Προς το περιεχόμενο

Αγορα Νεου Skoda Kamiq 1.0 116hp Ambition - Suzuki Vitara 1.4 GL+ HYBRID 48V 129HP


Noobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, chill είπε

Πήρα το Scala... πολύ ωραίος κινητήρας, τσιμπάει αμέσως και είναι και 100 κιλά βαρύτερο του kamiq. 

Και το Scala, παρόλο τον συντηρητισμο του πολύ όμορφο αμάξι. Ας όψεται που η γυναίκα θέλει suvακι. 

To πήρες TD εννοείς που είχες πεί ? ή το έκλεισες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

To πήρες TD εννοείς που είχες πεί ? ή το έκλεισες ?

TD... για να δω τον κινητήρα, που με καλύπτει αρκετά μιάμιση ωριτσα που τον είδα (παρολες τις διαφορές που θα βρω οδηγικα στο kamiq, λιγότερα κιλά +clima+μπαγκαζιερα). 

Την Δευτέρα το επιστρέφω και έκτος απροόπτου θα κλείσω το kamiq. Θα πάω μια εξωχικο Πόρτο χελι, να δω τις προσπεράσεις σε επαρχιακό αλλά δεν θεωρώ ότι θα κολλήσει. Μου φάνηκε πολύ καλός ο κινητήρας σε σημείο που δεν το περίμενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chill είπε

TD... για να δω τον κινητήρα, που με καλύπτει αρκετά μιάμιση ωριτσα που τον είδα (παρολες τις διαφορές που θα βρω οδηγικα στο kamiq, λιγότερα κιλά +clima+μπαγκαζιερα). 

Την Δευτέρα το επιστρέφω και έκτος απροόπτου θα κλείσω το kamiq. Θα πάω μια εξωχικο Πόρτο χελι, να δω τις προσπεράσεις σε επαρχιακό αλλά δεν θεωρώ ότι θα κολλήσει. Μου φάνηκε πολύ καλός ο κινητήρας σε σημείο που δεν το περίμενα. 

Εχουν αυτο το effect τα καινουρια τουρμπακια ειναι η αληθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chill είπε

TD... για να δω τον κινητήρα, που με καλύπτει αρκετά μιάμιση ωριτσα που τον είδα (παρολες τις διαφορές που θα βρω οδηγικα στο kamiq, λιγότερα κιλά +clima+μπαγκαζιερα). 

Την Δευτέρα το επιστρέφω και έκτος απροόπτου θα κλείσω το kamiq. Θα πάω μια εξωχικο Πόρτο χελι, να δω τις προσπεράσεις σε επαρχιακό αλλά δεν θεωρώ ότι θα κολλήσει. Μου φάνηκε πολύ καλός ο κινητήρας σε σημείο που δεν το περίμενα. 

Αν επιτρέπεται πώς και σου έδωσαν TD για τόσο καιρό ? Έχεις κάποιον γνωστό ? ή δινουν γενικά έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Αν επιτρέπεται πώς και σου έδωσαν TD για τόσο καιρό ? Έχεις κάποιον γνωστό ? ή δινουν γενικά έτσι ?

Τώρα τι θες 😂😂😂;

Λόγω δουλειάς έχω κάποιες διευκολυνσεις και γω... Μη φανταστείς ότι είμαι κάνας σπουδαίος... αρχιδια. Απλά έχω και γω τα καλά μου 😀😀😀

3 ώρες πριν, sotiriadisc είπε

αφου πας για το kamiq πως και δεν περνεις αυτο για testdrive ?

Επειδή δεν είχα ιδέα από τον κινητήρα ήθελα να τον δω αν με καλύπτει. Δυστυχώς τα διαθέσιμα kamiq για td δεν είχαν τον 1000αρι με τα 116. Από θέμα αμαξώματος είμαι OK στο λίγο που το πήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δευτέρα κλείνω τελικά το kamiq. Βρέθηκε και style έκδοση από μια ακύρωση. Λευκό, με 18αρα ζάντα 20.100,00 €με το κλειδί στο χέρι. 

 

Υπάρχουν αγοραστές τύπου @tsofras και αγοραστές τύπου chill 😂😂😂

 

Μέχρι τη Δευτέρα χαίρομαι το Scala, αμαξαρα!!! 

Επεξ/σία από chill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chill είπε

Δευτέρα κλείνω τελικά το kamiq. Βρέθηκε και style έκδοση από μια ακύρωση. Λευκό, με 18αρα ζάντα 20.100,00 €με το κλειδί στο χέρι. 

Υπάρχουν αγοραστές τύπου @tsofras και αγοραστές τύπου chill 😂😂😂

Μέχρι τη Δευτέρα χαίρομαι το Scala, αμαξαρα!!! 

Και γιατί δεν πας στο Scala αφού σου αρέσει τόσο και είναι φθηνότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Και γιατί δεν πας στο Scala αφού σου αρέσει τόσο και είναι φθηνότερο?

1) Γιατί είμαι παντρεμένος 😂😂😂 και η γυναίκα θέλει suvακι. Το Scala ποτέ δεν αποτέλεσε επιλογή. Μόνο suvακια βλέπαμε..γθατι έτσι επιτασει η εποχή 

2)Virtual cockpit 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειναι εξαιρετικα vfm αυτοκινητα τα Skoda ρε γμτ, εχουν ενα κακο. Ειναι ολα ιδια. Τι scala, τι kamiq, τι karoq, τι kodiaq, ενα καλουπι, ειδικα τα 2 τελευταια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έβαλα χαμογελακι 🤣

Μα έχει δίκιο τι να απαντήσω

Να τον εχεις απο κοντα, να σου το δειξει αναλυτικα το kamiq οταν παραλαβει, για να εμπλουτισεις τη λιστα σου... μονο λεον και πουμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pp6210 είπε

Να τον εχεις απο κοντα, να σου το δειξει αναλυτικα το kamiq οταν παραλαβει, για να εμπλουτισεις τη λιστα σου... μονο λεον και πουμα?

Leon , focus , περιμένω το c4 , και δεν έχω αποκλείσει τελείως το c3 aircross αυτόματο με 130 άλογα ( aisin κιβώτιο ) πλήρης εξοπλισμός με ράγες οροφής και καλούς χώρους . Εξωτερικά δεν με τρελαίνει , σπορ δεν είναι , είναι όμως αρκετά ξεκούραστο . 
 

Το Kamiq μου αρέσει και εμένα αρκετά , αλλά θα αγόραζα μόνο με τα 150 που είναι μόνο με DSG που το φοβάμαι στη ροπή που το βάζει και με 4 χρόνια εγγύηση μόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...