Προς το περιεχόμενο

επαληθευση revolut


mariostamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/6/2022 στις 9:04 ΜΜ, Makis38 είπε

Πέταξέ την να ησυχάσεις. Εγώ έστειλα 30 φορές περσινό διαβατήριο, δε μιλάμε για την ταυτότητα της πλάκας, και δεν με δέχεται. Κοίτα την wise, απείρως καλύτερη!

Άλλαξα ταυτότητα στο τμήμα, μετά την 15ετία στην αλλάζουν άμεσα, έκανα τη διαδικασία ταυτοποίησης με την καινούργια ταυτότητα και πέρασε με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dchatz είπε

Άλλαξα ταυτότητα στο τμήμα, μετά την 15ετία στην αλλάζουν άμεσα, έκανα τη διαδικασία ταυτοποίησης με την καινούργια ταυτότητα και πέρασε με την πρώτη.

Θυμάσαι μήπως τι σου ζήτησαν απο δικαιολογητικά;

Επεξ/σία από jay_D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jay_D είπε

Θυμάσαι μήπως τι σου ζήτησαν απο δικαιολογητικά;

Αν η αλλαγή της ταυτότητας είναι λόγω παρέλευσης 15ετίας (και όχι λόγω απώλειας, φθοράς κλπ) τα δικαιολογητικά είναι μόνο η παλιά ταυτότητα, 2 φωτογραφίες για ταυτότητα και ένας λογαριασμός ΔΕΚΟ ή κινητού που να αποδεικνύει τη διεύθυνση κατοικίας. Δε χρειάζονται μάρτυρες ούτε κάτι άλλο. Θέλει τηλέφωνο για ραντεβού στο Α.Τ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dchatz είπε

Αν η αλλαγή της ταυτότητας είναι λόγω παρέλευσης 15ετίας (και όχι λόγω απώλειας, φθοράς κλπ) τα δικαιολογητικά είναι μόνο η παλιά ταυτότητα, 2 φωτογραφίες για ταυτότητα και ένας λογαριασμός ΔΕΚΟ ή κινητού που να αποδεικνύει τη διεύθυνση κατοικίας. Δε χρειάζονται μάρτυρες ούτε κάτι άλλο. Θέλει τηλέφωνο για ραντεβού στο Α.Τ.

Τέλεια. Σε ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα,

Λογαριασμός στη Revolut από το 2015 επί capital controls εδώ. Τότε ακόμα δε θέλανε ταυτοποίηση υποχρεωτικά. Είχα πάρει και κάρτα κλπ. Κάποια στιγμή ζητήσανε ταυτοποίηση, δεν είχα νέα ταυτότητα ή δίπλωμα και δεν μπορούσα να το κάνω και ο λογαριασμός ήταν με λεφτά μέσα, αλλά "παρκαρισμένος" από κάποια στιγμή και μετά, με ληγμένη και την κάρτα. Μου είχαν στείλει μια-δυο φορές να αποσύρω τα λεφτά για να απενεργοποιηθει ο λογαριασμός επειδή έχει έδρα την Αγγλία που πλέον δεν επιτρέπεται και να κάνω νέο για να έχει έδρα τη Λιθουανία.

Έτυχε και έβγαλα νέα ταυτότητα και είχα στο νου μου να το προχωρήσω. Τυχαίνει και μου στέλνουν και μέηλ ότι το Φλεβάρη του 2024 θα κλείσει ο λογαριασμός και θα χάσω και τα λεφτά μου αν δεν προχωρήσω στα παραπάνω.

Έλα μου που μετέφερα τα λεφτά, έκλεισα το λογαριασμό και τώρα δε μου επαληθεύουν τα στοιχεία για νέο οι παπάρες!!!

Με νέα ταυτότητα! Δοκίμασα δύο φορές και έφαγα άκυρο! Και δε λένε και το λόγο να βγει μια άκρη!

Τί κάνουμε; Συνέβη σε κανέναν άλλο; Έχει επαληθεύσει κανείς νέα ταυτότητα; Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...