Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Όχι. Είναι απαραίτητα? Σε αναγκάζει να τα πάρεις?

Για ποιον είναι αυτά τα ροδάκια...

12 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Μπορείς να μου το παραθέσεις ;

 Δεν μιλάω για το mac .

 Μιλάω στο να χαρακτηρίσει κάποιος τα ροδάκια «επαγγελματική ανάγκη»

Έχουν σβηστεί τα μηνύματα, ήταν στο θέμα με το iPhone se. Ο bildanos το είχε γράψει, αν θυμάμαι καλά... Μπορεί να με διαψεύσει... Είχε πει ότι τα ροδακια αυτά τα παίρνεις κάποιος επάγγελματιας που έχει απόσβεση σε βάθος χρόνου από το μηχάνημα (θέλει να πει ότι κάνει αποσβεση και στις Ρόδες)...

11 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Δεν σε καταλαβαίνω ; Τι πήραν κάποιοι άλλοι ;

Έλεγες ότι υπάρχουν άνθρωποι που παιρνουν για την bmw τις ασφάλειες. Και ότι δεν θα έπαιρνες ποτε. Σήμερα λες ότι πήρες το σετακι. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο σετακι αλλά είναι η ίδια κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Retromaniac said:

Για ποιον είναι αυτά τα ροδάκια...

Έχουν σβηστεί τα μηνύματα, ήταν στο θέμα με το iPhone se. Ο bildanos το είχε γράψει, αν θυμάμαι καλά... Μπορεί να με διαψεύσει... Είχε πει ότι τα ροδακια αυτά τα παίρνεις κάποιος επάγγελματιας που έχει απόσβεση σε βάθος χρόνου από το μηχάνημα (θέλει να πει ότι κάνει αποσβεση και στις Ρόδες)...

Η διψα σας για να τα φέρετε όλα στα μετρα σας, σας κάνει κακό...

Κάνετε υπερβολικά πολυπλοκες σκέψεις για κάτι που πρακτικά δεν μας αφορά...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Για ποιον είναι αυτά τα ροδάκια...

Έχουν σβηστεί τα μηνύματα, ήταν στο θέμα με το iPhone se. Ο bildanos το είχε γράψει, αν θυμάμαι καλά... Μπορεί να με διαψεύσει... Είχε πει ότι τα ροδακια αυτά τα παίρνεις κάποιος επάγγελματιας που έχει απόσβεση σε βάθος χρόνου από το μηχάνημα (θέλει να πει ότι κάνει αποσβεση και στις Ρόδες)...

Νομίζω για το μηχάνημα μιλούσε φίλε μου ;) Τα ροδάκια σε καμία περίπτωση δεν είναι για επαγγελματική χρήση, είναι αξεσουάρ πολυτελείας για το επαγγελματικό προϊόν της. Και για να απαντήσω στο παραπάνω σου που λες ότι "πολλοί χαρακτηρίζουν τα προϊόντα της ως επαγγελματικά", μα όταν κάτι είναι όντως για επαγγελματικό σκοπό πως θα τα πεις? Ή επειδή βγάζει κ μερικά που δεν είναι (όπως αυτό) να μην λέμε κανένα της προϊόν επαγγελματικό? Γιατί τα τσουβαλιάζετε όλα? Απλά είναι τα πράγματα παιδιά, το ότι θέλει να πουλάει και premium προιοντα η εν λογω εταιρία δεν σημαινει οτι αλλα προϊόντα της δεν απευθύνονται σε επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Για ποιον είναι αυτά τα ροδάκια...

Έχουν σβηστεί τα μηνύματα, ήταν στο θέμα με το iPhone se. Ο bildanos το είχε γράψει, αν θυμάμαι καλά... Μπορεί να με διαψεύσει... Είχε πει ότι τα ροδακια αυτά τα παίρνεις κάποιος επάγγελματιας που έχει απόσβεση σε βάθος χρόνου από το μηχάνημα (θέλει να πει ότι κάνει αποσβεση και στις Ρόδες)...

Έλεγες ότι υπάρχουν άνθρωποι που παιρνουν για την bmw τις ασφάλειες. Και ότι δεν θα έπαιρνες ποτε. Σήμερα λες ότι πήρες το σετακι. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο σετακι αλλά είναι η ίδια κίνηση.

Δεν είπα ποτέ πως δεν θα τα έπαιρνα . Κανεις λάθος .

 Αυτές που πήρα εγώ δεν έχουν 150€ !!! Ούτε καν όλο το σετ δεν είχε τόσο !!!

 Αλλά όπως έγραψα και εχθές αν τα είχα και είχα και το τωρινό αντίστοιχα πανάκριβο αυτοκίνητο ίσως τα έπαιρνα .

 Αυτό που έγραψα εχθές δεν είναι για να κατηγορήσω αυτούς που τα παίρνουν . 
 Το έγραψα για να σου εξηγήσω το λόγο που μπορεί κάποιος να θέλει  να τα αγοράσει .

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όχι. Είναι απαραίτητα? Σε αναγκάζει να τα πάρεις?

Η αλήθεια είναι ότι όχι δεν είναι απαραίτητα και ούτε σε αναγκάζει να τα αγοράσεις, αλλά πιο πολύ θεωρώ η στάση της εταιρίας και οι "προκλητικές" τιμές για τα έξτρα είναι το θέμα των περισσότερων. 

Όταν πουλάς σαν έξτρα πχ ροδακια 600$,βαση οθόνης 999$ κτλπ θεωρώ ότι πρέπει να περιμένεις και το ανάλογο "σχόλιο",  4 ροδακια 600 δολάρια με ποια λογική; 

Σαν να πουλάω Ferrari 300κ  και να έχει 1000$ σαν έξτρα το σηματάκι πίσω 😁

(θα μου πεις οποίος την πάρει έχει λεφτά και για το σηματάκι και για όλα, αλλά του "απλού κόσμου" του φαίνεται κάπως αυτή η υπερτιμολογηση στο θεο) 😉

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Για ποιον είναι αυτά τα ροδάκια...

 

Τα ροδάκια αυτά είναι για τον επαγγελματία DJ που θέλει να έχει ένα δυνατό μηχάνημα αντί για λάπτοπ στις συναυλίες για να το μεταφέρει, και μετά μπορεί να το σύρει και στα Starbucks. Με αυτά τα δεδομένα και λίγο κοστίζουν τα ροδάκια!!!1!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, randomcat είπε

Ο επαγγελματίας με Mac πηγαίνει μόνο στο Βαρούλκο.

Σωστα 

Γιατί αν δεν σερβίρει ο ίδιος ο Λαζάρου και δεν παρκάρεις απ έξω το cayenne δεν λέει 😋

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Ipanos84 said:

Όσο και να είμαι “fan της apple” ε όχι ρε φίλε πραγματικά,χρήματα για κάτι τέτοιο γελάει ο κόσμος!!

Δηλαδη αίσχος όσο δεν πάει 

και πολύ σωστά το βλέπεις φίλε μου. Προφανώς και υπάρχουν πολλοί και καλοί λόγοι για να εχει κοινο αφοσιωμένο η apple, αλλά στο θέμα της τιμολόγησης το ξεφτιλίζει ανά τακτικά χρονικά διαστήματα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Όταν πουλάς σαν έξτρα πχ ροδακια 600$,βαση οθόνης 999$ κτλπ θεωρώ ότι πρέπει να περιμένεις και το ανάλογο "σχόλιο",  4 ροδακια 600 δολάρια με ποια λογική; 

Σαν να πουλάω Ferrari 300κ  και να έχει 1000$ σαν έξτρα το σηματάκι πίσω 😁

 

Well, έχεις δει πόσο χρεώνουν οι premium εταιρείες αξεσουάρ που εμείς οι κοινοί θνητοί θεωρούμε αυτονόητο ότι θα παρέχονται δωρεάν; Π.χ χαλάκια, αναπτήρα, ποτηροθήκες, κλπ;

Επεξ/σία από Haldol
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Η αλήθεια είναι ότι όχι δεν είναι απαραίτητα και ούτε σε αναγκάζει να τα αγοράσεις, αλλά πιο πολύ θεωρώ η στάση της εταιρίας και οι "προκλητικές" τιμές για τα έξτρα είναι το θέμα των περισσότερων. 

Όταν πουλάς σαν έξτρα πχ ροδακια 600$,βαση οθόνης 999$ κτλπ θεωρώ ότι πρέπει να περιμένεις και το ανάλογο "σχόλιο",  4 ροδακια 600 δολάρια με ποια λογική; 

Σαν να πουλάω Ferrari 300κ  και να έχει 1000$ σαν έξτρα το σηματάκι πίσω 😁

(θα μου πεις οποίος την πάρει έχει λεφτά και για το σηματάκι και για όλα, αλλά του "απλού κόσμου" του φαίνεται κάπως αυτή η υπερτιμολογηση στο θεο) 😉

Μα αυτό λέμε όμως, ότι ακριβώς τα έξτρα των πχ Ferrari, Louis Vuitton κτλ κτλ είναι αντίστοιχα πανάκριβα..! Δεν λέμε κάτι αντίθετο. Νομίζεις ότι το σήμα της Fiat/Opel κτλ έχει το ίδιο κόστος με της Porsche? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ektorme είπε

Νομίζω για το μηχάνημα μιλούσε φίλε μου ;) Τα ροδάκια σε καμία περίπτωση δεν είναι για επαγγελματική χρήση, είναι αξεσουάρ πολυτελείας για το επαγγελματικό προϊόν της. Και για να απαντήσω στο παραπάνω σου που λες ότι "πολλοί χαρακτηρίζουν τα προϊόντα της ως επαγγελματικά", μα όταν κάτι είναι όντως για επαγγελματικό σκοπό πως θα τα πεις? Ή επειδή βγάζει κ μερικά που δεν είναι (όπως αυτό) να μην λέμε κανένα της προϊόν επαγγελματικό? Γιατί τα τσουβαλιάζετε όλα? Απλά είναι τα πράγματα παιδιά, το ότι θέλει να πουλάει και premium προιοντα η εν λογω εταιρία δεν σημαινει οτι αλλα προϊόντα της δεν απευθύνονται σε επαγγελματίες.

Φυσικά μιλούσε για το μηχάνημα ως σύνολο με τα ροδάκια, ότι γίνει απόσβεση. Το μηχάνημα δεν κάνει απόσβεση κάτι που το πήρες συνοδευτικο χωρίς να είναι απαραίτητο. Αυτό ήταν και θα είναι πάντα έξτρα κόστος ..

12 λεπτά πριν, randomcat είπε

Τα ροδάκια αυτά είναι για τον επαγγελματία DJ που θέλει να έχει ένα δυνατό μηχάνημα αντί για λάπτοπ στις συναυλίες για να το μεταφέρει, και μετά μπορεί να το σύρει και στα Starbucks. Με αυτά τα δεδομένα και λίγο κοστίζουν τα ροδάκια!!!1!!1

Χαχαχα.. μπορεί και όταν κάνει πρόγραμμα να σηκώνει όλο το κουτί στον αέρα να φαίνονται και τα ροδάκια και το κοινό να αποθεώνει και να λιποθυμά από έκσταση...

22 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η διψα σας για να τα φέρετε όλα στα μετρα σας, σας κάνει κακό...

Κάνετε υπερβολικά πολυπλοκες σκέψεις για κάτι που πρακτικά δεν μας αφορά...

Αν σαν mod μπορείς να βρεις μηνύματα που έχουν σβηστεί, βάλε το εδώ να δούμε ποιος διψάει να τα φέρει στα μετρά του...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Φυσικά μιλούσε για το μηχάνημα ως σύνολο με τα ροδάκια, ότι γίνει απόσβεση. Το μηχάνημα δεν κάνει απόσβεση κάτι που το πήρες συνοδευτικο χωρίς να είναι απαραίτητο. Αυτό ήταν και θα είναι πάντα έξτρα κόστος ..

Κάτι δεν πάει καλά ρε Retro έτσι όπως τα γράφεις... ξεδιάλυνε το λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Έχουν σχέση . Σπίτια είναι και τα δυο όπως ροδάκια είναι και αυτά των 10€ και αυτά των 600€..

 Και αν το θέτεις (και λογικά σκέφτεσαι) πως την σπιταρόνα την πληρώνεις για την απλά σου και το δέχομαι , το τραπέζι του σαλονιού της σπιταρόνας σου θα είναι να υποθέσω αυτό που είχαμε όλοι από το Ικεα στα νιάτα μας των 30€ ;;

 Εδώ σε θέλω μεγάλε ...

Σιγουρα θα παρω κατι καλυτερο αλλα δεν θα πληρωσω τραπεζακι λιγο καλυτερο απο του ΙΚΕΑ 3000 φορες πανω επειδη θα γραφει Μητσος.

Εχεις δικιο μεγαλος ειμαι σχεδον 50 χρονων. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...