Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Ξαναδιάβασε αυτό που μόλις έγραψες...κάπου χάνει 😉

Φίλε δεν  νομίζω να χάνει... προχειρο παράδειγμα στο αμαξι μου που ήδη είχε δερμάτινα καθίσματα ταμπλο κλπ έβαλα δέρμα ναπα και αντικατέστησε το ηδη δερμάτινο ταμπλό το έχουν δει 100 άτομα δεν το έχει καταλάβει κάνεις από την άλλη εμένα μου αρέσει πιο πολύ η αφή του....  οπότε.... Υπάρχουν χιλιάδες τέτοια παραδείγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, ConstantineP said:

Δεν ρώτησες για ανταγωνιστικό? στο παράδειγμα με το απλό Mac Pro, τι δεν κατάλαβες? 

Οκ. Αφού βαριέστε να γυρίσετε πίσω να καταλάβετε τι συζητάμε, να το εξηγήσω: Φίλος, έγραψε ότι ο Xeon εν έτει 2020, είναι ό,τι χειρότερο. Και ρωτάω: Τι επεξεργαστή φοράει ένα ανταγωνιστικό μηχάνημα, που είναι φθηνότερος καλύτερος και με λιγότερη κατανάλωση; Και μου ποστάρετε όλοι μηχανήματα με Xeon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Οκ. Αφού βαριέστε να γυρίσετε πίσω να καταλάβετε τι συζητάμε, να το εξηγήσω: Φίλος, έγραψε ότι ο Xeon εν έτει 2020, είναι ό,τι χειρότερο. Και ρωτάω: Τι επεξεργαστή φοράει ένα ανταγωνιστικό μηχάνημα, που είναι φθηνότερος καλύτερος και με λιγότερη κατανάλωση; Και μου ποστάρετε όλοι μηχανήματα με Xeon. 

Μπείτε στην ουσία κύριε...το πρόβλημα είναι ο Xeon? η τα πόσο χρεώνει αυτά που σου δίνει?

Επεξ/σία από ConstantineP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, ConstantineP said:

Μπείτε στην ουσία κύριε...το πρόβλημα είναι ο Xeon? η τα πόσο χρεώνει αυτά που σου δίνει?

Κατά τον Phoenix4, το πρόβλημα είναι ο Xeon και όχι το κόστος, αφού είναι διαθέσιμος να δώσει 7k για τα ροδάκια. Και λέω, τόσο χάλια ρε παιδί μου; Τι cpu φοράνε οι άλλοι δηλαδή; Και πήρα 2-3 Xeon για απάντηση 😋

Από 'δω ξεκίνησε η κουβέντα.

2 hours ago, Phoenix4 said:

Ας κόστιζαν και 6999$ οι ρόδες αυτές τις βάζεις άμα θες, αλλά να έχει Xeon στο 2020 είναι ότι χειρότερο.

-------------------------------------------------------

22 minutes ago, panoulix said:

Μπορείς να δείς, να εξοικειωθείς και να συγκρίνεις τα 2 μηχανήματα (γι'αυτό και σου παρέθεσα και το λινκ για να λύσεις τις όποιες απορίες μπορείς να έχεις).

Από πού κι ως πού είναι ό,τι χειρότερο ο Xeon? Διαβάζεις καθόλου τα λινκς που σου δίνονται?

Στον Phoenix4 πες τα.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αφού απαντάς σοβαρά, να σε ρωτήσω κάτι, ποιο μηχάνημα θεωρείς ανταγωνιστικό με το MacPro (ας πούμε ένα μεσαίο config με τον 16core) και ποια cpu έχει;

5sec googling

 

24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το ότι ανεχόμαστε τις μπούρδες με τη μορφή κρυων αστειων,  δεν σημαίνει πως ταυτόχρονα ανεχόμαστε και τα προσβλητικα σχόλια. Final warning. 

Άμα δεν ανεχόσασταν τις μπούρδες με τη μορφή κρύων αστείων το πενταψήφιο post count αρκετών θα ήταν το μισό από αυτό που είναι τώρα 😜

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φταίει η apple ,να πουλήσει θέλει με το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος.

Το αξιοσημείωτο εδώ είναι ότι κάποιοι προσπαθούν να δικαιολογήσουν το ποσό για 4 ροδακια συγκρίνοντας pc με ferari., Porsche, Rolex και Louis Vuitton.

Επεξ/σία από One+
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Κατά τον Phoenix4, το πρόβλημα είναι ο Xeon και όχι το κόστος, αφού είναι διαθέσιμος να δώσει 7k για τα ροδάκια. Και λέω, τόσο χάλια ρε παιδί μου; Τι cpu φοράνε οι άλλοι δηλαδή; Και πήρα 2-3 Xeon για απάντηση 😋

Από 'δω ξεκίνησε η κουβέντα.

Κάθισα έψαξα τι υπάρχει σε ryzen threadreaper η epyc, αλλά ακόμα δεν έχουν μπει σε αυτή την κατηγορία...σκέψου τι μηχάνημα χτίζεις κομμάτι κομμάτι με 7.000 και thredreaper cpu...αλλά αφού μιλάμε για επαγγελματικά , παίζει ρόλο και το support και οι εγγυήσεις :);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, One+ είπε

Δεν φταίει η apple ,να πουλήσει θέλει με το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος.

Το αξιοσημείωτο εδώ είναι ότι κάποιοι προσπαθούν να δικαιολογήσουν το ποσό για 4 ροδακια συγκρίνοντας pc με ferari., Porsche και Louis Vuitton.

Και το πιο αστείο της υπόθεσης είναι πως δεν έχουν τίποτε από τα δύο απλά ονειροπολούν. Συνήθως αυτοί που αμύνονται είναι που δεν έχουν δουλέψει τίποτε από αυτά και είναι ένας από τους λόγους που δεν έχουν ιδέα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

SharedScreenshot.jpg

Φίλε αυτές η εταιρείες όπως και η εταιρείες που ασχολούνται με διάφορα χόμπι με μικρό κοινό όπως αναλογική μουσική κλπ  είναι ακριβές αυτό δεν σημαίνει ότι η κίνηση της apple είναι οκ.... Και εγώ πήρα καπάκι για το πικ απ μου γνήσιο 200 ευρώ μιλάμε για ένα κομμάτι πλαστικό όσα χρήματα και να έχεις δεν παυει να ειναι ακριβο δεν δικαιολογείται ρεαλιστικα αυτο το ποσό... 2 φωτιστικα για το reef που πήρα κοστίζουν 2000 τι μου λες ότι τα λεντ είχαν τόσο ακριβα; προφανώς και είναι αξιόπιστα κλπ αλλά δεν δικαιολογούν Την τιμή τους με κανέναν λόγο αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές δηλαδή ... Είναι ακριβά! αν θες πάρτα αν όχι πάρε κάτι άλλο οκ  δικά σου είναι τα χρήματα ότι θες τα κάνεις ότι εσύ μπορεί να τα βγάζεις σε 10 λεπτά δεν σημαίνει ότι αντικειμενικά δεν είναι ακριβά για αυτό που κάνουν απλά για εσένα δεν είναι τίποτα οπότε δεν σε απασχολεί καν αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έχουμε πει 1000 φορές δεν βρίζουμε την θρησκεία κάποιου......το να λες σε έναν apple fan ότι αγοράζοντας apple του πιάνουν τον κώλο είναι σαν να πας μέσα σε εκκλησία την ώρα της λειτουργίας και να ρίχνεις χριστοπαναγίες 

για αυτό ήρεμα μέρες που είναι σεβόμαστε τα θρησκευτικά πιστεύω του καθενός 

Επεξ/σία από hristos1975psi
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Phoenix4 said:

5sec googling

Άμα δεν ανεχόσασταν τις μπούρδες με τη μορφή κρύων αστείων το πενταψήφιο post count αρκετών θα ήταν το μισό από αυτό που είναι τώρα 😜

Άρα ο μέσος όρος των 54,75 μηνυμάτων σου το χρόνο, είναι όλα βαθυστόχαστες τοποθετήσεις? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Phoenix4 είπε

5sec googling

 

Άμα δεν ανεχόσασταν τις μπούρδες με τη μορφή κρύων αστείων το πενταψήφιο post count αρκετών θα ήταν το μισό από αυτό που είναι τώρα 😜

 

Σε συγκεκριμένες εφαρμογές υπερτερεί ο Threadripper όχι σε όλες.Βέβαια πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και το optimization της εφαρμογής.Βάλε τις εφαρμογές της Apple στο παιχνίδι και δες τις διαφορές που θα έχει ο Mac Pro.

O Mac Pro για video editing και music production αυτη τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Ducatista said:

Φίλε αυτές η εταιρείες όπως και η εταιρείες που ασχολούνται με διάφορα χόμπι με μικρό κοινό όπως αναλογική μουσική κλπ  είναι ακριβές αυτό δεν σημαίνει ότι η κίνηση της apple είναι οκ.... Και εγώ πήρα καπάκι για το πικ απ μου γνήσιο 200 ευρώ μιλάμε για ένα κομμάτι πλαστικό όσα χρήματα και να έχεις δεν παυει να ειναι ακριβο δεν δικαιολογείται ρεαλιστικα αυτο το ποσό... 2 φωτιστικα για το reef που πήρα κοστίζουν 2000 τι μου λες ότι τα λεντ είχαν τόσο ακριβα; προφανώς και είναι αξιόπιστα κλπ αλλά δεν δικαιολογούν Την τιμή τους με κανέναν λόγο αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές δηλαδή ... Είναι ακριβά! αν θες πάρτα αν όχι πάρε κάτι άλλο οκ  δικά σου είναι τα χρήματα ότι θες τα κάνεις ότι εσύ μπορεί να τα βγάζεις σε 10 λεπτά δεν σημαίνει ότι αντικειμενικά δεν είναι ακριβά για αυτό που κάνουν απλά για εσένα δεν είναι τίποτα οπότε δεν σε απασχολεί καν αυτό...

Μα δεν διαφωνούμε σε κάτι! Τα ίδια λέμε... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Άρα ο μέσος όρος των 54,75 μηνυμάτων σου το χρόνο, είναι όλα βαθυστόχαστες τοποθετήσεις? 😛 

Πρακτικά ναι γιατί οι αναρτήσεις μου είναι στοχευμένες είτε στο να εξυπηρετήσουν είτε στο να απαντήσουν μέσο επιχειρημάτων τα οποία είναι βασισμένα σε δεδομένα όπως μόλις έκανα πριν από 6 λεπτά απαντόντας στον cheonweb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...