Προς το περιεχόμενο

Τι πληρώνετε για internet+τηλέφωνο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ballin95 είπε

Καλημέρα καλή εβδομάδα 

Μετά από χρόνια στον ΟΤΕ που πλήρωνα ένα σωρό λεφτά για double play πήγα wind 21€ και σήμερα λήγει και λέω να πάω voda 

Απλή χρήση μην φανταστείτε απλώς δεν είχα ποτέ voda και το σκέφτομαι

Είναι κομπλε?

IMG_20201123_110627.jpg

Που βρήκες αυτη την προσφορά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pavloa είπε

Που βρήκες αυτη την προσφορά? 

https://www.vodafone.gr/c2c-new-doubleplay-18-90-be/?c_source=google&c_medium=paid-search&c_term=brand-exact&c_name=20201104-double-play&s_kwcid=AL!8229!3!465835752236!e!!g!!vodafone&gclid=CjwKCAiA2O39BRBjEiwApB2IkmgsqXDs9WcHt6uAC3hG1rBR28oaGmn4ZPGP9ePePf19s8yodK7QVRoC104QAvD_BwE

 

Googlara vodafone 

Και είναι το πρώτο αποτέλεσμα

 

Edit: αν συνδυάσεις ebill και πάγια έχεις άλλο ένα ευρώ κάτω 

 

Επεξ/σία από ballin95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 7:36 ΜΜ, ballin95 είπε

Εγω ειχα προλάβει την προσφορά του Αυγούστου με 240’ προς κινητα και 60€ δωροεπιταγή. Άλλαξα απο Nova στο πατρικό μου και απο ΟΤΕ στο σπιτι μου.

Σε γενικές γραμμές καλα ειναι αν και στο πατρικό μου ειναι φορτωμένες οι γραμμές γενικότερα.

Η μια συνδεση βγαινει 16€ τελική τιμή και η αλλη στα 14€ αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 11:24 ΠΜ, prometheas είπε

E, δεν είχε τι να κάνει ο φίλος, μπήκε στο insomnia και είπε να μας εντυπωσιάσει με το πρώτο του μηνυμα. στο φορουμ...

Τόσες πίπες διαβάζουμε εδώ πέρα, μια ακόμα δεν κάνει διαφορα..

Καλώς ήρθες BTW

Όχι αλήθεια λέω έπειτα από περιπέτεια που είχα από μεταφορά γραμμής που κάνανε λάθος και την πήγανε σε λάθος διεύθυνση και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αφού έληγε το συμβόλαιο από τα 25€ μας το πήγανε στα 15€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα 24αρα Vodafone και ειχα downloading speed 1,2 mbps ενώ στις μετρήσεις τεχνικου εμφανιζοταν 11 . Εβαλα 50αρα την προηγουμενη εβδομαδα και αναμενω η ταχυτητα να κινηθεί κοντα ή πανω από 36,5 mbps ( το συμβολαιο εδειχνε εως 51.7...). Σε περιπτωση που δεν επιτευχθει ή παρατηρηθεί κατι αναλογο , ευτυχως βγηκε η ΕΕΤ και μας ελυσε τα χερια την προηγουμενη πεμπτη … πιστευω καιρος ηταν μετα από τοσα χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Filippos12 said:

Ειχα 24αρα Vodafone και ειχα downloading speed 1,2 mbps ενώ στις μετρήσεις τεχνικου εμφανιζοταν 11 . Εβαλα 50αρα την προηγουμενη εβδομαδα και αναμενω η ταχυτητα να κινηθεί κοντα ή πανω από 36,5 mbps ( το συμβολαιο εδειχνε εως 51.7...). Σε περιπτωση που δεν επιτευχθει ή παρατηρηθεί κατι αναλογο , ευτυχως βγηκε η ΕΕΤ και μας ελυσε τα χερια την προηγουμενη πεμπτη … πιστευω καιρος ηταν μετα από τοσα χρονια. 

Άρα κατέβαζες ακριβώς με τα 11 mbps που σου είπε και ο τεχνικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, l337 είπε

Άρα κατέβαζες ακριβώς με τα 11 mbps που σου είπε και ο τεχνικός.

Κατεβαζω μεχρι και σημερα ( αυριο ενεργοποιειται η νεα γραμμη ) με 1,2 mbps αντι 11 που δηθεν ελεγε ο τεχνικος παρ ολο που πληρωνα 24 . Αυριο θα δειξει με την ενεργοποιηση της 50αρας τι μελει γενεσθαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Filippos12 said:

Κατεβαζω μεχρι και σημερα ( αυριο ενεργοποιειται η νεα γραμμη ) με 1,2 mbps αντι 11 που δηθεν ελεγε ο τεχνικος παρ ολο που πληρωνα 24 . Αυριο θα δειξει με την ενεργοποιηση της 50αρας τι μελει γενεσθαι

Νόμιζα πως έγραφες 1,2 mb/s.
Από εδώ με πόσο κατεβάζεις; (διάλεξε 5 GB/ftp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Exω Nova2play+ 

Απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά

Απεριόριστες κλήσεις προς κινητά Ελλάδος

Γρήγορο internet 24 😂

24,5 ευρώ το μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, l337 είπε

Νόμιζα πως έγραφες 1,2 mb/s.
Από εδώ με πόσο κατεβάζεις; (διάλεξε 5 GB/ftp)

To εκανα οπως ειπες , και κατεβαζω ακριβως με οσο ειπα , με 1,2

Edit : Παρεπιπτοντως οτι μετρησεις εχω κανει απο πλευρας μου , ( χωρις τεχνικο ) , ειναι μεσω του προγραμματος ΥΠΕΡΙΩΝ , το οποιο και προτεινεται απο την ΕΕΤ για την  ασφαλεστερη και σαφως καλυτερη καταγραφη δεδομενων της εκαστοτε συνδεσης . 

Επεξ/σία από Filippos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Filippos12 είπε

To εκανα οπως ειπες , και κατεβαζω ακριβως με οσο ειπα , με 1,2

Edit : Παρεπιπτοντως οτι μετρησεις εχω κανει απο πλευρας μου , ( χωρις τεχνικο ) , ειναι μεσω του προγραμματος ΥΠΕΡΙΩΝ , το οποιο και προτεινεται απο την ΕΕΤ για την  ασφαλεστερη και σαφως καλυτερη καταγραφη δεδομενων της εκαστοτε συνδεσης . 

Αν κατεβάζεις με 1,2 είναι 1,2 mbyte/s. Ενώ η ταχύτητα σου είναι 11 mbits/s. Όπου 1byte=8bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kallonos είπε

Αν κατεβάζεις με 1,2 είναι 1,2 mbyte/s. Ενώ η ταχύτητα σου είναι 11 mbits/s. Όπου 1byte=8bit.

1.2 mbps ξερω οτι κατεβαζω το οτιδηποτε , επισης αυτο που ξερω ειναι οτι πληρωνα για υποτιθεμενα 24 , μαξ μιν και average . Απο αυριο που θα υπαρχει η 50αρα σε περιπτωση που δεν πιανω αυτο το οποιο εδειχνε το συμβολαιο , ευτυχως ηρθε η ΕΕΤ να μου λυσει τα χερια .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Filippos12 είπε

1.2 mbps ξερω οτι κατεβαζω το οτιδηποτε , επισης αυτο που ξερω ειναι οτι πληρωνα για υποτιθεμενα 24 , μαξ μιν και average . Απο αυριο που θα υπαρχει η 50αρα σε περιπτωση που δεν πιανω αυτο το οποιο εδειχνε το συμβολαιο , ευτυχως ηρθε η ΕΕΤ να μου λυσει τα χερια .

 

Για το max, minimum και average Ζητάς ενημέρωσή, δεν έχει να κάνει με την ονομαστική ταχύτητα του προγράμματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kallonos είπε

Για το max, minimum και average Ζητάς ενημέρωσή, δεν έχει να κάνει με την ονομαστική ταχύτητα του προγράμματος. 

Σημερα ενεργοποιηθηκε η νεα γραμμη 50αρα . Κανω τη μετρηση απτο speedtest και δειχνει 50,1 mbps κατω και 5,26 πανω . Μπαινω σε μια πλατφορμα για παράδειγμα το steam και βαζω ένα game να κατεβαινει , η ταχυτητα με την οποια κατεβαζει είναι κοντα στα 6,3 με 6,4 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/11/2020 στις 11:07 ΠΜ, ballin95 είπε

Καλημέρα καλή εβδομάδα 

Μετά από χρόνια στον ΟΤΕ που πλήρωνα ένα σωρό λεφτά για double play πήγα wind 21€ και σήμερα λήγει και λέω να πάω voda 

Απλή χρήση μην φανταστείτε απλώς δεν είχα ποτέ voda και το σκέφτομαι

Είναι κομπλε?

 

IMG_20201123_110627.jpg

η σύνδεση αυτή είναι για μια γραμμή ομιλίας και μια data; ISDN over adsl; (αν τα θυμάμαι σωστά - Εχω καιρό να ασχοληθώ). Σήμερα με κάλεσαν με αυτή την προσφορά. Τώρα πληρώνω πάνω από 40 στην κοσμοτε για διπλή γραμμή τηλεφώνου και 24ρα. 

Όμως είμαι με χαλκό και θέλω να παραμείνω έτσι. Είχα κάνει μεγάλη φασαρία για να καταφέρω να κρατήσω τη γραμμή μου και να μην με "αναβαθμίσουν" σε voip...

Επεξ/σία από fonzi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...