Προς το περιεχόμενο

Κατάθεση χρημάτων σε atm και μεταφορά ποσού σε άλλον λογαριασμό στην ίδια τράπεζα.Γίνεται?


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι δεν έχω καμία επιφύλαξη, είμαι 100% σίγουρος.

Επίσης 2020 έχουμε, δεν χρειάζεται να πας από το ΑΤΜ για να διαπιστώσεις ποιες ακριβώς υπηρεσίες προσφέρει, μπορείς να το δεις μέσα από το site της Εθνικής. Για παράδειγμα:

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ, 490 81

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΣΑΛΒΑΝΟΥ

Εργασίες ΑΤΜ καταστήματος

Ανάληψη Μετρητών

Τελευταίες κινήσεις λογαριασμού

Πληρωμές (π.χ. ΔΕΗ, ΟΤΕ)

https://www.nbg.gr/el/Branches-ATMs

Σωστός, αλλά αν παρατηρήσεις, έχει φίλτρο για να σου εμφανίσει ΑΤΜ που δέχονται κατάθεση μετρητών, και όταν το επιλέγω μου αφαιρεί κάποια ΑΤΜ από τη λίστα, που σημαίνει ότι υπάρχουν και ΑΤΜ που δεν δέχονται κατάθεση μετρητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Σωστός, αλλά αν παρατηρήσεις, έχει φίλτρο για να σου εμφανίσει ΑΤΜ που δέχονται κατάθεση μετρητών, και όταν το επιλέγω μου αφαιρεί κάποια ΑΤΜ από τη λίστα, που σημαίνει ότι υπάρχουν και ΑΤΜ που δεν δέχονται κατάθεση μετρητών.

Το διευκρίνισα πιο πάνω. Τα ΑΤΜ που δεν βρίσκονται σε κατάστημα τράπεζας, δεν δέχονται κατάθεση. Γιατί δεν υπάρχει κατάστημα να πάρει τις καταθέσεις, να ελέγξει τυχόν ύποπτα χαρτονομίσματα κτλ. Κατάθεση δέχονται τα ΑΤΜ σε κατάστημα της τράπεζας, αυτά που έιναι σε πλατείες χωριών, σε σούπερ μάρκετ ή όπου αλλού εκτός καταστήματος δεν δέχονται καθόλου καταθέσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gokuthelegend είπε

Σωστός, αλλά αν παρατηρήσεις, έχει φίλτρο για να σου εμφανίσει ΑΤΜ που δέχονται κατάθεση μετρητών, και όταν το επιλέγω μου αφαιρεί κάποια ΑΤΜ από τη λίστα, που σημαίνει ότι υπάρχουν και ΑΤΜ που δεν δέχονται κατάθεση μετρητών.

Και γιατί μου το λες, είδες να υποστηρίζω πουθενά το αντίθετο? Ίσα ίσα που όχι μόνο έχω ήδη αναφέρει πως τα off site (εκτός καταστήματος) δεν διαθέτουν καταθετήριο (δυνατότητα κατάθεσης), αλλά μόλις σου έδειξα και ένα παράδειγμα (αυτό στο καφενείο στην Κασσιόπη).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Και γιατί μου το λες, είδες να υποστηρίζω πουθενά το αντίθετο? Ίσα ίσα που όχι μόνο έχω ήδη αναφέρει πως τα off site (εκτός καταστήματος) δεν διαθέτουν καταθετήριο (δυνατότητα κατάθεσης), αλλά μόλις σου έδειξα και ένα παράδειγμα (αυτό στο καφενείο στην Κασσιόπη).

Έκανα παράθεση το δικό σου μήνυμα γιατί εσύ έβαλες λινκ. Το μήνυμα πήγαινε προς όλους. Οπότε καταλήγουμε για όποιον ενδιαφέρεται ότι δεν υπάρχουν παντού ΑΤΜ με καταθετήριο. Βασικά πήγαινε σε δικό μου μήνυμα, προηγούμενο, που ανέφερα ότι δεν υπάρχουν παντού ΑΤΜ με καταθετήριο.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Έκανα παράθεση το δικό σου μήνυμα γιατί εσύ έβαλες λινκ. Το μήνυμα πήγαινε προς όλους. Οπότε καταλήγουμε για όποιον ενδιαφέρεται ότι δεν υπάρχουν παντού ΑΤΜ με καταθετήριο. Βασικά πήγαινε σε δικό μου μήνυμα, προηγούμενο, που ανέφερα ότι δεν υπάρχουν παντού ΑΤΜ με καταθετήριο.

Ότι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ελλυνες με υ

κανεις δεν απαντησε πως κανουμε στην εθνικη αναλυτικα σε ατμ παντα.

απο το λογαριασμο μου σε αλλου

γραφουμε δηλαδη τον αριθμο τι κανουμε

αντι αυτου τσακωμοι και υβρεις επιπεδο ελληνικον...

Επεξ/σία από mary21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/7/2020 στις 2:06 ΠΜ, Bitbit είπε

τελικά σε μεταφορά μέσω ΑΤΜ σε λογαριασμό τρίτου μπορούμε να βάλουμε σχόλιο; Αναφέρομαι στην Εθνική

Σε Εθνική δεν έχω κάνει μεταφορά μέσω ΑΤΜ, αλλά πρόσφατα έκανα από ΑΤΜ Πειραιώς και δεν γινόταν να γράψω σχόλιο. Φαντάζομαι ότι δεν γίνεται ότι σε ΑΤΜ της Εθνικής αλλά ας απαντήσει και κάποιος που μπορεί να ξέρει ποιο σίγουρα.

19 λεπτά πριν, mary21 είπε

ελλυνες με υ

κανεις δεν απαντησε πως κανουμε στην εθνικη αναλυτικα σε ατμ παντα.

απο το λογαριασμο μου σε αλλου

γραφουμε δηλαδη τον αριθμο τι κανουμε

αντι αυτου τσακωμοι και υβρεις επιπεδο ελληνικον...

Μπορώ να το τσεκάρω την επόμενη φορά που θα πάω σε ΑΤΜ Εθνικής, αλλά επειδή δεν έχουμε εδώ στο χωριό ΑΤΜ θα σου πω σε 1-2 μέρες που θα πάω σε μια γειτονική πόλη.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mary21 είπε

ελλυνες με υ

κανεις δεν απαντησε πως κανουμε στην εθνικη αναλυτικα σε ατμ παντα.

απο το λογαριασμο μου σε αλλου

γραφουμε δηλαδη τον αριθμο τι κανουμε

αντι αυτου τσακωμοι και υβρεις επιπεδο ελληνικον...

... είπε αυτή που ξέθαψε το θέμα για να βγάλει τη χολή της.

Αναλυτικές οδηγίες πάντως σου δίνει το ίδιο το ATM, στις επιλογές διαλέγεις μεταφορές/εμβάσματα:

image.png.623d405ede30f35553018a63ccea0c48.png

Σε ρωτάει αν ο λογαριασμός παραλήπτη είναι στην ίδια τράπεζα ή όχι, σου ζητάει να πληκτρολογήσεις τον αριθμό λογαριασμού, ποσό, αν είναι σε άλλη τράπεζα σε ρωτάει ποιος θα επιβαρυνθεί τις  προμήθειες, αυτό είναι όλο.

Εκτός και αν θέλεις αναλυτικό tutorial με video για κάθε διαδικασία, ακόμα και το πως μπαίνει η κάρτα στον καρταναγνώστη, ε αυτό δεν θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Σε Εθνική δεν έχω κάνει μεταφορά μέσω ΑΤΜ, αλλά πρόσφατα έκανα από ΑΤΜ Πειραιώς και δεν γινόταν να γράψω σχόλιο. Φαντάζομαι ότι δεν γίνεται ότι σε ΑΤΜ της Εθνικής αλλά ας απαντήσει και κάποιος που μπορεί να ξέρει ποιο σίγουρα.

απαντάω εγώ που το έκανα τελικά.

όχι δε γίνεται. ρώτησα και την εξυπηρέτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ και πηγα στο μηχανημα ατμ εθνικης 

και πριν ειχα παρει τηλεφωνο

το πρωτο μου σχολιο ηταν οτι δεν μας κατατοπισατε  με τα λεγομενα ,που ειδες χολη εσυ δεν καταλαβα η αληθεια ποναει μηπως η μπα....αντι η συζητηση να ειναι επι του θεματος εχει τσακωμους απο τυπους οξυθυμους οπως εσενα.αντι να κατακρινεις τους τσακωμους εσυ τους υποδαυλιζεις.

πατας λοιπον εμβασματα μεταφορες 

και γραφεις τα 11 τελευταια ψηφια του λογαριασμου του αλλου λογαριασμου μετα τον ποσο που θελεις να παρει ο τριτος, ειναι πολυ απλο αλλα ηθελα πριν το κανω να ξερω μην κανω  λαθος αυτο ειναι  ολο ....

απο λογαριασμο εθνικης σε λογαριασμο εθνικης. πρωτη φορα εκανα αυτην την συναλλαγη γι αυτο και ημουν ασχετη..

επισης φιλτατε το βιντεο (η φωτο απο το βιντεο)που εβαλες το εχω δει

πριν εσυ βγαλεις θυμο επρεπε να διαβασεις πιο καλα

δεν αναφερεται στο βιντεο αυτο το θεμα που συζηταμε.... ειδες που ειπα ολο τσακωμους αρχισαμε  δεν αξιζει ετσι ο διαλογος αν λεγετε  διαλογος..

αναλυτικα τι εκανα  για να κλεισει  το θεμα 

βαζω την καρτα στο ατμ εθνικης και κανω καταθεση στο λογαριασμο  μου πχ 200 ευρω οκ αποδειξη και εξω η καρτα

ξαναβαζουμε την καρτα και παταμε μεταφορες εμβασματα

εχω ενα λογαριασμο οποτε ηξερε απο που να τα παρει..

γραφουμε μονο τα 11 τελευταια ψηφια του λογαριασμου που θελουμε να παρει τα χρηματα.. γραφουμε  το ποσο που θελουμε να παρει περνουμε αποδειξη φυγαμε....το ατμ αυτο ειναι σε  τραπεζα... ευχες πολλες...
Bitbit 
ναι δεν επιτρεπει να γραψεις σχολιο δεν εχει πληκτρολογιο με γραμματα μονο αριθμολογιο..σε ευχαριστω..

 

Επεξ/σία από mary21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Μπορώ να βάλω λεφτά  σε ΑΤΜ εθνικής χωρίς κάρτα σε έναν λογαριασμο; ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Lapsin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...