοποιημενο android tv rom λογω gps locator, ετσι αποφασησε η cosmote. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά. Τελικά υπάρχει συσκευή πλήρης, που καλύπτει όλες τις προϋποθέσεις, τουλάχιστον τις δικές μου. Minix Neo T5. 

Να με συγχωρείτε για το λεξιλόγιο, αλλά αφού τα χαϊβάνια της Cosmote δεν μας δίνουν τη συσκευή τους, και οι καραγκιόζηδες της Xiaomi και της Mecool δεν βάζουν μιά θύρα ήχου στα μπουρδελο-μηχανάκια τους, θα πάμε αλλού. Καλά, θα μου πείς, η Xiaomi δεν βάζει ούτε θύρα δικτύου. Βέβαια, ενδεικτικό του πόσο γκιόζηδες είναι. Wannabe Apple.

Τελοσπάντων, όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πιτούλιας είπε

Πάλι καλά. Τελικά υπάρχει συσκευή πλήρης, που καλύπτει όλες τις προϋποθέσεις, τουλάχιστον τις δικές μου. Minix Neo T5. 

Να με συγχωρείτε για το λεξιλόγιο, αλλά αφού τα χαϊβάνια της Cosmote δεν μας δίνουν τη συσκευή τους, και οι καραγκιόζηδες της Xiaomi και της Mecool δεν βάζουν μιά θύρα ήχου στα μπουρδελο-μηχανάκια τους, θα πάμε αλλού. Καλά, θα μου πείς, η Xiaomi δεν βάζει ούτε θύρα δικτύου. Βέβαια, ενδεικτικό του πόσο γκιόζηδες είναι. Wannabe Apple.

Τελοσπάντων, όλα καλά.

Αν θέλεις γίνε λίγο πιο αναλυτικός στις απαιτήσεις σου, να δούμε αν ταυτιζόμαστε.

Εγώ σίγουρα θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ για Cosmote OTT, Netflix, KODI και να έχω και την επιλογή μελλοντικά να δουλέψω IPTV (να μου το επιτρέπουν τα χαρακτηριστικά του box εννοώ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dddamned είπε

Αν θέλεις γίνε λίγο πιο αναλυτικός στις απαιτήσεις σου, να δούμε αν ταυτιζόμαστε.

Εγώ σίγουρα θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ για Cosmote OTT, Netflix, KODI και να έχω και την επιλογή μελλοντικά να δουλέψω IPTV (να μου το επιτρέπουν τα χαρακτηριστικά του box εννοώ).

Ότι κι εσύ + θύρα SPDIF για 5.1 ήχο από KODI. Εδώ μιά παρουσίαση της συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...