Προς το περιεχόμενο

Επίδομα covid-καθηγητες σε ιδιωτικές δομές και φροντιστηρια


alex19871987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτό το θέμα για καθηγητές σε ιδιωτικές δομές και φροντιστηρια.

Στις 10 του μήνα έβγαλαν άκυρες τις αρχικές αιτήσεις και έβαλαν τους εργοδότες να κάνουν νέες αιτήσεις με νέο αριθμό πρωτοκόλλου.στις 11 με 13 Απριλίου μπορούσαν οι καθηγητές να κάνουν τροποιηση την αρχική αίτηση.Μπαινοντας στο support employees απλά έκανες τροποποίηση και έπαιρνε τον νέο αριθμό αναστολής του εργοδότη και μετά μια απλή υποβολή σου έβγαζε την αίτηση υποβολής με νέο αριθμό πρωτοκόλλου.

Λεφτά με όσους έχω μιλήσει δεν έχουν μπει.εχει κάνεις κάνα νέο?

Επίσης πολύ σημαντικό είναι πως ακόμα στο support employees σε αφήνει να κάνεις τροποιηση της αίτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα και στην μάνα μου από χθες οι αιτήσεις μας ήταν κλειδωμένες μόνο εκτύπωση γινόταν και πληρωθηκαμε σήμερα .. 

Υποθέτω ότι θα είστε με το επόμενο κύμα πληρωμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπάλληλος γραφείου σε φροντιστήριο, ο λογιστής είπε ότι θα βγει καινούριος Αρ.Πρωτοκολλου, όμως δεν θα χρειαστεί να κάνουμε καινουρια αίτηση, μόνο όσοι δεν πρόλαβαν να κάνουν εντός του πρώτου 10ημερου θα κάνουν με βάση το καινούριο Αρ.Πρωτοκολλου.Απο εκεί και πέρα τα χρήματα δεν έχουν μπει σε κανέναν καθηγητή..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Newbie12 είπε

Εγώ είμαι υπάλληλος γραφείου σε φροντιστήριο, ο λογιστής είπε ότι θα βγει καινούριος Αρ.Πρωτοκολλου, όμως δεν θα χρειαστεί να κάνουμε καινουρια αίτηση, μόνο όσοι δεν πρόλαβαν να κάνουν εντός του πρώτου 10ημερου θα κάνουν με βάση το καινούριο Αρ.Πρωτοκολλου.Απο εκεί και πέρα τα χρήματα δεν έχουν μπει σε κανέναν καθηγητή..

Ναι και εγώ δεν έκανα νέα.εκανα τροποποίηση την προηγούμενη αλλά μ πήρε αυτόματα τον νέο αριθμό πρωτοκόλλου της αναστολής του εργοδότη που φαίνεται στη θέση Γ της αίτησης προς εκτύπωση.οπως επίσης έβγαλε νέο αριθμό πρωτοκόλλου που φαίνεται πάνω αριστερά στη δική μου.στο πορτοκαλί έγγραφο που σ δίνει όταν κάνεις επιτυχώς την αίτηση κ μπορείς να εκτυπώσεις.

8 ώρες πριν, Newbie12 είπε

 

Επισης πολύ περίεργο είναι πως και σε εμένα και σε όλους τους καθηγητές που μίλησα η αίτηση είναι ακόμα ανοιχτή προς τροποιηση.

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι εκπαιδευτικός, αλλά σε πρόσφατη συνέντευξή του ο Άδωνις ανέφερε ότι οι εκπαιδευτικοί των ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων έχουν εξαιρεθεί από το επίδομα, γιατί έτσι του ζήτησε το συνδικαλιστικό τους όργανο, η ΟΙΕΛΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κανονικά μας αφήνει να κάνουμε αίτηση.καλα έχει σημασία και σαν τι είναι δηλωμένος ο καθένας.βασικα έγινε ακύρωση των πρώτων αιτήσεων και διόρθωση τους με νέο αριθμό πρωτοκόλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kalogeros είπε

Δεν είμαι εκπαιδευτικός, αλλά σε πρόσφατη συνέντευξή του ο Άδωνις ανέφερε ότι οι εκπαιδευτικοί των ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων έχουν εξαιρεθεί από το επίδομα, γιατί έτσι του ζήτησε το συνδικαλιστικό τους όργανο, η ΟΙΕΛΕ.

Πηγή; Δεν υφίσταται κατι τετοιο, έχουν βγει ΚΥΑ με ερμηνείες και δεν αναφέρεται πουθενά τπτ. Όσοι δουλεύουν με τηλεκπαιδευση εξαιρούνται. Μη γράφουμε πράγματα και πανικοβαλλονται αυτοί που τα διαβάζουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kalogeros είπε

Δεν είμαι εκπαιδευτικός, αλλά σε πρόσφατη συνέντευξή του ο Άδωνις ανέφερε ότι οι εκπαιδευτικοί των ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων έχουν εξαιρεθεί από το επίδομα, γιατί έτσι του ζήτησε το συνδικαλιστικό τους όργανο, η ΟΙΕΛΕ.

Δεν ισχυει.Η γυναικα μου που δουλευει σε φροντιστηριο αγγλικων το πηρε κανονικα....Τα σχολεια και τα φροντιστηρια κλεισαν πρωτα-πρωτα...μετα καφετεριες μαγαζια κτλ.....Το δικαιουνται κανονικα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, donstefano είπε

Δεν ισχυει.Η γυναικα μου που δουλευει σε φροντιστηριο αγγλικων το πηρε κανονικα....Τα σχολεια και τα φροντιστηρια κλεισαν πρωτα-πρωτα...μετα καφετεριες μαγαζια κτλ.....Το δικαιουνται κανονικα....

Σε κάποια φροντιστήρια (ειδικά ΚΞΓ) είναι "συνήθειο" να δηλώνουν τους καθηγητές τους σαν "γραμματείς", σε αυτήν την περίπτωση δεν επηρεάστηκαν με την αλλαγή που έγινε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κλειδωσει η αιτηση για να θεωρειτε εγκυρη και να πληρωθουμε.

Αυτο θα γινει με την επομενη εκκαθαριση ΛΟΓΙΚΑ . Οποτε δυστυχως δεν περιμενουμε πληρωμη πριν τις 27 Απριλιου. Μας αφησαν ξεκρεμαστους με.τις παλινωδιες.τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagiotis.8000 είπε

Πρεπει να κλειδωσει η αιτηση για να θεωρειτε εγκυρη και να πληρωθουμε.

Αυτο θα γινει με την επομενη εκκαθαριση ΛΟΓΙΚΑ . Οποτε δυστυχως δεν περιμενουμε πληρωμη πριν τις 27 Απριλιου. Μας αφησαν ξεκρεμαστους με.τις παλινωδιες.τους.

Και μην ξεχνάμε ότι κλείσανε και πρώτες οι δομές εκπαίδευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...